Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
krakow2000

Picie wody przez psa a temperatury.

Recommended Posts

Witam

Moja staruszka w upalne dni praktycznie nie pije. Zaczyna pić wieczorem jak się ochłodzi, tak samo z jedzeniem. Jeśli są "chłodniejsze" dni jak np. 25 stopni to w miarę normalnie pije i je ale w takie upały nie chce jeść ani pić. Jak na staruszkę przystało cały czas w takie upały śpi, wychodzi na spacery ale są to spacery w cieniu i zwykle 4-5 min max (ma swoje godziny). Starowinka waży około 9,5kg (różnie z tą wagą, zawsze miała między 9 a 10 kg) i jest to waga normalna dla niej. Dostaje lek na serce Benakor vet 2,5mg ale działa dobrze... niestety muszę posiłkować się strzykawką 20ml, wczoraj przez cały dzień dostała może 7-8x taką strzykawkę a w nocy kilka łyków sama wzięła z miski. Nie chcę też przedobrzyć z chłodzeniem psa bo co za dużo to nie zdrowo ale leży u mnie na łóżku bo wentylator wieje (nie na nią) i jest tak ustawiony iż część idzie na mnie a część "uderza" o szafę i leci na pieska (zwykle głowę tam trzyma).

Tak więc jak w temacie, ile powinna pić wody??

Share this post


Link to post
Share on other sites

To w dużej mierze zależy od tego co konkretnie je. Najlepiej żeby jadła mokre jedzenie np surowe mięso,  a nie suche chrupy. Jesli je chrupy to powinna zdecydowanie  więcej pić niż przy jedzeniu mięsa, a jeśli mięso - to znowu zależy co konkretne dostaje, bo ilość wody tez będzie rożna np w podrobach i w wołowinie. I tez od tego czy dostaje jakieś przegryzki typu surowa marchew i je zjada czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona i tak wiele nie je, wczoraj zjadła mięso z udka. Co do przekąsek to niekiedy dostaje pastylkę czekoladową (takie dla psa). Kości nie jada, ma suchą karmę na misce ale to zwykle kilka takich chrupek zje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj jej dawać mokre jedzenie; zamiast pastele dla psa -marchew. Zamiast chrup np kacze żołądki/ jeśli zje oczywiscie. MOże chetniej by jadła mokre jedzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...