Jump to content
Dogomania

Picie wody przez psa a temperatury.


krakow2000

Recommended Posts

Witam

Moja staruszka w upalne dni praktycznie nie pije. Zaczyna pić wieczorem jak się ochłodzi, tak samo z jedzeniem. Jeśli są "chłodniejsze" dni jak np. 25 stopni to w miarę normalnie pije i je ale w takie upały nie chce jeść ani pić. Jak na staruszkę przystało cały czas w takie upały śpi, wychodzi na spacery ale są to spacery w cieniu i zwykle 4-5 min max (ma swoje godziny). Starowinka waży około 9,5kg (różnie z tą wagą, zawsze miała między 9 a 10 kg) i jest to waga normalna dla niej. Dostaje lek na serce Benakor vet 2,5mg ale działa dobrze... niestety muszę posiłkować się strzykawką 20ml, wczoraj przez cały dzień dostała może 7-8x taką strzykawkę a w nocy kilka łyków sama wzięła z miski. Nie chcę też przedobrzyć z chłodzeniem psa bo co za dużo to nie zdrowo ale leży u mnie na łóżku bo wentylator wieje (nie na nią) i jest tak ustawiony iż część idzie na mnie a część "uderza" o szafę i leci na pieska (zwykle głowę tam trzyma).

Tak więc jak w temacie, ile powinna pić wody??

Link to comment
Share on other sites

To w dużej mierze zależy od tego co konkretnie je. Najlepiej żeby jadła mokre jedzenie np surowe mięso,  a nie suche chrupy. Jesli je chrupy to powinna zdecydowanie  więcej pić niż przy jedzeniu mięsa, a jeśli mięso - to znowu zależy co konkretne dostaje, bo ilość wody tez będzie rożna np w podrobach i w wołowinie. I tez od tego czy dostaje jakieś przegryzki typu surowa marchew i je zjada czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...