Jump to content
Dogomania

Karma niskobiałkowa dla psa z lękiem separacyjnym. Jaką wybrać?

Poki
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Mam psa (kastrowany kundelek, 7 lat, 7 kg) w typie jamnikopodobnym.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania psu nasilił się lek separacyjny (szczekanie, niszczenie). Pracujemy z behawiorystką nad zmianą zachowania, próbując wszystkiego.

Jednym z zaleceń było obcięcie dziennej dawki karmy (Arion small adult, 28% białka) i zmiana na karmę o niższej zawartości białka. Pies dostaje także tryptofan na uspokojenie, który lepiej wchłania się w towarzystwie węglowodanów, a nie białka, więc dodatkowo zjada 2 godziny po posiłku kilka sztuk makaronu.

Podajemy aktualnie karmę Bozita Original Mini (21% białka), ale mam wątpliwości co do niej, bo psu nasiliło się lizanie łap. Co prawda podłoże tego zachowania jest u niego również nerwowe, ale nie mogę odeprzeć wrażenia, że karma dokłada tutaj do pieca.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa w takiej sytuacji?

Proszę Was o polecenie suchej karmy dla psa z lękiem separacyjnym, najlepiej z małym brykietem (do treningów) i nie na kurczaku.

Jak na razie z ciekawych propozycji znalazłem Healthy Paws, ale chyba ma duży brykiet:

https://www.ceneo.pl/47622229

Kenel już jest wprowadzony. Tryptofan jest w białku, ale suplementowany wchłania się najlepiej przy udziale węglowodanów. Karma ma być ogólnie niskokaloryczna, bo pies ma za dużo energii, ale mniejsza z tym. Potrzebuję rekomendacji dobrych karm; nie rozpisywałem się więc o poczynionych dotychczas krokach w zakresie suplementacji, farmakologii i modyfikacji zachowania, bo chodzi mi o żywienie.

3 minuty temu, Poki napisał:

Kenel już jest wprowadzony. Tryptofan jest w białku, ale suplementowany wchłania się najlepiej przy udziale węglowodanów. Karma ma być ogólnie niskokaloryczna, bo pies ma za dużo energii, ale mniejsza z tym. Potrzebuję rekomendacji dobrych karm; nie rozpisywałem się więc o poczynionych dotychczas krokach w zakresie suplementacji, farmakologii i modyfikacji zachowania, bo chodzi mi o żywienie.

Bardzo trudno coś doradzić, bo jeśli szukasz niskokalorycznej -to zazwyczaj niskotłuszczowej a jeśli dodatkowo niskobiałkową to wychodzi że musiałbyś szukać karm weterynaryjnych dla trzustkowców plus nerkowców.

Ale... przy dietach nerkowych z niską zawartością białka dodaje się więcej tłuszczu żeby pies -pisząc kolokwialnie mógł żyć

Przy dietach trzustkowych jest mało tłuszczu dużo węglowodanów.

Ale.. we wszystkich karmach ważne też są dodawane minerały itp itd - jeśli Twój pies bierze jakieś leki i suplementy też musisz wziąć pod uwagę jak one wpływają na jego organizm (nie tylko pozytywnie).

Jeśli coś mam doradzić to nie suchą karmę lecz w puszkach np Terra Canis sensitive lub lulkulus.

• 3 months later...