Jump to content
Dogomania

Dysplazja łokciowa - jak pomóc?


dzikihnur

Recommended Posts

Witam,
Piszę z zapytaniem o dysplazję u psa. Pies jest mieszańcem collie - sheltie w wieku 11 lat. Ostatnio została swierdzona dysplazja stawu łokciowego, na podstawie prześwietlenia. Wcześniej kilkukrotnie pies kulał ale przechodziło samo. Natomiast teraz, od 3 miesięcy, pies kuleje nieprzerwanie. Wydaje się, że ból się nasila. Pies chodzi w tym momencie bardzo niechętnie i sprawia mu to trudność. Byliśmy u dwóch weterynarzy. Jeden z nich polecił Canidryl - ból ustąpił, natomiast pojawiły się problemy ze strony układu pokarmowego: intensywne wymioty i biegunka. (Nawet przy zmniejszeniu dawki ). U drugiego weterynarza początkowo dostał zastrzyk, który rzeczywiście?pomógł. Pózniej był syrop Apto - flex, tutaj nie było żadnego rezultatu. Więc znowu pojawiły się tabletki: Cimalgex 80 mg (pól tabletki) - poprawa była, ale pies mimo wszystko ciągle kulał. Pytanie jest następujące: Czy możemy jakoś psu pomóc? Czy z racji wieku wszelkie operacje nie przyniosą rezultatu? Czy leczenie to głównie zastrzyki? Czy muszą być codziennie? Albo, czy poprzeszkoleniu, ktoś z domowników, mógłby mu je podawać? Czy jest może jeszcze jakiś inny sposób? Czy choroba musi postępować? Czy dysplazją są zagrożone inne stawy?

Link to comment
Share on other sites

Operacja w tym wieku raczej niewskazana. Można zmienić leki przeciwbólowe skoro te szkodzą. Może zmień weta skoro ten nie zna innych leków. Zastrzyki można się nauczyć robić, ja mam psy kilkadziesiąt lat i mój wet zawsze mi zostawia zastrzyki do samodzielnego robienia jeżeli potrzebna jest dłuższa kuracja żebym nie musiała płacić za codzienne wizyty. Ale też dowiedz się jakie to zastrzyki, żeby psu nie zaszkodzić zamiast pomóc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...