Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !


gosia2313

Recommended Posts

Do dzisiaj włącznie obfocone i opisane zostały psy z kwarantanny, boksów dla małych psów i 39-44. To nie jest łatwa praca, ale nikt nie mówił, że będzie lekko. Bardzo pilnie potrzebujemy jeszcze chociaż 5 osób, bo obawiam się, że te, które chodzą do Katowic z czasem wykruszą sie wszystkie, no, może z wyjątkiem Rybki,, która jest zajadła niezwykle.
Od przyszłej wizyty, czyli poniedziałku, będą działały dwa zeszyty:
- korespondencja z weterynarzem, gdzie zapisujemy wszystkie spostrzeżenia o konieczności ingerencji weta,
- uwag o współpracy w schronisku - tu zapisujemy kto był, jakie były trudności, sugestie zmian i opinię opiekuna wolontariatu w każdym dniu. To ważne, żeby potem nie było kwasów.
Dzisiaj po naszej interwencji, wychudzona, chora sunia została przeniesiona do kenelu i dostała wreszcie leki przeciwbiegunkowe. Potrzebne jest jej też lepsze jedzonko, najlepiej gotowane, czy ktoś zadeklarowałby się, żeby wozić? na schron w tej kwestii nie ma co liczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotka']Spotkanie wolontariackie przesunięte na przełom lipca i sierpnia, bo sezon urlopowy jest.[/QUOTE]

wrzuć proszę równiez na miau tą informację o odwołaniu - jeżeli chodzi o to spotkanie, które miało być 10 lipca.

Link to comment
Share on other sites

A ja po prośbie ;)

Jakby ktoś był zorientowany i miał chwilę to poproszę tu albo na PW namiary na aktualne, ogólne wątki schroniska sosnowieckiego na miau i czy strona schroniska [URL="http://www.sosnowiec.schronisko"]www.sosnowiec.schronisko[/URL]. net jest aktualna czy istnieje jakaś inna ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra222']Rozumiem, że nie ma spotkania, które miało być 10 lipca? Ehh... Na przełomie lipca i sierpnia tez trwa okres urlopowy :( Czy jest szansa spotkać się w tygodniu w godzinach popołudniowych? Ewentualnie w piątek po 13?[/QUOTE]
O to właśnie spotkanie mi chodziło, może wszyscy, którzy myślą o przyjściu na to spotkanie napisaliby od którego sierpnia moga, w jakie dni i o której. Na pewno wszystkim nie będzie pasowałao, ale jakoś sie dogadamy.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - pierwsze słyszę, że ma być spotkanie 10go, po drugie - najwięcej osób wyjeżdża właśnie na przełomie lipiec sierpień, po trzecie - chyba potrzeba nam konsekwencji, bo jak będziemy wszystko przekładać, to w końcu nikt nie przyjdzie.

Na ten wątek mało kto wchodzi, a napisanie samego maila w ogłoszeniu o wolontariacie na stronie to za mało! Albo umawiamy sobie konkretny termin spotkanie i robimy ogromną reklamę - żeby każdy kto może przyszedł albo nie liczmy na wiele. Poza tym musimy wiedzieć co na tym spotkaniu powiedzieć... A na chwile obecną jest tego za mało. Poza tym odstęp od reklamy do spotkania musi być duży, a po spotkaniu najlepiej ruszyć od razu - tak było w Katowicach i tutaj inaczej też nie da rady.

Ktoś się pytał czy w piątek po 13 będzie można nas zastać. Jesteśmy w ten piętek od 10 do około 14 - bo tyle nam zajmuje katalogowanie kilku boksów.

W przyszłym tygodniu spotykamy się 12.07 pon i śr 14.07, ponieważ w weekend jest akcja i nie dalibyśmy rady 4 dni pod rząd w pełnym biegu.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=publikacja;14998496[B]]Po pierwsze - pierwsze słyszę, że ma być spotkanie 10go[/B], po drugie - najwięcej osób wyjeżdża właśnie na przełomie lipiec sierpień, po trzecie - chyba potrzeba nam konsekwencji, bo jak będziemy wszystko przekładać, to w końcu nikt nie przyjdzie.

Na ten wątek mało kto wchodzi, a napisanie samego maila w ogłoszeniu o wolontariacie na stronie to za mało! Albo umawiamy sobie konkretny termin spotkanie i robimy ogromną reklamę - żeby każdy kto może przyszedł albo nie liczmy na wiele. Poza tym musimy wiedzieć co na tym spotkaniu powiedzieć... A na chwile obecną jest tego za mało. Poza tym odstęp od reklamy do spotkania musi być duży, a po spotkaniu najlepiej ruszyć od razu - tak było w Katowicach i tutaj inaczej też nie da rady.

Ktoś się pytał czy w piątek po 13 będzie można nas zastać. Jesteśmy w ten piętek od 10 do około 14 - bo tyle nam zajmuje katalogowanie kilku boksów.

W przyszłym tygodniu spotykamy się 12.07 pon i śr 14.07, ponieważ w weekend jest akcja i nie dalibyśmy rady 4 dni pod rząd w pełnym biegu.[/QUOTE]

jakto pierwsze słyszysz????
jotka pisala

[quote name='jotka'][B]Dla wszystkich zainteresowanych:[/B]
[B]10 lipca w sobotę, o godz. 12 organizujemy w schronisku katowickim (Katowice, ul. Milowicka1)spotkanie dla wszystkich osób, które są zainteresowane wolontariatem w sosnowieckim schronisku.[/B] Mogą przyjść także ci, którzy do schroniska chodzić nie będą, ale chcą pracować na jego rzecz. M.in. osoby od 16 roku życia, ale niepełnoletnie. Żeby zmienić sytuację zwierząt w schronisku, trzeba tam przede wszystkim być. Potrzebne są jednak i takie osoby, które będą np. ogłaszać zwierzaki do adopcji, szukać sponsorów, wirtualnych opiekunów adopcyjnych.
Spotkanie jest w Katowicach, ponieważ w sosnowieckim schronisku nie ma warunków lokalowych na zgromadzenie większej ilości osób. Jeśli ktoś chce, może przyjechać wcześniej i zobaczyć jak to działa w Katowicach tak u psów jak u kotów.
Zapraszam![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

MartynaP - pisała, ale nie mówiła - skoro ja nie wiedziałam to ile osób wiedziało? To miało być oficjalne spore spotkanie, ale lepiej - jak już wyczytałam na wątku na miau - niech pozostanie tylko kocio-fundacyjnym - tak jak pisałam trzeba nam więcej reklamy na takie duże poruszające tłumy i od razu organizacyjne spotkanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiedzialam o spotkaniu. Niech kazdy napisze gdzie moze przekaze innym tu na tym watku byla informacja od Jotki (Janki). Mnie obojetne kiedy bedzie spotkanie byle nie wtorki i czwartki rano a miejsce wole Sosnowiec ale z racji ciasnoty ma byc ponoc w katowicach. Ja myśle ze spotknie jest dla wszystkich chetnych nie ma tu zadnej grupy trzymającej wladze uprawnionej do przyjscia, kto chetny ten mile widziany

Link to comment
Share on other sites

zerknęłam właśnie do picasa i muszę przyznać że super wam wyszły te zdjęcia, pełen szacun. O wiele lepiej wyglądają te zdjęcia niż katowickie które są na stronce i te psiny takie niezestresowane. Szkoda że ja nie mogę rano jeździć, pomogłabym chętnie. Co do spotkania organizacyjnego. Ja myślę że najważniejsze żeby na początku zebrała się choć garstka zaangażowanych osób, które pociągnął wolontariat. W końcu ile z obecnych wolontariuszy katowickich było na pierwszym spotkaniu organizacyjnym? Ludzie się wymieniają i dochodzą nowi cały czas.

Link to comment
Share on other sites

A czy jest tu ktoś ze zdolnościami graficznymi kto stworzy jakiś wzruszający banerek pt. wolontariat w Sosnowcu czy coś takiego. Zawsze to jakaś reklama na dogo też. Ja niestety takich zdolnosci nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zapka']A czy jest tu ktoś ze zdolnościami graficznymi kto stworzy jakiś wzruszający banerek pt. wolontariat w Sosnowcu czy coś takiego. Zawsze to jakaś reklama na dogo też. Ja niestety takich zdolnosci nie posiadam.[/QUOTE]
ja mam zdolnosci graficzne nawet dośc okej ale po co taki banerek mialby byc? mysle ze osoby ktore chcą adoptowac psa nie wchodza na takie forum jak np dogomania... nie szukaja po watkach psów tylko mysle ze bardziej ogladaja ogloszenia potemcjalnych psów

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale po co taki banerek mialby byc? mysle ze osoby ktore chcą adoptowac psa nie wchodza na takie forum jak np dogomania... nie szukaja po watkach psów tylko mysle ze bardziej ogladaja ogloszenia potemcjalnych psów [/QUOTE]

myślałam raczej o tym żeby zwerbować nowych wolontariuszy z okolic sosnowca na dogomani. Jak się gdzieś na dogo wypowiadasz to inni widzą twoje podlikowane banerki i w nie wchodzą. Docierają w ten sposób na ten wątek. Bo jeśli chodzi o adopcje to jak najbardziej ogłoszenia psów w internecie i gazetach.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że z banerkiem to jest dobry pomysł. Co do wywodu Publikacji - przeniesienie terminu uzgodniłyśmy z amikat. Każdy termin będzie dla kogoś zły. Akcja w scc będzie raczej tydzień później 24-25, więc wolałabym w przyszłym tygodniu też utrzymać pon-pt. Musimy przebrnąć przez ewidencję. W sierpniu uruchomimy soboty. Problem w tym, że jak nie było wolontariatu, to był hałas, zeby wolontariat robic, jak jest zgoda na wolontariat - cicho. Jeśli ktoś chciałby przychodzić tylko w soboty, to przecież moze napisać, zgłosić sie, nic nie ridzi się na pstrykniecie palcami, wszystko wymaga czasu.

Link to comment
Share on other sites

tak skopiuje siebie z miau

umowic sie -super
spotkac-tez super
tylko ze jakos czasu i godziny nie mozna zgrac
w tygodniu rano wiekszosc jest w pracy
teraz z soboty 10 lipca zostalo odwolane bo urlopy
ciezko cos zgrac ten termin


ja mam pomysl moze niech kazdy napisze kiedy moze,w jakich godzinach
zbierzemy wszystko w jednym poscie i juz cos bedzie latwiej ustalic
niewiem czy to dobry pomysl ale jak tak dalej pojdzie to nigdy chetni na wolontariat sie nie spotkaja,niedowiedza sie co i jak i niczego nie ustalimy

Link to comment
Share on other sites

Mój wywód nie dotyczył daty, a raczej samego spotkania - bo ja jestem wszędzie tam gdzie się mnie prosi i gdzie mogę dojechać.

Chodzi mi tylko o rozróżnienie spotkania przyjaciół schroniska i spotkania dla wolontariuszy nowych, kuknęłam na miau i dowiedziałam się o co chodzi.
Proponuję ustalenie spotkania sympatyków schroniska w sobotę tą czy tamtą, w godzinach popołudniowych, i wywieszenie plakatu na drzwiach i bramie schroniska - ludzie w Sosnowcu działają na zasadzie wpadania raz na jakiś czas, jak ustalimy do piątku kiedy to ma być to wywiesimy taką informację i podejrzewam, że przyjdą Ci co powinni.

Zaraz zrobię jakiś baner.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']tak skopiuje siebie z miau

umowic sie -super
spotkac-tez super
tylko ze jakos czasu i godziny nie mozna zgrac
w tygodniu rano wiekszosc jest w pracy
teraz z soboty 10 lipca zostalo odwolane bo urlopy
ciezko cos zgrac ten termin


ja mam pomysl moze niech kazdy napisze kiedy moze,w jakich godzinach
zbierzemy wszystko w jednym poscie i juz cos bedzie latwiej ustalic
niewiem czy to dobry pomysl ale jak tak dalej pojdzie to nigdy chetni na wolontariat sie nie spotkaja,niedowiedza sie co i jak i niczego nie ustalimy[/QUOTE]

Jestem za!
Z tego co widzę, pomagac można tylko rano, a przeciez pomoc deklarowaly tez osoby ktore pracują? Dlaczego ewidencją nie można rozbić np na dwie grupy?
Czy naprawde nie da się zmobilizowac i dograc grupe osob, ktore moga dzialac rano i grupe osob, ktore będą działać popołudniami?
Ja akurat pracuje i jestem dostepna w tygodniu od 16, w soboty moge z samego rana jezdzic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...