Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
skarbeczeczek3

Agresja szczeniaka przy jedzeniu

Recommended Posts

Witam 

Problem dotyczy szczeniaka Golden Retriever. Ma zaledwie 4 miesiące. Mamy problem z agresją przy jedzeniu. Jakiś czas temu zauważyliśmy, że gdy stoimy koło niego podczas jedzenia to zaczyna warczeć, a potem szczekać (nawet nie wyjmując pyska z miski!). Zaczęliśmy nad tym pracować: karmiąc go z ręki, trzymając jego miskę podczas jedzenia, będąc blisko, nawet zabieraliśmy miskę gdy zaczynał warczeć i oddawaliśmy mu 30 sekund później. No i prawie się udało, już je spokojniej, bardzo rzadko zdarzy mu  się warknąć, cały czas nad tym pracujemy.

Niestety teraz pojawił się podobny problem. Dostał ostatnio tego typu KOŚĆ (kliknij). Wystarczy tylko na niego spojrzeć i zaczyna warczeć i szczekać, zbliżenie się do niego na 2 metry powoduje co raz agresywniejsze zachowanie. Nie jest to takie szczekanie jak wcześniej przy misce. Teraz jest to tak agresywne, że po prostu zaczynam się bać własnego psa, SZCZENIAKA! Warczy, kłapie zębami. Ostatnio po przytrzymaniu go i zabraniu mu kości w dalszym ciągu walczył próbując ugryźć. 

Ogólnie pies jest mądry, całkiem dobrze się słucha w domu i na dworze, reaguje na polecenia, ale agresja nas przeraża. Nie wiemy co robić, po prostu już siły nie mamy do niego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabieranie miski za karę właśnie uczy psa, że musi bronic jedzenia. Że podejście człowieka oznacza utratę miski. Lepiej trzymać miskę w rekach i gdy szczeniak zje wszystko - dokładać jedzenie do pustej miski.  Lub nauczyć, aby pustą miskę przynosił sam i wtedy dostanie dokladkę.. Co do kości - kup drugą kość i naucz szczeniaka wymiany - żeby wiedział, ze warto oddać. Podając kość trzymaj ją nadal w ręce, gdy obgryza, a w drugiej ręce będziesz miała drugą kość na wymianę co chwilę,  aby wiedział, że z Twoich rąk jest samo dobro. .

Zaproś do domu trenera, aby pokazał Ci jak uczyć oddawania wszystkiego w taki sposób, aby szczeniak nie obawiał się utraty tego, co dla niego cenne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kość, którą otrzymał uważa za niezwykle atrakcyjną i po prostu stara jej się bronić.
Wiedząc, że możesz mu ją zabrać (doświadczył tego przy misce z jedzeniem) stara się zawczasu ostrzec Cię żebyś tego nie próbowała.

Jeśli obawiasz się psa, to po prostu skorzystaj z trenera. Agresję w tym wieku można bardzo szybko wyeliminować, ale nie wiedząc "jak" - możesz narobić jeszcze większego bałaganu w jego postępowaniu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...