Jump to content
Dogomania

Czy ktoś krył mrożonym nasieniem?


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='sangoma']Bardzo możliwe że masz rację. Mam masę literatury na ten temat, ale jeszcze nie miałam czasu do niej zajrzeć, jestem na etapie formalności importowych.
Wybrałam dr. Gizińskiego, ale jakoś nie bardzo go "czuję" i chyba poszukam innej osoby. Mój wet poleca doc. Maxa, ale skontaktuję się z nim dopiero w przyszłym tygodniu. Jak cos będę wiedziała na pewno dam znać.

Edyta
[url]www.sangoma.pl[/url][/quote]
jeżeli chodzi o dr. Gizińskiego to z ręką na sercu polecam!
wie co robi i jest w tym dobry!
dr.Maxa nie znam , nie słyszałam
ewntualnie jest jeszcze jeden psi położnik dr. Jurka na Grójeckiej.
i dr.Karczewski ( sława w tej dzidzinie ale prawie nieuchwytny)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam, minęło sporo czasu od mojego ostatniego listu i wiele się zmieniło. Przede wszystkim, nasienie jest już w Polsce! Sprowadziłam je sama, załatwiłam wszystkie papiery i inne takie, i teraz będę chyba z tydzień odpoczywać, bo nerwów mnie to kosztowało masę. Głównie jeśli chodzi o transport i nasze Ministerstwo. Zabiegu jeszcze nie było - ciągle czekam na cieczkę Saby, ale mam nadzieję że to będzie "na dniach".
Inseminację wykona dr Niżański z wrocławskiej AR, metodą norweską - domacicznie, ale nie operacyjnie. Nasienie zostanie wprowadzone specjalnym endoskopem prosto do szyjki macicy. Dzięki temu, zabieg będzie można powtórzyć na drugi dzień, co zwiększy prawdopodobieństwo pełnego miotu.
Jak tylko zbiorę siły, opiszę na swojej stronie doświadczenia i wszystkie informacje potrzebne przy imporcie nasienia, więc wszystkich zainteresowanych zapraszam na [url]www.sangoma.pl[/url] za kilka dni. Na razie tylko po informacje o imporcie, o zabiegu napiszę po fakcie.

Pozdrawiam
Edyta
[url]www.sangoma.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Sabunia jest już w 5 dniu cieczki! Trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało!!!
Ja się tak strasznie denerwuję, że nie mogę się na niczym innym skupić.
Robimy badania na wyznaczenie dnia zerowego i moim zdaniem inseminacja powinna być w przyszłym tygodniu.
A swoją drogą mam niezwykle inteligentną sukę - cieczkę powinna była dostać w kwietniu, ale chyba czekała aż nasienie doleci :lol:

Edyta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kosztu pobrania nie znam, przechowywania też. Ja co prawda trzymałam tam nasienie ok 2 tygodnie, ale potem wynajęłam pojemnik żeby przewieźć je do Wrocławia i płacę razem.
Co do badań, to koszt testu na poziom progesteronu to 40 zł. Ja robiłam 6 razy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, to po prostu zadzwoń do banku nasienia, do dr Marczaka.

Sabunia miała dziś pierwszy zabieg, wykonany metodą norweską. Mój mąż pojechał z nią do Wrocławia, do dr Niżańskiego. Powtórka w piątek rano. Dr Niżański jest niesamowity (polecam, pełny profesjonalizm), obiecał że w piątek zrobi trochę zdjęć, jak wygląda nasienie w kulkach, jak wygląda katater którego używa do inseminacji tą metodą, jak wygląda sam zabieg itp. Jak tylko przyśle, umieszczę je na stronie.
Nie skończyłam jeszcze jej opracowywać, więc przepraszam za falstart z ogłoszeniem tego, ale miałam pełne ręce roboty z trzymaniem psów osobno i pilnowaniem Saby, która zapraszała wszystkie okoliczne psy na fajną zabawę.

Link to comment
Share on other sites

Historia naszego progesteronu wyglada tak:
wtorek 0,3
czwartek 0,7
poniedziałek 5.9, zabieg w środe. Nie badaliśmy już więcej poziomu. Wet mówi że inseminację robi sie pomiędzy 9 a 23.
W teorii powinno to być 4-5 dzień po wyrzucie LH, a ten ma miejsce gdy poziom progesteronu jest 1,5-2. Więc wszystko się zgadza.

Edyta

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się spisać trochę praktycznych informacji, na razie o formalnościach związanych z importem nasienia. Ciąg dalszy dotyczący inseminacji pojawi się jak tylko dostanę zdjęcia od dr Niżanskiego.
[url]www.sangoma.pl[/url]

USG będzie 11 lipca - wtedy okaże się czy to był sukces czy porażka.

Edyta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sangoma']Udało mi się spisać trochę praktycznych informacji, na razie o formalnościach związanych z importem nasienia. Ciąg dalszy dotyczący inseminacji pojawi się jak tylko dostanę zdjęcia od dr Niżanskiego.
[URL="http://www.sangoma.pl"]www.sangoma.pl[/URL]

USG będzie 11 lipca - wtedy okaże się czy to był sukces czy porażka.

Edyta[/quote]

Edyta czytałam opis" akcji" na Twojej stronie- podziwiam Cię za cierpliwośc.Nie ma nic gorszego jak bezdusznosc biurokratów i takie lekkie podejście firmy spedycyjnej w sytuacji, dgy mogły liczyc sie godziny.

Link to comment
Share on other sites

Radośnie informuję, że na dzisiejszym USG potwierdziliśmy ciążę Saby!
Jest 9 szczeniąt + dwie ampuły puste (maluchy w stanie resorpcji). Nie wiem czy to wszystkie, bo nie goliliśmy brzuszka a bez tego rogów macicy dobrze nie widać - może ich być i 11.
Tak więc pierwszy rodezjanowy miot będący wynikiem sztucznej inseminacji urodzi się na początku sierpnia. Pozostaje nam "cierpliwie" czekać.

Edyta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Radośnie informuję, że na dzisiejszym USG potwierdziliśmy ciążę Saby!
Jest 9 szczeniąt + dwie ampuły puste (maluchy w stanie resorpcji). Nie wiem czy to wszystkie, bo nie goliliśmy brzuszka a bez tego rogów macicy dobrze nie widać - może ich być i 11.
Tak więc pierwszy rodezjanowy miot będący wynikiem sztucznej inseminacji urodzi się na początku sierpnia. Pozostaje nam "cierpliwie" czekać.

Edyta[/quote]

:Cool!::Cool!::Cool!:
Super , super - gratulacje!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...