Jump to content
Dogomania
matszu1

2 letni JRT szczeka tylko na owczarki

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam dziwny problem z moim dwu letnim Jackiem. Piesek jest dobrze zsocjalizowany, chętnie bawi się z innymi psami, nie sprawia żadnych problemów. Nie jest typem dominatora, gdy spotyka psa z którym się nie dogaduje - woli odpuścić. Nigdy nie wdaje się w bójki.Jedynym jego problemem są owczarki niemieckie, szczególnie duże, długowłose rudo-czarne "wilki". Strasznie na nie szczeka, a gdy już się oddalimy, chowa się za moimi nogami i piszczy. Zachowuje się jakby się ich bał, mimo tego że żaden owczarek nic mu nigdy nie zrobił. Co ciekawe, problem dotyczy tylko dorosłych osobników, ze szczeniakami do pół roku (małymi) się bawi. Byłbym wdzięczny za radę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Niemożliwe. Ostatnio jest tego szczekania troszkę mniej (karce go) także myślę że sprawa wynika też częściowo z hormonów jako że jest niekastrowany. Jeśli ktoś ma inny pomysł, byłbym wdzięczny za opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdarza się, że pies ma uprzedzenia do psów określonej rasy, powodów może być wiele - przykre doświadczenia, błędne odbieranie sygnałów psiego języka danej rasy czy poczucie strachu wobec psów o określonym wyglądzie. Warto spróbować pokazać psu, że nie ma powodów do obaw na przykład przez spokojny, stanowczy ton głosu i rozpraszanie uwagi (podanie przysmaków, wyciągnięcie ulubionej zabawki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×