Jump to content
Dogomania

Fetchy.pl

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About Fetchy.pl

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.fetchy.pl/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To naturalne, że szczeniak potrzebuje kontaktu i bliskości z człowiekiem, ale z czasem pies oczywiście nauczy się do reguł panujących w domu. Warto sprawić, żeby miejsce spania było dla szczeniaka wygodne i atrakcyjne - można wyłożyć mu miękki kocyk czy też umieścić w legowisku termofor albo butelkę z ciepłą wodą. Dla psa byłoby też najlepiej gdyby jego posłanie znajdowało się w sypialni, blisko człowieka - przynajmniej w okresie szczenięctwa.
 2. Warto rozważyć adopcję psa - daje to możliwość podjęcia decyzji kierując się zarówno wyglądem, jak i charakterem psa. Znalezienie zrównoważonego psa o spokojnym usposobieniu nie jest problemem, na pewno miła będzie też świadomość odmiany życia adoptowanego psa na lepsze.
 3. Szacuje się, że na cukrzycę choruje od 0,25% do 2% kotów, w zależności od badanej populacji. Cukrzyca jest chorobą o złożonej etiologii i patogenezie, a jej leczenie i minimalizowanie objawów jest trudne. Jak rozpoznać cukrzycę u kota? Jak leczyć cukrzycę i dobrać właściwą dietę dla kota z cukrzycą? Staramy się przedstawić wiedzę na temat cukrzycy u kotów w pigułce na naszym blogu: http://blog.fetchy.pl/cukrzyca-u-kotow/
 4. Piesek zapewne będzie średniej wielkości, do 15 kg. Być może ma w sobie coś z labradora, może coś z whippeta? :)
 5. Psiak jest wymagającej rasy - najwyższy czas zabrać się więc za jego szkolenie. Pies niestety nie rodzi się z wiedzą, czego oczekuje od niego człowiek - nie wie, że nie wolno wskakiwać na meble, podgryzać czy że oczekuje się od niego powracania na zawołanie. Dodatkowo szczeniaka rozpiera energia i wszystko wydaje się mu fascynujące. Trzeba po prostu cierpliwie pracować z psem pokazując mu po kolei co jest dozwolone, a co nie. Punktem wyjścia jest sygnalizowanie psu, czy jego zachowanie jest poprawne: nagradzanie, gdy dobrze wykona zadanie (np. podejdzie na zawołanie). Można np. dać przy
 6. Ważny tematW jaki sposób skutecznie chronić nasze zwierzęta przed kleszczami? Czy kleszcze są aktywne tylko latem? Odpowiedzi na te i inne pytania w naszym artykule: http://blog.fetchy.pl/ochrona-przed-kleszczami/ Jakie są Wasze doświadczenia z kleszczami? W jaki sposób zabezpieczacie swoje psy i koty?
 7. Fetchy.pl

  Ugryzienie

  Można przypuszczać, że to wydarzenie było jednorazowym, niefortunnym incydentem, jeśli psy nie wykazują na co dzień zachowań agresywnych wobec siebie nawzajem. Najwidoczniej jakiś impuls sprowokował psy, a człowiek będący w pobliżu ucierpiał przypadkiem. Nigdy nie jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć zachowań zwierząt, dlatego trzeba pamiętać, żeby małe dziecko nie zostawało same z psami. Niepokojącym sygnałem jest warczenie psa podczas jedzenia, na pewno trzeba zastanowić się nad przyczyną i możliwym rozwiązaniem tego problemu. Może na przykład spróbować karmić psa z ręki przez osobę,
 8. Mycie zębów psa przynajmniej dwa razy w tygodniu, a najlepiej codziennie skutecznie ogranicza odkładanie się kamienia. Jeśli kamień już się pojawił to można spróbować pozbyć się go używając pasty z enzymami rozpuszczającymi osad (np. Orozyme Żel, Bio-Dens, Zymo Dent). Jeśli chodzi o przysmaki typu Denta Stix to ich skuteczność w ograniczaniu tworzenia się kamienia nazębnego jest dyskusyjna, a na pewno nie zastąpią one mycia zębów. Codzienne podawanie takich przysmaków niekoniecznie jest też zdrowe dla psa, takie przysmaki nie powinny stanowić stałego elementu diety.
 9. 3-miesięczny szczeniak to jeszcze psie dziecko, dodatkowo psy w typie TTB nawiązują silną więź z człowiekiem i potrzebują stałego kontaktu. Tak młody pies pozostawiony w samotności może czuć się nawet przerażony. Być może pies mógłby przebywać w domu chociaż tylko na konkretnym, ustalonym obszarze, np. w korytarzu?
 10. Jeszcze raz przepraszamy - teraz już naprawdę powinno być ok :) Bardzo dziękujemy za sugestię, ta kwestia nam umknęła.
 11. Przepraszamy za utrudnienia - zmieniliśmy ustawienia, sklep powinien być już dostępny także za granicą, zapraszamy :)
 12. Jeśli pies ma spacerować po mieście to zdecydowanie należy go wyposażyć w obróżkę albo szelki dla jego bezpieczeństwa. Trzeba zwrócić uwagę na osłabioną odporność zwierzęcia po pierwszych szczepieniach - unikać miejsc często uczęszczanych przez psy.
 13. Agresja u psów jest złożonym problemem, który może mieć wielorakie podłoże. Na pewno warto szukać pomocy u doświadczonego weterynarza, który będzie w stanie nakierować na zmianę zachowań i w razie konieczności wdrożyć odpowiednie leki. Polecamy te materiały o agresji: Agresywne zachowania psów - Lek. wet. Remigiusz Cichoń (artykuł dostępny w internecie), Agresja u psów: postępowanie w przypadku zachowań agresywnych u psów - Joel Dehasse.
 14. Pies, zwłaszcza młody potrafi szybko przystosować się do nowych warunków. Jeśli zapewni się mu odpowiednią dawkę zainteresowania ze strony człowieka, aktywności fizycznej , zabaw to będzie szczęśliwy także w pojedynkę - wtedy człowiek będzie dla niego najważniejszy. Warto rozejrzeć się za możliwością interakcji z innymi psami w swojej okolicy - w dużych miastach są wybiegi dla psów, można poszukać psich towarzyszy wśród znajomych, są też w internecie grupy na których można się umawiać na wspólne spacery w danym mieście.
 15. Zdarza się, że pies ma uprzedzenia do psów określonej rasy, powodów może być wiele - przykre doświadczenia, błędne odbieranie sygnałów psiego języka danej rasy czy poczucie strachu wobec psów o określonym wyglądzie. Warto spróbować pokazać psu, że nie ma powodów do obaw na przykład przez spokojny, stanowczy ton głosu i rozpraszanie uwagi (podanie przysmaków, wyciągnięcie ulubionej zabawki).
×
×
 • Create New...