Jump to content
Dogomania

Fetchy.pl

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About Fetchy.pl

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.fetchy.pl/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fetchy.pl

  Jaka to rasa ?

  Piesek zapewne będzie średniej wielkości, do 15 kg. Być może ma w sobie coś z labradora, może coś z whippeta? :)
 2. Fetchy.pl

  3 miesięczny szczeniak amstaffa gryzie i warczy j

  Psiak jest wymagającej rasy - najwyższy czas zabrać się więc za jego szkolenie. Pies niestety nie rodzi się z wiedzą, czego oczekuje od niego człowiek - nie wie, że nie wolno wskakiwać na meble, podgryzać czy że oczekuje się od niego powracania na zawołanie. Dodatkowo szczeniaka rozpiera energia i wszystko wydaje się mu fascynujące. Trzeba po prostu cierpliwie pracować z psem pokazując mu po kolei co jest dozwolone, a co nie. Punktem wyjścia jest sygnalizowanie psu, czy jego zachowanie jest poprawne: nagradzanie, gdy dobrze wykona zadanie (np. podejdzie na zawołanie). Można np. dać przysmak, pobawić się ulubioną zabawką, sygnalizowanie, gdy pies robi coś niewłaściwego (np. gryzie ręce, niszczy przedmioty). Psa można skarcić np. stanowczym tonem głosu, utratą zainteresowania - odwróceniem się, odejściem od psa. Przed Wami długa droga, na pewno trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz oczywiście poświęcić psu dużo czasu. Życzymy powodzenia :)
 3. Fetchy.pl

  Ochrona przed kleszczami

  Ważny tematW jaki sposób skutecznie chronić nasze zwierzęta przed kleszczami? Czy kleszcze są aktywne tylko latem? Odpowiedzi na te i inne pytania w naszym artykule: http://blog.fetchy.pl/ochrona-przed-kleszczami/ Jakie są Wasze doświadczenia z kleszczami? W jaki sposób zabezpieczacie swoje psy i koty?
 4. Fetchy.pl

  Nocne ucieczki

  3-miesięczny szczeniak to jeszcze psie dziecko, dodatkowo psy w typie TTB nawiązują silną więź z człowiekiem i potrzebują stałego kontaktu. Tak młody pies pozostawiony w samotności może czuć się nawet przerażony. Być może pies mógłby przebywać w domu chociaż tylko na konkretnym, ustalonym obszarze, np. w korytarzu?
 5. Fetchy.pl

  Warczący labrador

  Agresja u psów jest złożonym problemem, który może mieć wielorakie podłoże. Na pewno warto szukać pomocy u doświadczonego weterynarza, który będzie w stanie nakierować na zmianę zachowań i w razie konieczności wdrożyć odpowiednie leki. Polecamy te materiały o agresji: Agresywne zachowania psów - Lek. wet. Remigiusz Cichoń (artykuł dostępny w internecie), Agresja u psów: postępowanie w przypadku zachowań agresywnych u psów - Joel Dehasse.
 6. Fetchy.pl

  Odłączenie dorosłego psa od jego matki

  Pies, zwłaszcza młody potrafi szybko przystosować się do nowych warunków. Jeśli zapewni się mu odpowiednią dawkę zainteresowania ze strony człowieka, aktywności fizycznej , zabaw to będzie szczęśliwy także w pojedynkę - wtedy człowiek będzie dla niego najważniejszy. Warto rozejrzeć się za możliwością interakcji z innymi psami w swojej okolicy - w dużych miastach są wybiegi dla psów, można poszukać psich towarzyszy wśród znajomych, są też w internecie grupy na których można się umawiać na wspólne spacery w danym mieście.
 7. Fetchy.pl

  Cechy i zachowania psów - badania

  Chętnie pomożemy :)
×