Jump to content
Dogomania

Nadwagą po kastracji


Frida8

Recommended Posts

Mam yorka, który ma problem z nadwagą po kastracji. Próbowaliśmy różnych karm i efektu nie bylo. Ostatnio zmieniliśmy karmę z suchej na puszki. Niby jest trochę lepiej. Kupujemy Dolinę Noteci, bo ma dużą zawartość mięsa. Jak to york oczywiście jest uczuleniowcem, więc szukam karmy jak najlepszej. Możecie coś polecić? 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie. Dolina Noteci ma we wszystkich rodzajach puszek 36% wieprzowiny a tego mięsa, które jest w nazwie puszki dużo mniej a wieprzowina jest najmniej wlaściwa dla psow.

Spróbuj puszek Animonda Gran Carno lub Rocco lub podobnych dostępnych w zooplus. A może po prostu daj mu mięso wołowe z dodatkiem ryżyu lub makaronu i warzyw.

Link to comment
Share on other sites

Tylko jak jest uczulony to trzeba ustalić na co. Ilość mięsa w puszce nie ma tu większego znaczenia, jeżeli nie znamy alergenu. Poza tym pies może byc uczulony np. na ziemniaki, ryż, kukurydzę, czyli wypełniacze. Czyli najpierw alergen, potem dobór diety. Dlatego spytalam, czy były robione badania, albo dieta eliminacyjna, albo po prostu wiecie co uczula.

Link to comment
Share on other sites

Testów nie miał robionych. Uczulenie wyskakuje po kurczaki. Bardzo źle również zareagował na Barfa. Uczulenie, drapanie, czerwona skóra. Na Dolinie Noteci jest ok, tylko waga psa jest niepokojąca, a on ciągle głodny chodzi. Ostatnio zauważyłam też karmy które mają ponad 90% mięsa. Może one będą lepsze? 

Link to comment
Share on other sites

Braf dla alergików jest najlepszy pod warunkiem, że jest dobrze wprowadzony. To jedyna dieta, gdzie można całkowicie wykluczyć alergen. Ale rozumiem, że nie chcesz surowego. Po kastracji dobrze unikać karm z węglowodanami, bo to po pierwsze psu zbędne, a po drugie tuczące. Im więcej mięsa w karmie (ale mięsa mięśniowego, nie przemielonych dziobów) tym lepiej. Jeśli dajesz tyle ile zaleca producent, a pies jest głodny i na dodatek tyje, to może trzeba zbadać to i owo. Ma wystarczająco dużo ruchu?

Bou, pomożesz?

Link to comment
Share on other sites

"Mięso i podroby wołowe 98%" czyli ile mięsa, a ile podrobów? Może 90% to przemielone wnętrzności?

Zobacz ten skład - " 33% wołowiny: serca, mięsa, wątróbki, płuc, żołądków, 33% indyka: serca, mięsa, wątróbki, szyjek, 27,4% bulionu mięsnego, 5% ziemniaków, 1% minerałów, 0,5% oleju słonecznikowego, 0,1% pietruszki " To jest wg mnie prawidłowa ulotka informująca o składzie (Lukullus)

 

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie. Mało precyzyjny opis. Kurcze. Jak to trudno znaleźć dobra karmę. Ta mnie zainteresowała bo jest bez bulionu, wody itp. No i piszą że nie z fabryki. Od kiedy Dolina Noteci weszła do masowej produkcji, to też nie wiem czy wciąż można jej ufać? 

Link to comment
Share on other sites

Wolałabym Dolinę N. niż manufakturę nie informującą prawidłowo o składzie karmy. Poza tym co to znaczy, że bez wody? Przecież mięso to ok. 75% wody. Zawiera minerały i witaminy, ale jakie? Ile? Daruj sobie te nowości.

Dolina ma taką serię Basf ( np. wołowina 33% (wątroba, mięso, serca, płuca), koza 26% (serca, wątroba, żołądki), kurczak 15% (korpus), wieprzowina 10% (skórki), jaja 10%, burak ćwikłowy 2,5%, papryka 2,5 %, substancje mineralne, nasiona babki płesznik 0,3%, olej lniany 0,2%, rozmaryn 0,01%) Może to Wam się spodoba?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...