Jump to content
Dogomania

żywienie


malfra4

Recommended Posts

Witam, mieszkam na stałe w UK. Kilka dni temu adoptowałam suczkę z Polski. W schronisku w który była, jadła sucha karmę oraz obrane udka i skrzydełka z hurtowni drobiu. Na początku jadła suchą karmę i jej kupy były ok. Później kupiliśmy jej karmę w puszkach, ale zaczęła załatwiać się gęstą kupą, którą ciężko zebrać. Nie jest wodnista ale gęsta. Postanowiłam dawać jej suchą karmę ale w ogóle nie chciała jeść. Chciałam ją przetrzymać. ale efekty były takie ze musiałam jej założyć kaganiec bo na spacerach wciągała wszystko co jadalne. Zaczęłam jej gotować ryż z warzywami z dodatkiem mokrej karmy i jadła, ale kupy nadal gęste. Wrzuciłam do ryżu i warzyw suchej karmy. Wyczuła że tam jest i nie zjadła nic. Jak na początku jadła suchą karmę kupy były ok, a na gotowanej i gotowej karmie się pogorszyły. Miała 3 rodzaje suchej karmy i mam pozaczynane torby, z którymi nie wiem co robic. Nie dostaje od nas nic ze stołu, ale na spacerach woli zjeść mokrą spleśniała bułkę niż suchą karmę. Juz nie wiem co robić 

Link to comment
Share on other sites

Dlatego tak wszędzie reklamują suche karmy, które są dla psa śmieciem ale kupy łatwo zbierać. Zdrowie psa jest mało ważne. Tutaj wiele osób karmi psy naturalnie czyli mięsem z dodatkami i jakos dają radę zbierać kupy. Nie są twarde jak po karmie ale normalne czyli miększe ale uformowane, zdrowe i też mozna je zebrać.I nie dziw się psu, że nie chce jeść tego badziewia, to mięsożerca a nie kura, której wystarczy sypnąć ziarna i spokój.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nagła zmiana sposobu żywienia często daje luźne kupy. Polecam karmić psa puszką lub mięskiem i warzywami i dorzucić suplement wapnia, który da twardszą kupę (ewentualnie surowe mielone kości...). 

W Anglii jest też dostępny Luposan Moorliquid, który poprawia stolec. Jest to dosłownie błoto albo "ekstrakt bagienny"ale naprawdę działa. Po prostu dorzuca się łyżeczkę do zwykłego jedzonka.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, malfra4 napisał:

Wrzuciłam do ryżu i warzyw suchej karmy. Wyczuła że tam jest i nie zjadła nic. 

a ty byś zjadła? ;) sucha karma to paskudztwo jakich mało, jakbym ja miał żyć całe życie na misce zbożowych chrupków, to też bym szukał w trawie jakiejś padliny do opylenia przy każdej okazji, i mówię to jako istota w pełni ludzka, czyli wszystkożerna, a nie mięsożerna, jak pies. 

Polecam przerzucić się na BARF. Nie dość, że pies bardziej zadowolony z życia, to i kupy dużo mniejsze i łatwiej się je zbiera, a poprzez drobne zmiany w procencie podawanych kości w stosunku do mięsa, możesz kontrolować konsystencję odchodów (im więcej kości, zwłaszcza zmielonych/sproszkowanych- tym bardziej twarde, zwarte i kruche odchody. Tylko nie przeholuj, bo pies może dostać zatwardzenia.) że już o innych zdrowotnych benefitach nie wspomnę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

55 minut temu, Łisper napisał:

a ty byś zjadła? ;) sucha karma to paskudztwo jakich mało, jakbym ja miał żyć całe życie na misce zbożowych chrupków, to też bym szukał w trawie jakiejś padliny do opylenia przy każdej okazji, i mówię to jako istota w pełni ludzka, czyli wszystkożerna, a nie mięsożerna, jak pies. 

Polecam przerzucić się na BARF. Nie dość, że pies bardziej zadowolony z życia, to i kupy dużo mniejsze i łatwiej się je zbiera, a poprzez drobne zmiany w procencie podawanych kości w stosunku do mięsa, możesz kontrolować konsystencję odchodów (im więcej kości, zwłaszcza zmielonych/sproszkowanych- tym bardziej twarde, zwarte i kruche odchody. Tylko nie przeholuj, bo pies może dostać zatwardzenia.) że już o innych zdrowotnych benefitach nie wspomnę.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...