Jump to content
Dogomania

Problem w nauczeniu czystosci


Kot Maciej

Recommended Posts

Witam z zona 5 tyg temu kupilismy szczeniaka Amstaffa mieszkamy w holandii nasza suczka jest bardzo madra w ciagu chwili zalapala komendy typu siad lezec dal lape itd ale jest jeden problem gdyz z tego co wyczytalem prawdopodobnie chodowca nie wypuszczal szczeniakow z klatki i musialy zalatwiac tam swoje potrzeby (takie moje wnioski) poniewaz potrafi nasikac pod siebie oraz za nic nie chce prosic o wyjscie na dwor zaznacze ze wychodzimy z nia zaraz jak wstanie po zabawie po jedzeniu przed spaniem chwalimy za zrobienie na dworze lecz wszystko na nic prosze o pomoc profesjonalistow jesli to mozliwe  

Link to comment
Share on other sites

Cierpliwości, ludzkie dziecko też sika w pieluchy nawet do dwóch lat. To też  jest dziecko tylko psie i ma prawo nie wytrzymywać zwłaszcza jak hodowca nie dbał o nauczenie załatwiania się szczeniąt na maty czy inne przeznaczone do tego miejsce. Radzę użyć specjalnych mat i nauczyć szczeniaka załatwiania się na matę jeżeli nie wytrzyma do wyjścia. A prosić o wyjście też sie nauczy jak podrośnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To normalne że pies sika pod siebie, szczeniaki mają problem z utrzymaniem moczu więc luzik. Polecam te maty dla szczeniąt , staraj się go dawać tam gdy chce mu się siku lub już sika i nagradzać go za to, a gdy nie chcesz żeby sikał np. do kuwety (tak jest z psami w bloku często) to po prostu nagradzaj go za każdym razem gdy sika na zewnątrz.Zrozumie że oczekujesz od niego tego żeby swoje potrzeby załatwiał na zewnątrz. Mam nadzieję że jakimś cudem to było przydatne :) Ps. bardzo ważne żeby od szczeniaka pies miał kontakt z innymi psami,obcymi, kotami itd. to potem nie będzie miał z tym większego problemu, uwierz mi ,nie chcesz  amstaffa który atakuje obcych lub inne psy, moja sąsiadka ma psa tej rasy (dokładniej jej córka) i oni cały czas pracują i z jak z nim ''wychodzą na spacer'' do po prostu za nim biegają bo jest dla nich za silny , cały czas ucieka bo go energia rozpiera , jest mega terytorialny i atakuje wszystkie psy na drodze więc no , widać że są doświadczeni xd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W sumie to z mojego doświadczenia to powinniście od razu jak tylko go do domu przynieśliście postawić na matę i pokazać mu gdzie może a gdzie nie bo skoro jak twierdzisz że były przetrzymywane w klatkach to żeczywiście może być problem odzwyczajenia sikania nawet na matę ale narazie się tym nie przejmujcie jeszcze wasz psiak jest mały i wiele jeszcze może się nauczyć:-) Mój pies ma 2 lata i dopiero niedawno zaczął sygnalizować potrzeby więc na luzie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja nie wiem jak to było u moich maluchów w ich pierwszym"domku" ale u nas mają legowisko i kuwetę ze żwirkiem a na nim ręcznik papierowy. Sikały pod siebie i jak tylko jestem z nimi to po spanku jednego trzymam a drugiego wsadzam do kuwety. Jak już się napracuje, chwalę go a potem wsadzam drugiego i to samo. Jak widzę że coś tam robią to je szybciutko łapię, bez afery i wsadzam do kuwety. Czekam aż zrobią co trzeba i td. Teraz czasem zrobią na podłogę, jak sobie przypomną to zrobią do kuwety ale legowisko jest już suchutkie :). Myślę że też nie były niczego uczone, bo nie mam ich z normalnej hodowli tylko z interwencji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...