Jump to content
Dogomania

odpowiednie zywienie


Aireedhelien

Recommended Posts

Witamy :)

My naszemu Nestorowi , dajemy gotowane tzn przeszlismy na gotowane bo z sucha karma byly problemy podawalem wczesniej w jednym z postow link z filmem wideo , , jak wet stwierdzil bylo to na podlozu alergicznym , ale wracajac do tematu:

Nestor ma 15 miesiecy wazy cos okolo 30kg bynajmniej wczesniej tak wazyl , od kiedy mial te problemy troche spadl na wadze, wiec zaczynamy mu zwiekszac dawke jedzenia , dostaje ryz z wazywami i miesem drobiowym=kurchakiem na przemian z ryba , ale ile tego powinien dostawac , bo on jest ciagle glodny a zjada tego duzo , wyglada to tak:

1kg ryzu

1,5kg kurczaka , lub 1kg ryby

+/- 0,5kg wazyw

po posilkach zawsze jakis deserek , troche chlebka ciemnego , czasami jakas wedlinka etc :) z umiarem

tak ugutowana mieszanka starcza mu srednio na 2 dni czasami poltora .

Wiec powiedzcie mi ile powinien on dostawac no i ile tych i jakich witamin dodawac mu ??

Wszelk apomoc mile widziana

Pozdrawiamy

Artur

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na wiaminach zawsze jest napsane np. 5g (jedna plaska lyzezka do herbaty) na 10 kg masy ciala.

co do proporcjonalnosci skladnikow to musisz chyba poczekac na AM, ktora jest prawdziwa skarbnica wiedzy albo poszukac w zywieniu.

moja rosi wazy blisko 25 kg dostaje 35-40dkg serc, 13-15 dkg ryzu (przed ugotowaniem) i tyle samo wazywek. do tego witaminki, olej tp.

ja sadze ze z 40dg kury czy tam kurczaka by mu wystarczylo, a jesli by zaczalb tyc za bardzo to obnizyc do mniejszej ilosci.

Link to comment
Share on other sites

No to czekamy, na AM , dzisiaj bylismy z Nestorem u weta , na szczepieniu , no i spytalem sie go o witaminy. Weterynarz powiedzial ze Nestor juz ma 15 miesiecy i wystarczy mu witamin w tym pozywieniu co dostaje codziennie , ze jego organizm juz nie ma takiego zapotrzebowania na witaminy ,jak u szczeniakow i pieskow w wieku dojrzewania , ale moim zdaniem przeciez Boxer jest rasa pieskow w miare duza , i jego rozwijanie sie chyba ni ekonczy na 15 miesiacach tylko nawet 24 ,powiedzcie jak to jest ?? Bo nie mam zamiary zaniedbac naszego Nestora , weterynarz tez odradzil podawania jogurtu/kefiru stwierdzajac ze psy nie toleruja tego rodzaju bialka i moze powodowac rozwolnienie etc ...

Wiec czekamy na cenne uwagi

- Asia & Artur @ Nestor -

Link to comment
Share on other sites

Ach jak ja wam zazdroszczę.. Co ja bym dała by mój boksio wciągał swoje papu z szybkością odrzutowca.. ;) Niestety.. Graf chyba za jedzeniam nie przepada.. Stale musze go zachecać by wogóle cokolwiek ruszył.. Koszmar..

Był taki krótki okres (podczas przeziębienia, kiedy młody dostawał antybiotyki) że wciągał aż mu sie uszy trzęsły.. Myślałam,ze mu już tak zostanie ale gdzie tam.. Teraz znów kaprysi..

A dostaje mniej więcej pół na pół suche (Bewi Dog obecnie) i gotowane.. Mięsko wołowe, warzywa i wypełniacz (lane kluski, makaron lub ryz) a do tego witaminy Salvikal.. Czasem dla urozmaicenia podaje mu jakaś puchę, twarożek (za którym niestety tez nie przepada :( ) , czy jeszcze jakieś smakołyki.. Ale i to nie wzmaga jego apetytu.. :(

Link to comment
Share on other sites

Marta , Nestor tez tak kaprysil jak bylo mieszane pol na pol , od kiedy dostaje samo gotowane to nawet nie trzeba go wolac do jedzenia , wczesniej musialme isc do niego z kawalkiem mieska i dawac mu w pyszczek i jeszcze sie zastanawial , ale od kiedy tylko gotowane to leci w te pedy jak uslyszy ze jest nakladane do miski.. Sproboj z tylko gotowanym tak jak pisalem powyzej a zobaczysz , fakt faktem pod wieczur moze miec lekkie rozwolnienie , ale na drugi dzien po 24 godzinach juz mu przejdzie :) Wie, ze suche karmy sa ulatwieniem i wygoda dla nas , ale nie zawsze dla naszego kochanego pieska , z reszta te karmy wszystkie sa robione na jedno "kopyto" wole wiedziec co jem jak i co je moj pies :lol:

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

To raczej nie to... Przez jakiś czas dostawał tylko gotowane (jak akurat nie miałam juz karmy a chwilowo nie mogłam kupić nastepnego worka) i niestety było podobnie.. Dziś natomiast gotowanego prawie wogóle nie chciał ruszyć a za to suche owszem.. Ale z ręki niestety.. :( Nie wiem już co z nim robic.. Czy postępować twardo, nie przejmować się i zabierać michę jak tylko kaprysi czy jednak robić wszystko by jadł? Wiem,że bardziej prawidłowo byłoby postepowac według pierwszej opcji ale....

Aha.. Jeszcze jedno.. Dlaczego mój pies niemalże zawsze jak tylko dostanie jedzenie to zaczyna nosem zakopywać miskę lub na nią szczeka?

Link to comment
Share on other sites

Daję mu mięso wołowe, mieszankę warzywną i jak juz pisałam wypełniacz.. Najczesciej kluski bo je najbardziej lubi..Wszystko z reguły na rosołku... Do tego witaminy i juz.. Nie zmieniałam mu tego ani razu ale skoro jadł po tych zastrzykach i generalnie jak bardzo zgłodnieje to tez zatem chyba nie jest wina tego że coś mu w tym nie smakuje.. Tak przynajmniej mi się zdaje.. Graf wogóle niechętnie je, bez względu na to co bym mu podawała.. No moze poza polędwicą, którą czasami raczy go moja babcia ale na to nie mogę sobie pozwolic.. ;)

Mysle,ze u niego to moze być też kwestia zwykłego wybrzydzania.. Choć pewności nie mam.. W kazdym razie jeśli tak jest to chyba nie powinnam mu ustępowac.. Myslę,zę dostaje naprawdę dobre i wartościowe jedzenie.. Może jest poprostu zbytnio rozpieszczony? Nie sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaproponowal zmiane menu , to samo bylo z Nestorem , wybredny byl jak diabli :evil: , wiec zmieniamy mu menu co jakis czas , bo mi tez by zbrzydlo jedzenie non stop "schabowych lub pomidorowej" :)

Ja Ci proponuje , zrobic mieszanke np. ryzowa z kurczakiem lub ryba i wrzywami , a zobaczysz ze powinno to poskutkowac , ale nie bede naklanial tu nikogo , tylko wiem jedno ze psiaki tez lubio urozmaicac sobie zycie bo montotonnia jest do "bani" sam nestor zauwazylem jak podejmuje inicjatywe z rana przy pierwszym spacerze , zawsze wybiera sobie inna droge , ale drugi to juz idzie w swoje ulubione miejsce .

Pozdrawiamy

8)

Link to comment
Share on other sites

No cóż.. Chyba nie zaszkodzi spróbowac.. Może to coś mnieni.. :) Mam nadzieję.. Przy nastepnej okazji nie omieszkam tego sprawdzic.. Dzięki za rady..

Ps. Czy w jakiejś galerii można zobaczyć fotki Nestora? To ten z emblematu prawda? Sliczny psiak, zwłaszcza ten jego pysio.. :)

Link to comment
Share on other sites

Duży chłopak z tego twojego Nestorka.. Nie wiem czemu mnie się ciągle wydawało,ze to szczeniaczek.. :)

W kazdym razie jest słooodki.. A to białe oko sprawia,ze jest taki... Hmm.. Unikatowy. Tak to chyba odpowiednie słowo. :)

Super. Uściskaj piecha.. :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

moja rosi nie ma po jogurcie zadnego rozwolnienia. uwelbia go tak samo jak serek homogenizowany. moze sprobuj dac pieskowi troche i zaobserwoj reakcje jego organizmu. stopniowo go przyzwyczajaj.

co do miesa powiem wam ze dosc drobno kroje je rosi, bo ona polyka te kawalki w calosci (kiedys dalam jej w duzych kawalkach to pozniej nimi zwymiotowala). normlnie to ona tak raczej ze wszystkim robi, chyba ze cos jest naprawde twarde np. orzeczy, kosci (kosci gryzie tylko duze, raz tata dal jej pomimo moich zakazow :evil: taka 4cm i polknela ja - skonczylo sie zygankiem).

wszystko w misce ma wiec wymieszane. a jak wcina :angel: . wiecej czasu zajmuje mi przyzadzenie. kiedys jadla sucha tzn 2 razy. pozniej juz nie chciala jej ruszyc, to samo jak jej mieszalam. wyjadala troche gotowanego i tyle.

Link to comment
Share on other sites

A jakim mięsem karmicie swoje psy? Boro najbardziej lubi surową wołowinkę, dawałem mu ją, bo przeczytałem gdzieś, że jest najlepsza dla psów, ma więcej składników odżywczych od gotowanej. Ugotowane mięso też zje, bo apetyt ma wprost nieziemski.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aireedhelien ja podaję Grafowi jako wypełniacz na zmianę ryż, makaron i lane kluski (to za rada sylwi od Picassa) Młody nie wybrzydza ale kluski lubi chyba najbardziej.. A ja sie cieszę bo może dzięki nim troszkę nabierze masy.. :)

Tak więc moim zdaniem kluchy mogą być jak najbardziej.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...