Jump to content
Dogomania

szczeniak robi kupę i siku pod siebie


beatka_net

Recommended Posts

Witam, mam szczeniaka 8 tygodni, wygląda i rozwija się prawidłowo. Niestety nie panuje nad trzymaniem moczu siusia bez kontroli wygląda to jakby pecherz sie przepełniał i wtedy siku wylewa się na zewnątrz. Zawsze też sika przy podnoszeniu na ręce. Kupa też załatwiana jest poza świadomością po prostu wypadają z suni kawałki bobków lub wydala ją podczas snu pod siebie. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Bylismy u weta wdrożył leczenie Nivaliną na razie efektów brak

Link to comment
Share on other sites

Nivalin...no to po bandzie wet pojechał...podejrzenie zaburzeń neurologicznych?Pytałaś?To możliwe,ale dobrze byłoby miec pewność.

Robienie kupy podczas snu wydaje się nieprawidłowym objawem,ale...

Może poczekaj jak odezwą się doświadczeni psiarze,hodowcy,którzy znają się na szczeniakach.

2 m- ce to psie dziecko jeszcze,jak,w jaki sposób uczysz,żeby siusiał np.na podkład?A jak jest na spacerze?

Idz koniecznie do drugiego weta,poproś o konsultację,sprawę trzeba jak najszybciej wyjaśnić.

Link to comment
Share on other sites

Przy podnoszeniu szczeniak może sikać na skutek stresu, ale jeśli sikanie jest niekontrolowane, to powinno występować też podczas snu. Czy szczeniak w dzień  przykuca do sikania?

Też jestem zdania, że potrzebna jest druga konsultacja.

Link to comment
Share on other sites

Choroby nie musi być widać,a Ty opisujesz objawy choroby - szczeniak najprawdopodobniej jest jednak chory.Jak najszybciej idz do drugiego weta...

p.s - poznasz po czlowieku,ze ma cukrzycę,jaskrę,czy nadciśnienie - np.?Nie widać,a choroba istnieje.

Link to comment
Share on other sites

Ok, chciałam tylko zaznaczyć, że sunia ma dobry nastrój, może nic ją nie boli. Byliśmy u innego weta, ten też w całej swojej praktyce nie spotkał się z takim przypadkiem, ale podpowiedział aby wykonać zdjęcie RTG kręgosłupa. Jutro jedziemy, może to coś wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie nie zrobione, specjalista radiolog stwierdził żeby się wstrzymać pies mały, trzeba uśpić a i tak nie wszystko będzie widać. Ponadto skoro zaczęła chodzić na tylne łapki, chociaż późno to warto poczekać. Póki co miotamy się dalej sunia dostaje Nivalin mam wrażenie, że przy podnoszeniu sika kilka kropelek a nie strumień, ale tak bardzo czekamy na poprawę, że nie wiem czy wolno mi się cieszyć. Kupa idzie bez zmian nadal nie przykuca

 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

skoro zaczęła chodzić na tylne łapki

Nic nie pisałaś o problemie z tylnymi łapkami,dlaczego??Przy problemach z nietrzymaniem moczu I stolca,z niekontrolowanym wydalaniem - to bardzo istotna informacja...

No cóż,trzymam kciuki za sunię,nic więcej nie mogę...

 

Link to comment
Share on other sites

Tak, odbiegała pod tym względem od swojego rodzeństwa, nie potrafiła stanąć na tylne łapki. Chodzić zaczęła 3-4 tygodnie pózniej od swoich braci. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie i pomoc. Też jesteśmy dobrej myśli że psina sobie poradzi. Napiszę jeśli sytuacja się zacznie zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...