Jump to content
Dogomania

Weterynarz Gliwice i okolice


Rudoss
 Share

Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić dobrego weterynarza z okolic Gliwic? Sprawa wygląda tak, mam pieska 16lat mieszaniec jamnik. Zrobiliśmy badania krwi w związku z tym że zaczął łysieć i skóra przebarwiła się na czarno. Weterynarz stwierdził niedoczynność tarczycy lub feminizacje jąder. Wyniki z tarczycy wyszły następująco t4 1.15 a norma minimalna to 1.3 a max 4.5. Zastosował mu tabletki o nazwie Forthyron Flavoured 200 mikrogram. Skasował nas jak za zboże.. 50zł badanie krwi i 50zł za 10 tabletek. Mamy się zgłosić za 10dni i znowu procedura ta sama.. Terapia może potrwać do 6 miesięcy. Nie wiemy co mamy zrobić, wyniki przecież nie są mocno zaniżone a oni i tak próbują ciągnąć z nas pieniądze.. Pomóżcie proszę.. Chcielibyśmy zasięgnąć opini innego lekarza, możecie kogoś polecić? 

Link to comment
Share on other sites

yyyyyyyyyyyyyyyh. :(

Jednorazowe badanie hormonu Ft4 -NIC nie wnosi.Radziłabym zmienić weta,na biegu...poza tym - wet może przepisać "ludzki' hormone Euthyrox,który kosztuje grosze...A poza oznaczeniem F4 - jakie jeszcze badania krwi zrobiono?

Nie znam wetów na Śląsku,ale na pewno jest gdzieś porządna,duża lecznica.Poszukaj w google,sprawdz opinie I idz tam z psem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

oprócz tego zrobiono jeszcze tylko fT4 gdzie wynik wyniósł 0.750 norma min to 0.77 a max 5. Żadnych badań więcej nie wykonano. Weterynarz zalecił także kastracje, ale stwierdził żebyśmy najpierw spróbowali z hormonami.. Z racji tego że to stary pies to przystaliśmy na jego propozycje bo zwyczajnie boimy się że piesek mógłby nie obudzić się z narkozy.. Ale coraz bardziej zastanawiam się czy oni po prostu nie chcą wyciągnąć od nas pieniędzy. Dobrze wiedzą że zrobimy wszystko żeby piesek był zdrowy..

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u innego weterynarza. Za wizytę wziął 20zł przebadał psiaka od łapki do łapki. Stwierdził że na pewno trzeba go leczyć, ale na pewno nie za takie pieniądze. Powiedział że decyzja należy do nas a my już zmieniliśmy weterynarza :) Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady :)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego zakladasz kolejny wątek,skoro tu dostałes odpowiedzi,jesteś zadowolony z wizyty u innego weta itp.W odpowiedzi na pytanie z nowego wątku:jak kazdy lek - hormon również moze być źle tolerowany przez psa,zwróć się do weta o poradę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...