Jump to content
Dogomania

Żółte kupki u psa


Natalia9602

Recommended Posts

Mam 11 miesięcznego psa, mieszańca. Mój pies zaczął robić żółte kupki, w nocy miał żółta biegunke a następnego dnia luźniejsza kupkę lecz także koloru żółtego. Później chwile przerwy i znów żółta, luźna. Wystepuja tez gazy. Pies je normalnie, pije, jest skory do zabawy. Czy wspomniane dolegliwości mogą być spowodowane podaniem mu w ciągu paru poprzednich dni niekoniecznie dobrej jakościowo karmy Purina friskies dla dorosłych psów?  Czy problem może być spowodowany chora trzustką? Pies był odrobaczany około pół roku temu. Pare miesięcy temu pies zjadł tabletki z witamina d3, miał płukany żołądek i dostał leki na nerki, czy to mogło spowodować uszkodzenie trzustki psa? Dałam mu ryż z mięsem. Mogę podać Acane, czy trzymać dietę? 

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie powinien być na diecie,jeden dzień należałoby  NIE dawac mu NIC do jedzenia,tylko picie,niech się uklad pokarmowy regeneruje.Możesz podać mu Taninal,2 razy dziennie.Potem ryż z mięsem.Jeśli po 4-5 dniach biegunka nie ustąpi - trzeba iść do weta.To może być problem z trzustką,z wątrobą,z karmą,albo z lambliami - te pasozyty są b.często odpowiedzialne za tego typu biegunki,a powszechnie stosowane leki p/pasozytnicze na nie nie dzialają.Poprosiłabym o zrobienie badania kału testem Elisa.

Link to comment
Share on other sites

Bou 4-5 dni z biegunką to nie będzie jakoś niebezpieczne?

Nie wiem jak zdecydujesz Natalia, ale ja bym poszła do weta PRZEDE WSZYSTKIM zrobić badanie krwi -morfologie z biochemią a jeśli jakieś podejrzenie co do trzustki masz to nie zaszkodzi zrobić TLI . My mamy psa z zapalenie trzustki i właśnie pierwszymi objawami ,które zasugerowały nam możliwy kłopot z trzustką była żółta kupa i konsystencja plackowata (jak krowie placki) i w zasadzie żadnych innych objawów (bolesności brzuszka nadmiernej, gorączki nie było). Potem w badaniach potwierdziło się zapalenie trzustki+cukrzyca , dlatego takiej żółtej biegunki (z doświadczenia) bym się lekceważyła.

U nas na biegunkę zawsze sprawdzał się b.dobrze Attapectin

Link to comment
Share on other sites

co zamierzasz?od gdybania nie poprawi mu się...pytasz,a zupełnie nie odnosisz sie do odpowiedzi,tylko dalej spekulujesz,trochę to bez sensu,nie sądzisz?

Był kiedys taki dowcip,ale pewnie go nie znasz..."a może poszli do lasu" :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...