Jump to content
Dogomania

Waga szczeniaka boksera


Wytatuowana

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :)

21 stycznia tego roku pojechałam z mężem do hodowli odebrać szczeniaka. Na miejscu wszystko przebiegło prawidłowo. Nie miałam żadnych zastrzeżeń, bo warunki panujące w hodowli robiły wrażenie, pieski zadbane, w domku czysto i pachnąco. Tylko suczka jakaś taka za chuda jak na swój wiek (w tym dniu miała równe 3 miesiące). Pan zapytany o powód wystających żeber powiedział, że w miocie było 9 szczeniąt i to jest powód jej wyglądu, "wie Pani jak to jest, ostatnia z miotu, do tego suczka, no ma prawo być mała..". Przyznam się, że nie ciągnęłam dalej tematu, żeby zabrać bidulkę do domu i nakarmić. Dopełniliśmy wszystkich formalności i zabraliśmy małą do domu.

Przez pierwsze 4 dni pochłaniała z miski wszystko co dostała tak łapczywie, że nawet nie gryzła pokarmu. Jakby się bała, że ktoś jej zabierze, do tego zjadała swoje kupy.

Po tygodniu udaliśmy się do weta i waga wskazywała 6 kg O.o Jak dla mnie zdecydowanie za mało chociaż ekspertem nie jestem. Na dzień dzisiejszy widać dużą poprawę, Hermi je zdecydowanie spokojniej i przestała zjadać kupy, jednak może ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrze rozpisaną dietę dla psa, żeby podbudować jej zdrowie i wygląd?

Z góry dzięki i pozdrawiam

Ola

Link to comment
Share on other sites

Ekspertem powinien być wet. Stwierdził niedowagę? Szybkie jedzenie nie zawsze wiąże się z głodem, jedzenie kup również. Myślę, że jeśli weterynarz oceniając stan malucha nie miał uwag do jego wagi, to nie powinno się go specjalnie dotuczać. Jeśli karmisz suchą, dobierz dobrą jakościowo karmę i karm wg propozycji producenta. Ja dorzucam jeszcze twaróg, żółtko, olej lniany... Mój wet  nie zaleca podawania suplementów dodatkowych przy karmieniu suchą karmą, bo jest to niepotrzebne.

Doświadczenia w karmieniu gotowanym jedzeniem nie mam, więc nie doradzę.

Link to comment
Share on other sites

Zarka dziękuję za odpowiedź :)

Młoda jej na karmie Morsel, co jakiś czas mięsko z ryżem i warzywa. 

Wet jakoś specjalnie się nie przejęła :/ stwierdziła że wyjątkowo chuda jak na szczeniaka w tym wieku i nic więcej nie powiedziała. 

Przez większość czasu zachwycała się nad suczką, bo ona tak dawno już żadnego boksera nie widziała, że to taka rzadka rasa w dzisiejszych czasach i takie tam gadanie. Zdecydowanie muszę zmienić weta.

Link to comment
Share on other sites

Sunia może być drobniejsza, poza tym wchodzi w wiek pajaca czyli z dnia na dzień potrafi się zmieniać i dopiero powyżej roku nabiera wlaściwych proporcji. Ale mimo wszystko wyfląda na mocno niedożywioną bo 6 kg w wieku 3 m-cy to stanowczo za mało. Radzę nie karmić suchymi tylko dać jej porządnie jeśc mięso przede wszystkim, najlepiej wołowe, oczywoiście z dodatkiem ryżu, albo makaronu albo parzonych płatków oraz warzyw. Dodatkowo trzeba jej dawać ser, jajka, można mleko. Całe życie tak karmiłam swoje psy - mięso dostawały już 3-4 tygodniowe szczeniaki i do dzisiaj nie wiem co to niedożywienie, uczulenia i inne dolegliwości żołądkowe.  Pies to mięsożerca i szczególnie rosnący szczeniak potrzebuje mięsa. No i w tym wieku należy dodawać wapno i minerały, doradzam CanVit, najlepiej zielony.

Mam psy kilkadziesiąt lat, miałam hodowlę  więc wydaje mi się, że jakieś doświadczenie mam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za porady :) Z pewnością wdroże je w życie młodej. Dzisiaj byłam na kontroli wagi i wskazuje już 7,6kg więc przybiera na wadze :) 

Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Wystające żebra powoli zanikają ;) Z chęcią bym się pochwaliła zdjęciem, ale niestety mam problem z dodaniem go z telefonu.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...