Jump to content
Dogomania
Sonia2010

Pies z schroniska

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy podobny artykuł tu jest. Pisze co chciałam się dowiedzieć coś o przyzywczajeniach psa.

Kilka dni temu zaadoptowalam psa z schroniska 6letnia Sonie. Na chwilę obecną w dzień staram się wypuszczać ja na dwór a na noc śpi w domu. Niestety pies nie może dużo przebywać w domu. Chciałam spytać w jaki sposób nauczyć psa by wieczorem był na podwórku. Wiadomo jak będą mrozy pies będzie przebywał w środku.Boje się że może się przestraszyć jak będzie sama na podwórku. W dzień bardzo dużo uwagi na nią przekładam. Bardzo szybko się przyzwyczaiła do nowego domu jak na pieska z schroniska i po drastycznej przeszłości. 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pies również ma budę na dworze do której zawsze moze się schronić i wielkie pole do popisu jeśli chodzi o wielkość podwórka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kolei...

w dzien wypuszczasz psa na podwórko - i? Bawisz się z nią,uczysz podstawowych komend,co robicie razem?Piszesz,ze ma dużo Twojej uwagi w ciągu dnia - tzn.?

Skoro w dzien jest na podwórku,a noce spędza w domu,to gdzie jest problem?Wieczór,to schyłek dnia,potem nocleg w domu.

"Bardzo szybko się przyzwyczaiła do nowego domu jak na pieska z schroniska i po drastycznej przeszłości. " Przecież odzyskała wolność,zyskała kochającego człowieka do kochania i podłogę z dywanikiem zamiast cementu w schronie.Pozwól jej się przyzwyczaić do nowych warunków,do ludzi,do terenu,do jedzenia...niech się dowie,ze teraz to wszystko jest jej,że nikt jej nie skrzywdzi i nie zostawi samej.

Dawkuj pobyt na podwórku po troszku (teren jest dobrze ogrodzony?).A ta buda - jest ocieplona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Bawię się z nią. Po prostu nie ma dużo miejsca by być w domu a po drugie niestety nie może. Mam w domu osobę chora i chodzi o to żeby była niestety wieczorem też na podwórku i pilnowała swojej posesji. Jest to mądry piesek bo reaguje na komendy. Tak oczywiście że dobrze ogrodzone i jak najbardziej oscieplana buda. Jedzenie dostaje w ciepłym domu i też by dostawala gdyby buła na dworze.,+ woda na dworze oczywiście. 

Nie wiem jak mam podejść do tego żeby powoli ja nauczyć żeby była więcej na dworze a w domu tylko wtedy jak jej pozwolimy bo będzie zimno czy coś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do wszystkiego podchodz powoli,na razie masz ją od kilku dni,wszystkiego się obie nauczycie,wszystkich zasad,ale - powoli.A mogę spytać co dostaje do jedzenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym wzięła drugiego psa do towarzystwa (nawet mniejszego, we dwoje zawsze raźniej, w końcu psy to zwierzęta stadne), postawiła im porządny kojec (czyli taki z dachem, drewnianą podłogą, dwiema-trzema ścianami) plus ocieplane budy, żeby miały schronienie w mróz. kojec byłby non stop otwarty, chodzi o to, żeby psy miały ochronę przed deszczem, śniegiem, zimnem. i  w ogóle bym nie zabierała do domu, jeśli psy mają być w założeniu podwórkowe. to dorosły pies, uczysz ją teraz tego, ze w domu się mieszka (a przynajmniej śpi) i robisz sobie i suce problem. to nie szczeniak, który nie powinien być zostawiony na podwórku sam, to dorosły pies, który już na dworze mieszkał (patrz kojec w schronie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×