Jump to content
Dogomania

Prawidłowa waga husky


Szamanka

Recommended Posts

Mój podobno też już zaczyna liniec:roll:
Argis waży 30 kg a ma dopiero 10 miesiecy, uważam że to dośc dużo, ale niestety zawsze w domu powtarzam, że pies nie może byc otyły bo to grozi chorobami... ehh babcia wi swoje i koniec, caly czas słysze, że pies jakis chudy mocno i jesc nie chce.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój to jest dopiero chudzielec 17 kg stanowczo zamało ale wygląda dobrze. Nie chce jeść i koniec nie ma na takiej siły.
Chociaż nie wyobrażam sobie jakby wyglądał ważąc np. 26 kg
On jest z tych małych huskych znaczy normalnych (wer.amerykańska jest duża)

Link to comment
Share on other sites

Jedna z moich suczek (wiek ponad 4 lata), która w chwili obecnej odchowuje maleństwa waży 26 kg (wczoraj ważona). Nie jest małą suczką, ale waga u suki dorosłej przekraczająca 24 - 25 kg to już niezdrowa sytuacja. Chyba tak bym nie upasła mojego psa :shake:

Druga sunia, która ma prawie 3 latka (również wczoraj ważona) waga 19,95 kg. No i dla niej (według mnie i weterynarza) to optymalna waga.

Link to comment
Share on other sites

Nasz zwierz ma ponad 2 lata jak miał 8-9 miesięcy ważył około 20 Kg i z wiekiem cały czas chudł. Weterynarz kazał wystawiać miskę tylko na 10-15 minut i chować to wtedy jego waga spadła do 14 kg i żonka zaczeła go faszerować karmą jak gęś i przytył do 17 kg i teraz tak się trzyma w granicach 16,5 do 17,5 i chyba tak zostanie do końca jego żywota.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia wazy teraz 19kg w wieku 3 lat. WYglada dosc chudo-szczegolnie gdy wypadl jej caly podszerstek ;) Jednak za nic w swiecie nei chce przytyc :shake:
Moja Kesi ma chora trzustke takze na jej mozliwosci wyglada teraz bardzo dobrze :p Kiedy miala cos kolo roku wygladala tak zle ze ludzie zwracali mi uwage ze glodze psa :cool1: Nie ma to jak "madrzy" ludzie... Teraz na szczescie juz to sie nie zdarza...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przyznam, że nie pamiętam. Wiem, że był moment, gdy go "wyciągnęło", tzn. zrobił się chuudy i długi, z wielkimi uszami ;) Potem zaczął nabierać masy i stał się fajnym i proporcjonalnym samcem.
Tylko teraz jakoś mi się wydawało, że chudy trochę ;) Ale w sumie linieć przestaje i jakoś już nie mam takiego wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia ma 7 lat i waży 30 kg, przy wzroście 56 cm, ale ma 4 tyg szczenięta, więc na razie nie martwię się tym, że jest troszkę za gruba.
Natomiast mój 2-letni psiak waży 32 kg, ale ma 66 cm wzorstu. Takie bydle nam wyrosło. Jest z rodkiem, ale na pewno nigdy nie będzie wykorzystywany w hodowli:shake:, wiadomo dlaczego, za to rewelacyjnie sprawdza się w zaprzęgu.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja starsza sunia która pól roku temu miała sterylizację "doszła" do 26 kg przy 55cm w kłębie. Zaczęłam karmić ją karmą light z royala, zjadła już cale 13kilogramowe opakowanie tej karmy i schudła 2 kg. Myslę, że jeszcze 2 kg i będzie spoko. Znacie jeszcze jakies inne dobre odchudzające karmy?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...