Jump to content
Dogomania

Dziwna narośl na żebrach ;c\


Hary:)

Recommended Posts

Hej wszystkim! Jestem tu nowa, i dzieki bogu ze znalałam to forum!

Mam mały problem z moim małym pieskiem Harym ;c

Zauważyłam u niego dziwna kulkę,narośl  na żeberku z lewej strony, jak dotykam to przesuwa mi sie to pod palcami, nie mam pojecia co to jest.

Dodam, ze jak dotykam go w to miejsce to Go nie boli

Mały ma 3 miesiace, a dwa tygodnie temu dostał szcepionke na wściekliznę, moze to przez to??

Pomocy nie wiem co robic ;c 

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobne, że po zastrzyku. Postaraj się rozmasować. Ale po co takiego malucha szczepiłeś przeciw wściekliźnie. Najpierw szczepi się szczeniaka na wszystkie ochronne i to kilka razy a wściekliznę jak najpóźniej. Moj wet a jest naprawdę dobry i kochajacy psy zaleca szczepienie wścieklizny jak się da to nawet w 9 miesiącu albo i później. Chyba, że się akurat wyjeżdża gdzieś na tereny zagrożone np. las w lecie.

Link to comment
Share on other sites

dwbem dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd i chcesz ich narazić na mandat za niezaszczepionego psa przeciwko wściekliźnie?? Rozporządzenie dotyczące ochronnego szczepienia psów przeciw wściekliźnie określa jasno kiedy pies ma być na nią zaszczepiony. Mianowicie:

" 6. Posiadacze psów są obowiązani poddawać psy szczepieniu po raz pierwszy w terminie dwóch miesięcy od dnia ukończenia przez psa wieku dwóch miesięcy, a następnie w terminie określonym przez lekarza weterynarii podczas poprzedniego szczepienia. "

Czyli między 2 a 4 miesiącem życia psa powinno nastąpić pierwsze szczepienie przeciwko wściekliźnie. Wyjątkiem są tylko sytuacje, kiedy stan zdrowia psa nie pozwala na podanie szczepionki. I jest to najbardziej normalny wiek, te 3 miesiące, że psa szczepi się na wściekliznę.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...