Jump to content
Dogomania

IPO-1 a prawo Polskie


AlanWWL

Recommended Posts

zapominacie tu o jednej, bardzo ważnej rzeczy. napastnik może powiedzieć, ze po prostu przechodził, a pies się na niego rzucił. bez świadków właściciel psa jest ugotowany na miejscu i jeszcze się okaże, że będzie napastnikowi odszkodowanie za pogryzienie płacił. przecież jakiś czas temu była akcja, ze chłopaka napadło paru typów, chcieli mu telefon zabrać, on się obronił, bo coś tam ćwiczył i to on został oskarżony, bo napastnicy powiedzieli, że nie chcieli nic mu ukraść, a na monitoringu było widać jedynie jak podchodzą, a potem on ich leje. i tu może być to samo: "panie, ja tylko przechodziłem, o papierosa zapytałem, a ten pies się na mnie rzucił!". i jak mu udowodnisz, ze było inaczej?

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Beatrx napisał:

zapominacie tu o jednej, bardzo ważnej rzeczy. napastnik może powiedzieć, ze po prostu przechodził, a pies się na niego rzucił. bez świadków właściciel psa jest ugotowany na miejscu i jeszcze się okaże, że będzie napastnikowi odszkodowanie za pogryzienie płacił. przecież jakiś czas temu była akcja, ze chłopaka napadło paru typów, chcieli mu telefon zabrać, on się obronił, bo coś tam ćwiczył i to on został oskarżony, bo napastnicy powiedzieli, że nie chcieli nic mu ukraść, a na monitoringu było widać jedynie jak podchodzą, a potem on ich leje. i tu może być to samo: "panie, ja tylko przechodziłem, o papierosa zapytałem, a ten pies się na mnie rzucił!". i jak mu udowodnisz, ze było inaczej?

dokładnie, podobnie rzecz ma się z tak chętnie polecanym gazem pieprzowym. 

A to, ze prawo jest jakie jest...cóż, pretensje trzeba kierować do polityków ;)

Nawiasem mówiąc na takiego typowego pieniacza powinien wystarczyć groźny wygląd psa, wyszczerzone zęby i warkot, ewentualnie ostrzegawcze kłapnięcie. Pies nie musi od razu gryźć by kogoś odstraszyć i najlepiej, żeby nigdy nie był zmuszony do zaatakowania obcej osoby. Dzisiaj jakiś agresywny zaczepiający, jutro starszy człowiek, który potknie się i przewróci przechodząc koło ciebie. Lepiej samemu trenować i w razie potrzeby zablokować cios, niż pozwolić psu na atak.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...