Jump to content
Dogomania

Jaką suchą karmę w przedziale 100-150zł?


Boniunio

Recommended Posts

Witam. Mam do Was prośbę żebyście pomogli mi wybrać jaką karmę kupić dla mojego 8 letniego Cocker Spanielka. Mianowicie obecnie karmię go suchą karmą Fitmin For Life ale po niej ma cały czas wzdęty brzuchol i puszczą bąki. Chciał bym kupić karmę w przedziale 100-150zł za worek 12-15kg i żeby miała naprawdę dobre składniki i dobrze działała na sierść. Rozglądałem się na telekarmie czy zooplus i jest tego tyle że głowa mała i w dodatku te dziwne nazwy w składzie karmy nic mi nie mówią. Myślałem nad Brit Premium ale po przeczytaniu niektórych opinii o śmierdzących bąkach itd to zrezygnowałem z niej. Z góry dziękuje za każdą sugestie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Delph napisał:

Świetny jest Brit Care (te białe worki). Poza tym spróbuj Josera, Bosch, Arion, Mera Dog.

A co byś powiedział na temat tej karmy? http://www.telekarma.pl/p5588-ontario.adult.medium.karma.dla.psow.ras.srednich.13.kg.html

http://www.telekarma.pl/p22389-ontario.adult.medium.lamb.and.rice.hypoalergiczna.karma.dla.psow.html

lub http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/markus_muehle/markus_muhle/31582

Godzinę temu, dwbem napisał:

A ja radzę prawdziwe mięso, duo tańsze i dużo zdrowsze dla mięsożercy.

Mi bardziej zależy na suchej karmie ponieważ pies od szczeniaka je tylko suchą karmę

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Boniunio napisał:

A co byś powiedział na temat tej karmy?

Ontario nie znam, ale skład wygląda całkiem nieźle (w tym przedziale cenowym). Markus Muhle karmiłam, fajny, tłoczony na zimno, ma dość duże granulki (zobacz w galerii produktu na stronie, którą zalinkowałeś). Tak samo Lukullus stamtąd, podobny, też ciekawy. Musisz testować i sam ocenić, czy Twojemu psu dana karma służy. Co pies to inna reakcja.

Link to comment
Share on other sites

No to współczuję psu skoro od urodzenia jest na suchej karmie, ani to zdrowe ani psu przyjemności nie sprawia no i biedny żołądek nie potrafi strawić niczego poza papką z suchej karmy. Biedny pies. Jak można kochać swojego psa i skazywać go na takie jedzenie. To, że hodowca sobie ułatwiał sprawę to nie znaczy, że pies ma cale życie być na suchej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 13.09.2016 o 18:20, dwbem napisał:

No to współczuję psu skoro od urodzenia jest na suchej karmie, ani to zdrowe ani psu przyjemności nie sprawia no i biedny żołądek nie potrafi strawić niczego poza papką z suchej karmy. Biedny pies. Jak można kochać swojego psa i skazywać go na takie jedzenie. To, że hodowca sobie ułatwiał sprawę to nie znaczy, że pies ma cale życie być na suchej.

Jak nie masz nic sensownego do napisania w tym temacie to zamilcz. Jak chcesz nabijać sobie posty to nabijaj w dziale domowe jedzenie.

PS. A ja współczuje twojemu psu że musi jeść twoje wypociny kuchenne.

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miły komentarz. Moje psy jedzą nie wypociny kuchenne tylko przede wszystkim prawdziwe mięso, mam psy kilkadziesiąt lat i jakoś nie narzekają.

Ale jak chcesz karmić psa karmą to powodzenia, ja nikogo nie zmuszam tylko żal mi psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Na pewno nie kupuj karmy w marketach... kupiłam Active Royal z Biedronki (skład: niby więcej mięsa niż w Boschu który jadł). Partia chyba była zanieczyszczona solą, albo nie wiadomo czym. Po tygodniu pies pił już cały dzień aż zwymiotował, miał podwyższone ph moczu itp. wszystko przez karmę. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...