Jump to content
Dogomania

Agresja wobec niektórych psów


REVOLUTION

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu, pies będąc na smyczy na spacerze wyskakuje do niektórych psów.

Jak reagować? Oczywiscie zanim zauważy psa wydaję komendę noga, pies zazwyczaj idzie przy nodze ale gdy zauważa innego psa, zaczyna się "wgapiać" nie odchodząc od nogi. Czy już wtdy powinnam użyć korekty i wymagać patrzenia na mnie, czy lepiej zawrócić?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam, że gdy psiakowi zdarzy się wyskok, koryguje przez lekkie szarpnięcie smyczą, zwykle muszę powtórzyć. Proszę o podpowiedzi, jak pracować. Problemem może być też moja niepewność, gdy widze innego psa na horyzoncie, spodziewam się negatywnej reakcji. Dodatkowo u nas wiele psów biega luzem i podbiega do psa, czasem muszę odganiać psiaki, już kilka razy się zdarzyło, że pies zaczął przeganiać ze mną, jednak nie jestem w stanie inaczej zareagować.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie - może za mało tych treningów, ale na treningu zupełnie to się nie zdarza.

Fakt, że bardzo operuję odległością, jestem spokojniejsza

Mam właśnie problem co robić, gdy wpatruje się w psa. Bo to wygląda tak, że idzie przy nodze, ale gdy pies jest już bliżej, wpatruje się i potem zwykle jest wyskok. Czy takie wpatrywanie też korygować?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...