Jump to content
Dogomania

Edi - mój springerek ;)


Paulina94

Recommended Posts

Behawiorystka powiedziała, że jest mało pewny siebie na spacerach, ale ogólnie nie jest najgorzej. Za to w domu był strasznie podekscytowany nową osobą, pokazała jak z nim postępować w takich sytuacjach.

W następnym tygodniu mamy się spotkać w parku, bo tak pies będzie miał więcej bodźców niż na osiedlu, a następne spotkanie będzie jeszcze z jej goldenką, żeby Edi poznał ułożoną i nienachalną koleżankę- wtedy może przekona się, że obce psy wcale nie są takie straszne jak mu się wydaje ;)

20160214_083606.thumb.jpg.c2ecf98afe329a

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Krótko go masz póki co, do tego wzięty akurat w okresie, w którym często psy mają fazę lęków (widzą duchy :D). Spokojnie, na pewno będzie OK :)

Fajny psiak, bardzo lubię wszystkie spaniele, marzy mi się już od dawna cocker angielski i mam nadzieję, że uda się w końcu spełnić to marzenie :) 

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Paulina94 napisał:

klaki91, jeszcze wszystko przed Tobą ;) Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zrealizować marzenie o spanielu :) A teraz masz jakiegoś psa :) ?

tak, 9-miesięczną suczkę- kundla :) wątpię, żeby kiedykolwiek znalazł się u mnie rasowy pies, w moim przypadku decyzje o czworonogu są bardzo spontaniczne-chyba nie dla mnie czekanie na miot itd. 

Co nie zmienia oczywiście faktu, że kocham spaniele :D podejrzewam, że się jakiś u mnie pojawi kiedyś, ale pewnie z adopcji. Strasznie chciałabym drugiego psa, ale to za rok najwcześniej, jak już nie będę wynajmować mieszkania.

Świetnego masz też koteła!  Szkoda, że nie mieszkam już w Poznaniu, z chęcią bym się z wami spotkała :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie też nie było czekania na miot i w ogóle :P Nie powiem, że zakup był kompletnie spontaniczny, bo psa chciałam mieć już od dawna, a wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości (mieszkanie u teściów...). Nie było powiedziane, że będzie to springer spaniel :P Ja chciałam labradora, narzeczony amstaffa, ale podobały nam się też inne rasy, nie tylko z wyglądu, ale przede wszystkim z charakteru. Zrobiliśmy wręcz całą listę ras, które by do nas pasowały, przeglądaliśmy ogłoszenia i tak natknęliśmy się na Ediego :) Starszy szczeniak, więc wydawało mi się, że już trochę zasad ma wpojone, pęcherz wytrzyma schodzenie z 4 piętra itp, do tego hodowla dość niedaleko - 160 km od Poznania :P

Pochodzisz z Poznania czy tylko mieszkałaś tu jakiś czas? Bywasz tu jeszcze czasem? ;)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Paulina94 napisał:

U mnie też nie było czekania na miot i w ogóle :P Nie powiem, że zakup był kompletnie spontaniczny, bo psa chciałam mieć już od dawna, a wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości (mieszkanie u teściów...). Nie było powiedziane, że będzie to springer spaniel :P Ja chciałam labradora, narzeczony amstaffa, ale podobały nam się też inne rasy, nie tylko z wyglądu, ale przede wszystkim z charakteru. Zrobiliśmy wręcz całą listę ras, które by do nas pasowały, przeglądaliśmy ogłoszenia i tak natknęliśmy się na Ediego :) Starszy szczeniak, więc wydawało mi się, że już trochę zasad ma wpojone, pęcherz wytrzyma schodzenie z 4 piętra itp, do tego hodowla dość niedaleko - 160 km od Poznania :P

Pochodzisz z Poznania czy tylko mieszkałaś tu jakiś czas? Bywasz tu jeszcze czasem? ;)

Pochodzę z Kołobrzegu :) w Poznaniu studiowałam i wpadam czasami, bo sporo znajomych, rodzina itd. Może kiedyś się uda na dłużej to byśmy z psiakami na spacer poszły, uwielbiam miziać spaniele :D

W sumie springery z charakteru są dość podobne do labów, przynajmniej te które ja spotkałam :) może więcej w nich dystansu, ale też takie pocieszne tarany

Link to comment
Share on other sites

majoka, hej hej :)

Harika, Mary&Shena, dziękuję :)

klaki91, jasne, to daj znać jak będziesz na dłużej w Poznaniu :)

Dzisiaj mieliśmy kolejne spotkanie i zajęcia z behawiorystką. Weszliśmy na teren szkółki, spuściłam psa ze smyczy i... szok - spodziewałam się, że będzie przestraszony, bo w końcu nowe miejsce, ale gdzie tam, Edi był w siódmym niebie, że może sobie pobiegać bez smyczy :P Potem małe zapoznanie z różnymi "dziwnymi" rzeczami wydającymi różne dźwięki, no i główny etap zajęć, czyli spacer. Psów na spacerze było mało, ale w sumie to i tak dzisiaj miał zacząć dobrze kojarzyć ludzi. Wszystko metodą odwrażliwiania, z klikerem i mnóstwem smaczków :) Muszę przyznać, że mój pies jest całkiem inteligentny :P Nawet szybko załapał, że jeśli zobaczy człowieka, a potem spojrzy na mnie to dostanie smakołyk. Po jakimś czasie większą uwagę skupiał na mnie niż na ludziach :) Teraz mamy tydzień na pracowanie z nim samemu, a w następny wtorek zaczynamy pracę nad jego reakcjami w obecności psów ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej Ania :)

Mówiła, że w takich sytuacjach są 2 rozwiązania:

- pierwsze to po prostu ignorować psa aż się uspokoi, jak już jest grzeczny to pochwalić

- drugie to zapiąć psu smycz, w momencie jak pies zaczyna się bardzo ekscytować i skakać na gości to mówisz "nie wolno", bierzesz smycz i wyprowadzasz psa do łazienki. Po chwili wpuszczasz go do pokoju, jak nadal leci do gości i wariuje to robisz to samo, tyle razy aż w końcu wypuszczony z łazienki nie będzie biegł nachalnie do gości, nagradzasz za dobre zachowanie

A co, też masz taki problem ze swoimi chłopakami :P ?

Link to comment
Share on other sites

No mam.. może nie ma tragedii ale mamy mały przedpokój i nie raz nie da się wejść jak obydwa wyleca. Jest w miarę ok jeśli przychodzą Kamila rodzice lub babcia bo oni są częstymi gośćmi , gorzej jak przyjdzie ktoś kto rzadko u nas bywa ... zazwyczaj zamykam młodego w klatce i po paru minutach wypuszczam i wtedy jest spokój ale wkurza mnie to i chciałabym dojść do poziomu żeby w ogole nie reagowali na przyjście kogoś :P albo chociaż żeby nie plataly się pod nogami :P 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Paulina94 napisał:

Hej Ania :)

Mówiła, że w takich sytuacjach są 2 rozwiązania:

- pierwsze to po prostu ignorować psa aż się uspokoi, jak już jest grzeczny to pochwalić

- drugie to zapiąć psu smycz, w momencie jak pies zaczyna się bardzo ekscytować i skakać na gości to mówisz "nie wolno", bierzesz smycz i wyprowadzasz psa do łazienki. Po chwili wpuszczasz go do pokoju, jak nadal leci do gości i wariuje to robisz to samo, tyle razy aż w końcu wypuszczony z łazienki nie będzie biegł nachalnie do gości, nagradzasz za dobre zachowanie

A co, też masz taki problem ze swoimi chłopakami :P ?

Shadow tych co lubi potrafi nawet osikać :) w szczególności mojego tatę  (popuszcza z radości), zazwyczaj jak idą goście dostaje komendę koszyk i z ciężkim sercem idzie na posłanie, jednakże czasem próbuje prysnąć do gości i zalizać ich na śmierć (a waży prawie 40 kg i wali ogonem)

Link to comment
Share on other sites

Tora nie sika z radości, ale też próbuje czmychnąć niezauważona do gości :D  Zazwyczaj jej się udaje wtedy, kiedy Bogdan wyda komendę "na legowisko", bo ona go zlewa jak ja jestem w pobliżu. Za to ja się albo dobitnie na nią wydrę "Legowisko!" albo tylko widzi moją monę i palca skierowanego na nią i grzecznie idzie na swoje legowisko i się z niego nie rusza :)

Link to comment
Share on other sites

No, musiał chłopina coś w sobie mieć, że go Tiamat tak kochała ;) Mój poprzedni chłopak, to musiał ją siłą do auta pakować, żeby gdzieś z nami pojechała. A Bogdan drzwi otwierał, żeby fajki wyciągnąć, a ta już w aucie siedziała :D I skubana, dobrze wiedziała kiedy podjechał pod dom, akurat on! :D

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, magdabroy napisał:

No, musiał chłopina coś w sobie mieć, że go Tiamat tak kochała ;) Mój poprzedni chłopak, to musiał ją siłą do auta pakować, żeby gdzieś z nami pojechała. A Bogdan drzwi otwierał, żeby fajki wyciągnąć, a ta już w aucie siedziała :D I skubana, dobrze wiedziała kiedy podjechał pod dom, akurat on! :D

to moja Wycieraczka (takie małe czarne kudłate coś), zawsze poznawało że Damian jedzie (był koło blokowych śmietników, a ta już do okna). Suki nam mężów wybrały heheh

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...