Jump to content
Dogomania

Glsity u psa a badania u dziecka


Miriam1

Recommended Posts

Mam pytanko

Nasz psiak mial glisty. Malo, w sumie 2-3, odrobaczylam go, zrobilam badanie kalu - wyszlo ok

Troche sie martwie ze zarazilo sie dziecko. Wiadomo...sciskaja sie, tula. Zrobilam badania kalu malej, wyszlo ok...ale ponoc to nie wystarczy

ktos sie cos orientuje?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies miał glisty, to nie szukaj ich w kupie dziecka, bo nie znajdziesz. Zrób dziecku za jakiś czas badanie w kierunku toksokarozy. Zarażenie człowieka psią lub kocią glistą to toksokaroza.

Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, to przypadkiem nie wydawaj kasy na albendazol - Zentel, bo tym nie wyleczysz. Sprowadź od razu dietylokarbamazynę. To jest jedyny lek działający na toksokarę

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, xxxjaxxx napisał:

Jeśli pies miał glisty, to nie szukaj ich w kupie dziecka, bo nie znajdziesz. Zrób dziecku za jakiś czas badanie w kierunku toksokarozy. Zarażenie człowieka psią lub kocią glistą to toksokaroza.

Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, to przypadkiem nie wydawaj kasy na albendazol - Zentel, bo tym nie wyleczysz. Sprowadź od razu dietylokarbamazynę. To jest jedyny lek działający na toksokarę

 

Glistnica,to inaczej toksokaroza.Badanie w kierunku toksokarozy,to badanie kału oraz testy Elisa.Nie szuka sie glist,tylko jaj.Leczenie - jest bardzo specjalistyczne I na pewno nie 'na wlasna rękę'.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, bou napisał:

 

Glistnica,to inaczej toksokaroza.Badanie w kierunku toksokarozy,to badanie kału oraz testy Elisa.Nie szuka sie glist,tylko jaj.Leczenie - jest bardzo specjalistyczne I na pewno nie 'na wlasna rękę'.

Ja z tobą bou nie dyskutuję, skoro ty uważasz, że glistnica to toksokaroza i jeszcze toksokarę chcesz znaleźć w kale.

Jak się kto leczy, to już nie twoja sprawa.

Lekarze w Polsce mogą zaoferować tylko Zentel, który nie wyleczy. Może szpital sprowadzić dietylokarbamazynę na import docelowy, ale to będzie długo trwać, a matka dziecka ma możliwość sprowadzenia leku na własny użytek dużo szybciej. Sprowadzałam, więc wiem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...