Jump to content
Dogomania

Sunia po wypadku ! Obolała, wychudzona, potrzebne leczenie !!!


Yoko93

Recommended Posts

2 godziny temu, Yoko93 napisał:

Ja wszystkie informacje przekazuje tylko. Nie jestem ani jej domem tymczasowym, ani Fundacją. Też byłam zdziwiona, ale nie widać pogorszenia stanu (z opisu), dziś ponoć ma być rozmowa z wetem, także sama czekam z niecierpliwością.

Ale masz kontakt z domem tymczasowym?

Może zamiast puszek podawać gotowane mięso z ryżem - znacznie taniej to wyniesie, a sunia się wzmocni. Czy sunia miała robione usg, czy rtg? Bo skoro piszesz, ze po wypadku?...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, kontakt mam, Za kilka godzin zadzwonię do Ewy zapytam, czy rozmawiała z weterynarzem, Z tego co mi przekazano to ludzie zadzwonili, że znaleźli sunie przy drodze, która ma trudności ze wstaniem i poruszaniem się. Na pierwszej wizycie z tego co mi wiadomo została odpchlona,odrobaczona, dostałą serię zastrzyków i na tym koniec. Prawdopodobnie sunia ma gotowane mieso z ryżem właśnie :) 

Link to comment
Share on other sites

Ewa ma pod opieką kilkanaście swoich zwierząt, dwa koty na tymczasie i tą sunie. Fundacja głownie ma na celu budowę schroniska. Nie mają domów tymczasowych :( Był jeden telefon - czekają na odpowiedź. Gonie ją jak mogę ale wiem, że sama pada na pysk czasami :( 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Ewą. Weterynarka stwierdziła ropomacicze po wycieku z dróg rodnych. Dała tabletki przeciwzapalne do podawania w domu. Badała ją"ręcznie" nie stwierdziła prawdopodobieństwa jakiś obrażeń wewnętrznych, poza ewentualnie obitym, obtłuczonym pęcherzem/ bądź zapaleniem pęcherza. Sunia ma apetyt. Dziś Ewa będzie umawiała siękiedy ew. będzie mogło dojść do zabiegu, jaka będzie mniej więcej jego cena i upomni się po raz kolejny o fakturę za pierwszą wizytę.

Link to comment
Share on other sites

Sugerowałam wizytę z pełną diagnostyką w Chojnicach, ale opiekunka tymczasowa mówi, że antybiotyk Zoki ma jeszcze na 7 dni i dopiero po tym czasie będzie miała wykonany zabieg. Jej stan się polepsza, zaczyna niepewnie spacerować po ogrodzie. 

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że sunia była u jakichś sadystów! Takie zaniedbania i ślady po przemocy. W dodatku ta jej reakcja na ból czy stres, że udaje nieżywą.. boże co za ludzkie ścierwo się do tego przyczyniło! 

Wyślę grosik na jej leczenie, dobrze, że chociaż teraz jest zaopiekowana. Jak się czuje? 

Link to comment
Share on other sites

Troszkę mnie dziwi tak odległy termin operacji przy ropomaciczu. Zazwyczaj po podaniu leków wet decyduje o takim zabiegu góra na drugi dzień, czy na trzeci..

Dobrze, ze sunia ma tymczas. Ale na jednym zdjęciu tak wygląda jakby była bez smyczy wyprowadzana? To ryzyko u przerażonego psa po przejściach. Szelki, obroża i smycz przypięta do obu naraz to konieczność u psa dopiero co wziętego pod opiekę

Link to comment
Share on other sites

Agat, sunia czuje sie troche lepiej, zaczyna miec apetyt, tylko strasznie marznie nawet po kilkuminutach na dworze. No i okolice brzucha są bolesne (być może te guzy na listwach ją bolą). Aga, opiekunka uważa, że nie chce stresować narazie Zoki smycza, a wychodzi z nia tylko na teren ogrodzony swojej działki.

Link to comment
Share on other sites

Zoki już po USG. Guz na listwie mlecznej jest jeden, wydaje się być nie groźny. Ropomacicza na obrazie USG nie widać ( nie wiadomo dlaczego był wyciek z dróg rodnych - widocznie antybiotyk go powstrzymał ). Sunia ma ok. 8 lat. Ząbki w dolnej szczęce prawdopodobnie wybite. Sunia jest nie ufna w okolicy ogona i pyszczka, ostrzegawczo pokazuje wtedy ząbki. Faktura za pierwszą wizytę i dzisiejsze USG prawdopodobnie w poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...