Jump to content
Dogomania

Wychowanie


kuba3396

Recommended Posts

Witam, moja Fiona ma juz 9 tygodni.. Jest bardzo ruchliwa, uszka jej stoja, ale nie wiem jak dobrze wychowac psa... Chciałbym bardzo zeby była spokojna, a ona skacze, gryzie w palce, stopy. Zastosowałem kare taka ze jak zrobi cos zle to mam gazetke i ja klepne w mała dupke(Oczywiscie nie za mocno i nie za czesto)... Ale i to nie pomaga ... Bardzo szybko biega po domu :mad: Usłyszałem ze jak bede jej poswiecal duzo uwagi to bedzie grzeczna i ulozona .... Jak to zrobic, aby byla spokojana i dobrze wychowana ????

Moze to szceniak i dlatego ?! Zostawic to, a pozniej bedzie spokojna....


POMOCY:roll:

Np. Siedze z nia na łóżku i po chwili zaczyna gryzc palce mnie i poduszke .. Po ty upominam jak to nie pomaga to klepne ja gazeta...

Link to comment
Share on other sites

Gryząc cie próbuje zwrucic na siebie twoją uwagę.Spraw jej kilka ciekawych zabawek.Jak będzie gryzła to powiedz stanowczym tonem FUJ,i nie bij:placz:,nawet leciutkim klapsem możesz sprawić że mała będzie sie ciebie bała.Po FUJ mozesz zanieść ja na jej posłanko(za kare),a potem koniecznie sie z nią pobaw,a po zabawie pochwal.Powinneś nauczyc małą że FUJ(BE,NIE)oznacza że robi żle.Życzymy udanej nauki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

szczeniaka rozpiera energia, a ty byś chciał żeby leżała i co kontemplowała :lol:
musi się wybiegać ,wyszaleć toż to terier .....
dzieci małe to też nie są słodkie aniołki .
Tak ją musisz traktować i na pewno nie wolno ci jej bić ,bo za co? za to ze jest szczeniakiem ,pełnym życia i radości :roll:że ząbki swędzą?
Zobaczysz jak ci tego będzie brakowało jak zamieni się w dostojną panią yorkówne ..
moja 9-10 m. sunia potrafi dobrze poszaleć i już mi smutno że pomału zaczyna z tego wyrastać ,druga ma prawie 8 lat i już takie zabawy ją nie rajcuja ,woli poleżeć..

Yoko wszystkie zabawki wyciąga na środek pokoju ,a jak się trafi jakaś gazetka ,cos miękkiego do gryzienia mam cały dywan usłany,co prawda coraz rzadziej ale były chwile że nie chowałam odkurzacza .
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9b32340caab6483d][IMG]http://images45.fotosik.pl/75/9b32340caab6483dm.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja moja Sisi nigdy bym nie uderzyła. Tez skacze biega i co tylko gryzie kapcie moje nogi palce wszystko i jest taka słodka ze ja ja cigle przytulam i całuje i niemoge sie nia nacieszyc jak ona tak dokazuje. NIe bij jej zadna gazetka:mad: jest z niej tyle radosci ze nie zamieniala bym jej na zadna inna. I zamiast to karac to lepiej to docen bo jak bedzie juz starsza to bedzie wolala spac tak jak moja Jamniczka ma juz 9 lat i prawie ciagle spi. Ale tez ja bardzo kochamy. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Nie chciałam tworzyć nowego wątku, więc dopisuję tutaj, bo to też o wychowaniu.
Otóż, Elmo (10,5 tyg) jest ze mną od 6 dni.. Nie mamy z zasadzie żadnych problemów z nauką zachowań. Nie stosuje żadnych kar, jeśli robi coś niestosownego po prostu przerywam albo zachęcam do czegoś innego. Próbowałam jakiegoś zwrotu np. "fe" ale Elmiś reaguje na to jak na komendę, a że dopiero uczymy się, to mu się czasem myli i jak powiem "fe" to on np. siada. Krzyczeć na niego nie będę. Próbowałam też grozić palcem, ale on myśli, że skoro wyciągam rękę to będziemy się bawić i zaraz szuka zabawki w pobliżu. Jeśli spróbuje takiej kary, że odwracam się i go na chwilę ignoruje, czasem pomaga, a czasem podbiega do mnie, szczeka i zachęca, żebym wróciła do zabawy.
Czy można jeszcze innym sposobem dać do zrozumienia, że robi coś co mi się nie podoba, czy może po prostu dać już spokój z wzmocnieniem negatywnym i pozostać jedynie przy pozytywnym.
A może podpowiecie mi jakiś zwrot zamiast fe, be... taki, który będzie mógł szybko i bezomyłkowo rozpoznać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meja']
Czy można jeszcze innym sposobem dać do zrozumienia, że robi coś co mi się nie podoba, czy może po prostu dać już spokój z wzmocnieniem negatywnym i pozostać jedynie przy pozytywnym.
A może podpowiecie mi jakiś zwrot zamiast fe, be... taki, który będzie mógł szybko i bezomyłkowo rozpoznać:roll:[/quote]

Wzmocnienie negatywne jest bardzo dobre i nie należy z niego rezygnować. Szybko zastosowane "fe" itp. daje szansę na szybką reakcję psa i zrozumienie swojego błędu, skojarzenie niepożądanego zachowania.

Zamienniki to "e,e!" "nie wolno" "zostaw" "fuj":p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mój Guciu ma 9 tygodni i aniołkiem na pewno nie bedzie.nie interesują go zabawki tylko gryzienie po rękach i skarpetek na nogach.W jego przypadku fe,nie wolno itd.nie skutkuje nawet jak , coś czuje , że czeka nas długa droga do celu.a najgorsze jest to , że to taki słodki łobuz i nie mam sumienia go dyscyplinować-i takie błędne koło się toczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...