Jump to content
Dogomania

Szczenięta znalezione w lesie - Bulimka i Emilka mają dom, zostają z nami


_Dunaj_

Recommended Posts

Jeśli dobrze to ograniam, to achlazja powoduje cofanie się treści żoładka (refluks) i to daje oczucie bólu/pieczenia, w każdym razie duży dyskomfort, którego pies próbuje sie pozbyć wymiotami, poiprazol łagodzi efekty refluksu a jak nie ma dolegliwosci to pies się nie zmsza do wymiotów. Nie mniej badać się musimy bo z achalzja łaczą się inne efekty uboczne i oby ich nie było

Link to comment
Share on other sites

Tak odstwione za jakiś czas musi być, bo nie może tego brać non stop, no i przełom kwiecień maj kolejna seria badań i kolejna diagnoza czy lepeij czy nie i co dalej, W sumie najbardziej to chyba męczące jest takie czekanie, robie to co można i muszę być uzbrojona w cierpliwość. Tylko pilnowanie diety, leki osłone i czekanie i nic więcej teraz nie mogę.

Dziś w nocy mała napedziła mi stracha, bo zaczeła się dławić, jakby klasłać, bałam się, żeby to nie było zachłystowe zalenie płuc, bo jest duże ryzyko zachorowania, ale na szcęście to była trawka, widocznie mała na dworze zjadła trawki i jedno źdżbło przykleiło się i zwymiotowała i jest spokój nic się nie dzieje

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie kawałek kobitki możliwe, że większa niż jest teraz już nie urośnie, bo jakby mniej jej przybywało, a nawet prawie wcale. Dziś mała elegantka zbielała bo miała kąpiel, zniosła ją ze stoickim spokojem, nawet chyba było jej przyjemnie i zdecydowaniu lubi masowanie ręcznikiem po kąpieli 

Gwiazdeczka ma specjalny szampon z odżywką dla psów o białej sierści

Link to comment
Share on other sites

Poza tym to bardzo gadatliwa dziewuszka, siada na przeciwko i dosłownie gada z nami wydając przy tym dość dziwne odgłosy. Dziś mąż oglądał wiadomości, a ona usiadła naprzeciwko niego i zaczęła z nim dyskusję, gadali z 15 minut, nie wiem co ją tak poruszyło może wyrok Trybunału Konstytucyjnego

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bulimka już całkowicie swój własny sprzęt, nie musi liczyć na to co można od chłopaków pożyczyć

10626512_1031437310250951_19256552309625

1044861_1042039959190686_402766990433076

Oprócz tego oczywiście obróżką i smyczkę, którą miała w przedszkolu na sobie. Ja nie mogę mieć zbyt dużo czas jak jadę na zakupy w soboty

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maleńka waży 5 kg i poza swoją znaną już przypadłością jest zdrowa, wczoraj byłyśmy na szczepieniu na wścieklizną, miała mieć jeszcze leptospirozę, ale ponieważ nie była szczepiona kalendarzowo z powodu nieznajomości wieku i konieczności innych  pilniejszych działań, razem z lekarzem weterynarii p. Arturem ustlilismy że za ok. 2 tygodnie będzie 3-cia szczepionka na wszystko plus lepto

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja radość ze stanu zdrowia Bulimki była chyba przedwczesna. Odstawiłam jej w piątek polprazol, żeby zobaczyć jak będzie funkcjonowała bez leku, bo i tak co jakiś czas powinna być przerwa w podawaniu. Wczoraj nie miała apetytu, ale przypisałam to karmie, bo skończyły się puszki z jagnięciną, którą je najchętniej i z drobiem, a zostały z wołowiną i mała grymasiła. Po jednym dniu grymasów dziś rzuciła się na śniadanie z wielkim aptytem i skończyło się to znów bolesnymi wymiotami. Polprazol wraca, karmienie znowu 5 razy dziennie. Chyba jednak to szybko nie minie, o ile minie. Praktycznie znowu rozkład dnia podporządkowany będzie Bulimce. A wczorajsze grymasy mogły oznaczać, że już czuła się nie najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Dziś dotarła wielka ciężka paka dla Bulimki. Dostała od cioci Kasi i od cioci Izy, mnóstwo prezentów. Leki, witaminy, pelerynkę i bardzo fajne książki, które wystawimy na bazarku. Dziękujemy bardzo kochanym ciociom, a jak obfocę wszystko to oczywiście pochwalimy się.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj jeszcze wymiotowała, dziś już było ok. w maju mamy ponowne badania zobaczymy. Wspominałam, że badanie ponownie na przełomie kwietnia i maja, ale wtedy myślałam, że połączymy je ze sterylką, w zaistniałej sytuacji wracamy do wariantu pierwszego czyli badanie kontrolne przełyku po 3 miesiącach, w takim razie sterylka po pierwszej cieczce, a reszta zależy od badań 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...