Jump to content
Dogomania

Teo, BONO- dobre, tanie i bez wad?


requiem.

Recommended Posts

Witam.
W mojej zapadłej dziurze jest tylko 5 sklepów na mieście (w sumie to nie jest miasto, to jest centrum wsi w której mieszkam - mieszkam w Zgłobicach) i 2 sklepy zaraz za zakrętem mojego domu.
W jakichś 5 z 7 wymienionych mogę dostać karmę.
Rodzice nie często jeżdżą do tarnowa do sklepów, a z powodów prywatnych nie mam możliwośći do zakupu żadnej eucanuby, hill'sa czy royala.

Nie mam zbytniej wygody bo w dwóch sklepach koło mnie sprzedają tylko chappi i pedigree. Kiedyś sprzedawali frolic (czy coś takiego) z kolorowym dalmateńcem na budełku ale się 'przereklamowało' :roll: a to była jedna z najlepszych karm.

Idąc dzisiaj z biblioteki wskoczyłam do pobliskiego sklepiku. Patrzę a na półce jakaś karma nowa. Wiem że ją już kiedyś kupowałam i zę Deliosowi smakowała, miałam jej kiedyś kilka kilo.
Karma za 8 zyla. To kupiłam. Dałam dzisiaj. I tak się do niej wyrywał jakby pierwszys raz ją na oczy widział. nie patrzyłam na opakowanie, tylko na datę ważności, raczej świeża, bo do 2.07.2010 roku.

Znalazłam w internecie coś na jej temat oto ona :


[SIZE=2][B]TEO dla psów z drobiem i wołowiną[/B][/SIZE]

[SIZE=2]Pełnoporcjowa, zbilansowana pod względem zawartości składników pokarmowych karma dla psów dorosłych.[/SIZE]

[SIZE=2][B]Skład surowcowy:[/B] mięso i podroby drobiowe z mielonymi chrząstkami ( min 4%), mięso i podroby wołowe, produkty pochodzenia roślinnego, składniki mineralne.[/SIZE]
[SIZE=2][B]Typowa analiza chemiczna:[/B] białko 7,%, tłuszcz 3,5%, popiół 3,5%, wilgotność 83%.[/SIZE]
[SIZE=2][B]Zawartość witamin:[/B] A – 1000 UI/kg; E – 10 mg/ kg[/SIZE]

[SIZE=2]Przechowywać w temperaturze od 0°C - 25°C. Po otworzeniu przechowywać w lodówce.[/SIZE]

i co myślicie? Jutro dam to Deliosowi wypuszcze na "zieloną trawkę" :diabloti: i będę obserwować. Jeśli zauważę że jakoś nieprzyjemnie popuszcza, przestanę to dawać. Ale to jest chyba najlepsza karma, bo chyba chappi lepsze nie jest :razz:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]cocker[/B] poprostu niewie jaki sklad powinna miec dobra karma ;)
np. w tej karmie jest min 4% produktow miesnych a w dobrej karmie min.30% ,tak samo z tluszczami w tej 3,5% a w dobrej min 15%
spojz [B]coc[/B] na sklad karmy purina dog chow jest tania a o ile lepsza ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Olekg - [/B]będę się modlić i czuwać ze świecą :eviltong:

[quote name='gops']
spojz [B]coc[/B] na sklad karmy purina dog chow jest tania a o ile lepsza ;)[/quote]

A ile taka purina dog CHOW kosztuje? i gdzie przez net ją można zamówić? + oczywiście koszt przesyłki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']A ile taka purina dog CHOW kosztuje? i gdzie przez net ją można zamówić? + oczywiście koszt przesyłki?[/quote]

[URL="http://www.google.pl/search?q=purina+dog+chow&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a"]purina dog chow - Szukaj w Google[/URL] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl'][URL="http://www.google.pl/search?q=purina+dog+chow&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a"]purina dog chow - Szukaj w Google[/URL] :evil_lol:[/quote]

Wujek google jest w schronisku niechciane i zapomniane :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem . Może pojade kiedyś do sklepu jak człowiek i kupie jakis royal, czy tam eucanubę, bo chyba takie to to drogie nie jest. Będziemy zbierać kasę. I się zrobaczy. Narazie muszę karmić tym teo, albo gotować. Ale lepsze gotować ;/ tylko ryż z czym? :diabloti: bo ja nigdy nie gotowałam psu . Zawsze karmy dostawał :oops:
Jutro muszę pojsc do takiego innego sklepu. Tam miski będę pierdołce kupować blaszane. I tam są jakieś 2 karmy chyba z 30 kilo na wagę :razz: Jak to nie będzie Avcana, Brit, Royal, Eucanuba tylko jakies nieznane syfki to grzecznie podzękuję i zostaniemy tam tlko na zabawki i miski :eviltong:

Dzięki. Powiem wam jutro co tam było ;)

Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, ze karmienie psa domowym jest o wiele droższe od karmienia go karmą. Przykładowo - mój dziennie potrafił zjeść 3-4 udka/wołowinę + ryż/kasza +warzywa/witaminy. Wychodziło mnie to jakieś 10 w porywach do 15 zł dziennie w zależności od cen mięsa. Jak łatwo można policzyć miesięcznie na samo jedzenie szło 300-450zł. Być może ja nie miałam szczęścia, nie umiałam załatwić tańszego miesa od rzeźnika, ale tyle było.
Teraz oszczędzam, bo wydaję na karmę jakieś 200zł/mc karmiąc Orijenem czy Acaną (przy Acanie mniej).

Poradzę Ci przede wszystkim, żebys nie podejmowała pochopnych decyzji. Przeczytaj [URL="http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr%F3tka-rozprawka-o-suchych-karmach.htm"]krótką rozprawkę o suchych karmach[/URL], poczytaj opinie i wybierz najlepsza karmę na jaką Cię stać. Kupowanie Royala czy Eukanuby jest w tym przypadku bezsensowne - znajdziesz równie dobre oraz lepsze karmy za tę samą, czy nawet niższą cenę. Przecież na jednym worku sie nie skończy - Twój pies musi całe życie dostawać dobre jedzenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Z własnego doświadczenia wiem, ze karmienie psa domowym jest o wiele droższe od karmienia go karmą. Przykładowo - mój dziennie potrafił zjeść 3-4 udka/wołowinę + ryż/kasza +warzywa/witaminy. Wychodziło mnie to jakieś 10 w porywach do 15 zł dziennie w zależności od cen mięsa. Jak łatwo można policzyć miesięcznie na samo jedzenie szło 300-450zł. Być może ja nie miałam szczęścia, nie umiałam załatwić tańszego miesa od rzeźnika, ale tyle było.
Teraz oszczędzam, bo wydaję na karmę jakieś 200zł/mc karmiąc Orijenem czy Acaną (przy Acanie mniej).

Poradzę Ci przede wszystkim, żebys nie podejmowała pochopnych decyzji. Przeczytaj [URL="http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr%F3tka-rozprawka-o-suchych-karmach.htm"]krótką rozprawkę o suchych karmach[/URL], poczytaj opinie i wybierz najlepsza karmę na jaką Cię stać. Kupowanie Royala czy Eukanuby jest w tym przypadku bezsensowne - znajdziesz równie dobre oraz lepsze karmy za tę samą, czy nawet niższą cenę. Przecież na jednym worku sie nie skończy - Twój pies musi całe życie dostawać dobre jedzenie ;)[/quote]

Wiem wiem ;) Dzięki za tą rozprawkę.
Trzy kilo dog chowa jest za 9 ileś tam. Ale 3 kilo to chyba za mało?:shake:
[we krakwecie]
Jeszcze jedno, dzie mogę sprawdzić ile moj pies powinien jeść karmy dziennie? Miałam dzieś taką miarkę, ale chyba poszlą się szczypać :roll:

Link to comment
Share on other sites

najczesciej jest 250g dziennej dawki na sredniego psa (moja 14kg dostaje 350g bo bardzo duzo biega) i zalezy jak duzo pies ma wysilku fizyznego w ciagu dnia ;)
wsumie to niema jak zmierzyc tych 250g ja daje poprostu w szklance ktora ma pojemnosc 250 i daje takiej poltora ;)
zalezy wszystko od wielkosci granulek :razz:

Link to comment
Share on other sites

A mam takie kubek blaszak. Jak ja mam zmierzyć na nim ile to jest dag? :cool3:
Aha jeszcze jest taka karma Dibaq ona jest chyba taka droga jak brit ?

W rozprawce pisze tak:
"[COLOR=#003300]Pedigree zawiera 4% mięsa. Podobnie jak [U]Purina Dog Chow.[/U] Szczerze powiem, że minimalna ilość mięska, którą powinna mieć karma to w moim przekonaniu 20%. Najlepiej, aby było go 40% i więcej," [/COLOR]

[COLOR=#003300]A więc purina dog chow nie jest taka mięsna jak sie wydaje? :eviltong: czyli jak ona nie ma dużo mięska, to co ma takiego dobrego w sobie? :razz: Przepraszam że takie banalne pytania zadaje ale głównie nie interesuję się składem karm i tym co one oznaczają więc nie wiem :oops: przepraszam ...[/COLOR]
[COLOR=#003300][/COLOR]
[COLOR=#003300][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']dobra dalam zly przyklad z ta purina , purina jest lepsza niz czappi ma wiecej tluszczy i bialka
ale np masz w tej cenie co purina BRIT Adult 15kg sprawdz na krakvecie ma dobry sklad a cena niska ;)[/quote]

Ok posty skaczą :roll: Tam w moim poprzednim się jeszcze pyatalam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']zmierzyc ile ma ten kubek mozesz tak ze ze wlewasz tam szlanke wody (szklanka ma 250) i ile Ci sie zmiesci szklanek wody tyle ma ;)

a o tej karmie dibaq nie slyszalam nigdy nawet[/quote]

Dzięki gopsiu jesteś świetna :loveu:

W tej rozprawce było :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

1) 3 kg to mało. Przy dużym psie idzie średnio 15kg/mc. Przy średnim? Pomnóż sobie dzienną dawkę i ilość dni w miesiącu :eviltong:
2) Dla kazdej karmy sa inne dawkowania, bo każda ma inny skład. A ważysz na dowolnej wadze ;) Wkrótce bedziesz wiedzieć, że np. pół miski Twojego psa to 1/4 jego codziennej dawki, czy czubata micha to całe jego dzienne zapotrzebowanie ;)

Purina jest karma lepszą niż Pedigree czy Chappi/Frolic, jeżeli masz takie ograniczenia finansowe to zamiast Pedigree wybierz Purinę.
Zwyczajowo kg karmy powinien kosztowac ok 10zł, na szczęście w zdecydowanej większości cena mówi tu o jakości.
Dla średniego psa 1kg karmy to jakieś 3 dni jedzenia. 3,33zł/dziennie za wyżywienie psa, to chyba nie taka tragedia, nie? ;)

Przykładowo Brit, którego się uczepiłam (mam za sobą 15 kg tej karmy ;)):
[quote]
[B]Analiza składu:
[/B]Białko - 24 %
Tłuszcz - 10 %
Wilgotność - 10 %
Popiół - 8 %
Błonnik - 3 %
Wapń - 1,4 %
Fosfor - 0,9 %
Miedź - 15 mg
Witamina A - 15 000 IU
Witamina D3 - 1 500 IU
Witamina E - 130 mg
[B]Dawkowanie:[/B]
[CENTER][B]waga psa[/B][/CENTER]
[CENTER][B]dzienna dawka[/B][/CENTER]
[CENTER]5kg[/CENTER]
[CENTER]70g[/CENTER]
[CENTER]10kg[/CENTER]
[CENTER]120g[/CENTER]
[CENTER]15kg[/CENTER]
[CENTER]170g[/CENTER]
[CENTER]20kg[/CENTER]
[CENTER]210g[/CENTER]
[CENTER]25kg[/CENTER]
[CENTER]250g[/CENTER]
[CENTER]+30kg[/CENTER]
[CENTER]Brit Adult Large Breed[/CENTER]

[/quote] [IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG] [IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG]informacje pochodzą ze strony krakvet.pl

Tam też kg tej karmy kosztuje 9,90zł;*
8kg - 59,90zł (~24 dni karmienia, 2,50zł dziennie)*
15kg - 99zł (~45 dni karmienia, 2,20zł dziennie)*
30kg - 169zł (~90 dni karmienia, 1,80zł dziennie)*

*zakładając, że Twój psiak zje ponad 300g tej karmy dziennie ;) A sądzę, że nie, więc wyjdzie jeszcze taniej :)

Link to comment
Share on other sites

hmmm jak ja karmilam royalem to 5 kg pies zjadl przez tydzien, a teraz karmie acana i pies worek 13,5kg ma na 2 miesiace :razz: jest bardzo wydajna , i jak spojzec na cene 150zl to bardziej sie oplaca niz 100zl za 15 kg na miesiac ;)

Link to comment
Share on other sites

To tylko pozazdrościć, że Twojemu psiakowi wystarcza 13,5kg na 2 m-ce, mój waży 44kg i 13,5 kg ma na niecały miesiąc. ;)
Ja podałam w odniesieniu do siebie. U mnie 15kg = miesiąc, więc cena worka 15 kg = miesięczne wyżywienie psa.

Ciebie żywienie Britem wyniosłoby jeszcze mniej, cockera też wyniesie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']1) 3 kg to mało. Przy dużym psie idzie średnio 15kg/mc. Przy średnim? Pomnóż sobie dzienną dawkę i ilość dni w miesiącu :eviltong:
2) Dla kazdej karmy sa inne dawkowania, bo każda ma inny skład. A ważysz na dowolnej wadze ;) Wkrótce bedziesz wiedzieć, że np. pół miski Twojego psa to 1/4 jego codziennej dawki, czy czubata micha to całe jego dzienne zapotrzebowanie ;)

Purina jest karma lepszą niż Pedigree czy Chappi/Frolic, jeżeli masz takie ograniczenia finansowe to zamiast Pedigree wybierz Purinę.
Zwyczajowo kg karmy powinien kosztowac ok 10zł, na szczęście w zdecydowanej większości cena mówi tu o jakości.
Dla średniego psa 1kg karmy to jakieś 3 dni jedzenia. 3,33zł/dziennie za wyżywienie psa, to chyba nie taka tragedia, nie? ;)

Przykładowo Brit, którego się uczepiłam (mam za sobą 15 kg tej karmy ;)):
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG] [IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG]informacje pochodzą ze strony krakvet.pl

Tam też kg tej karmy kosztuje 9,90zł;*
8kg - 59,90zł (~24 dni karmienia, 2,50zł dziennie)*
15kg - 99zł (~45 dni karmienia, 2,20zł dziennie)*
30kg - 169zł (~90 dni karmienia, 1,80zł dziennie)*

*zakładając, że Twój psiak zje ponad 300g tej karmy dziennie ;) A sądzę, że nie, więc wyjdzie jeszcze taniej :)[/quote]

Superowo !! :loveu:
Znalazlam taka strone
z boku jest kalkulator żywieniowy [url=http://www.pupilfoods.pl/index2.php?lang=pl].:: PUPIL-FOODS ::. karma dla psów i kotów, sucha karma, karma w puszkach, pokarm dla psów i kotów[/url]


Twój pupil potrzebuje 0.24 kg karmy dziennie - tak mi wyskoczyło.

Ten mój "niby kubeczek na karmę" :evil_lol: ma litr. Czyli ..... eeeeee ..... jak 240 dag pomieszcze w litrze to będą jakieś dwie czwarte litra i trochę? czyli połowa i trochę? :evil_lol: nie byłam orłem matematycznym :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...