Jump to content
Dogomania

Dobór smyczy automatycznej.


młody1112

Recommended Posts

Witam, może u  Państwa uzyskaminformacje bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, a więc mój pies waży 9kg to czy mogę zakupić smycz Flexi z taśmą, 8m do 50kg? O co chodzi w tych kilogramach? Czy taśma powoduje większe opór? Sprawa wygląda tak, że zależy mi na taśmie 8m, ale najmniejsza Flexi 8m taśma jest do 50kg. Nie chce, żeby mój pies musiał się z tą smyczą siłować. Bo ja to rozumiem tak, że czy więcej kilogramów, tym większy jest ten opór podczas rozciągania. Myślałem, nad tą najnowszą flexi Vario. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Kilogramy przy smyczy to orientacyjna maksymalna waga psa, jaką mechanizm smyczy powinien wytrzymać. Oznacza to tyle, że smycz do 50kg utrzyma psa do 50kg ;) Osobiście dla psiaka 9kg nie brałabym tak dużego rozmiaru, bo będzie nieporęczny - tam jest naprawdę duży karabińczyk, a i taśma dość szeroka. Naciąg smyczy na pewno też będzie mocniejszy i może wyjść na to, że psu ciężko będzie ją rozwinąć. Proponuję wziąć smycz 8m na lince do 15 lub 20kg, będzie równie mocna a przy tym praktyczniejsza.

Link to comment
Share on other sites

A flexi comfort long np. https://www.naszezoo.pl/pl_PL/p/Smycz-FLEXI-Comfort-Long-rozne-kolory-OSTATNIE-SZTUKI/456#1211?ceneo_niepolecane_oferty dla psa do 12 i do 20 kg i ma 8 m. Wycofali je bo by przeszkadzały w sprzedaży najnowszej serii-vario i naw classic, co nie znaczy że nie da się tego kupić. Co do porównania siły. Idź do sklepu, pociągnij za vario s i pociągnij za vario l, a się dowiesz (sam pewności nie mam więc się nie wypowiadam)

Link to comment
Share on other sites

Weź linkę 8m, nie ma mniejszej długiej taśmy, smycz będzie lżejsza, ładniejsza i praktyczniejsza. Taśma lubi się zagnać, zacinać, gnić i śmierdzieć po zamoczeniu. 

Miałam flexi giant 8m taśmę i mam flexi classic L 5m linkę dla Owczarka i mimo, że pies duży to wolę linkę niż ogólnie polecaną taśmę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...