Jump to content
Dogomania

Nowotwór w jamie nosowej


Martuchny

Recommended Posts

Witajcie, chciałabym się zapytać, czy ktoś miał u swojego psa przypadek nowotworu w jamie nosowej?

Mojemu psu zaczęło coś nagle wychodzić z nosa,zaczął przy tym nos trzeć i psikać. Jednocześnie mruży oko, myślałam że to zasuszona wydzielina,albo ze coś mu tam wlazło. U weta okazało się, że to bardzo szybko rosnące kawałki tkanki, które się odrywają i że to mu rośnie od dłuższego czasu tylko wcześniej nie dało się tego zaobserwować. Idę to jeszcze potwierdzić do innego weta.

Czy jeśli ktoś miał taki przypadek albo podobny, jak dalej postępowaliście? Rokowania były dobre?

Link to comment
Share on other sites

Daj jak najszybciej ten fragment tkanki do badania histopatologicznego.Odpowiedzialny wet sam powinien to zaproponować.(nie widzę sensu wymieniać wszelkich możliwości czy ptencjalnych nazw choroby,bo kilka takich jest,natomiast wspomniane wyzej badanie rozstrzygnie wszelkie wątpliwości).Jak masz mozliwosc - szukaj weta z 'zacięciem' laryngologicznym..nie wiem,czy tacy są,pewnie tak.

Daj znać co I jak,ok?

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Byłam u trzech lekarzy. Finalnie miał rtg głowy i guz jest dość wysoko w kanale nosowym, nieoperacyjny i ryzykowne byloby stamtąd coś pobierać. Tylko pomoc doraźna i obserwować, czy stan ogólny psa się nie pogarsza...

:(
Jeśli potwierdziło to trzech lekarzy,to...rzeczywiście sprawa wygląda poważnie.Ale umiejscowienie przedziwne...a jednak sie zdarza,jak widać.
Co mówili na temat rokowań?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...