Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz na myśli tę strone? [url]http://www.proformance.pl/index.php[/url]
Szukam, szukam i ani jednego telefonu...

No chyba, że tą? [url]http://www.wicko.com.pl/contact.html[/url]
Mnie generalnie najbadziej zależałoby na okolicach Katowic, choć i tutaj pod częstochowski numer nie umiem się dodzwonić...

Link to comment
Share on other sites

my prawie już miesiąc temu zmieniłyśmy karmę na ProFormance i muszę powiedzieć, że po pierwsze psiakowi zasmakowała karma, po drugie na pewno korzystnie wpływa na jej trawienie (nie mamy problemów z kupkami ;) ) i po trzecie co zauważyłam - sierść mojej suńki jest lśniąca (cały czas moja sunia dostaje siemię lniane ale przy wcześniejszej karmie jej sierść aż tak nie lśniła).
Także ja jestem póki co bardzo zadowolona z karmy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Nawet jak nie ma dystrybutora ,to spokojnie możesz zamówić w sklepie internetowym .Takie sklepy nie pobierają dodatkowej opłaty za przesyłkę ,więc płacisz tylko za karmę .[/quote] Wiem :) Z uwagi na apetyty i ilosc pochłanianej karmy przez moje dwa ONki zaopatruję się w zasadzie tylko i wyłącznie w sklepach internetowych, lub na wystawach :)

Mój post jest wynikiem prośby pewnej znajomej prowadzącej niewielki sklep z akcesoriami dla psów i kotów. Przez ostatnie 3 lata w jej ofercie jest w zasadzie tylko RC, Eucanuba, Hills i Purina ProPlan - czyli w zasadzie tylko górna półka dostarczana bezposrednio przez dystrybutorów. Pani ta prowadzi swój sklepik w zasadzie dla swojej pasji i z miłości do przeróżnych czworonogów (sama jest na emeryturze bo już jakiś czas temu przekroczyła 60-tkę ;-) ). A zważywszy na to iż jej głównymi klientami są panie i panowie w zbliżonym do niej wieku i niekoniecznie zasobnym portfelu, postanowiła rozszerzyć swą ofertę o karmy tańsze, ale jednak mimo wszystko dobre, aby uchronić tamte futrzaki przed alternatywą "pedigree i spółka" ;-)
A tak się składa, że hurtownia w której zaopatruje sie w zabawki itp artkuły karm tych nie prowadzi.

No nic, jak nie znajdę niczego w internecie to świat też się nie zawali :)
Na którejś z najbliższych wystaw w Katowicach na pewno uda nam sie "dopaść" przedstawicieli tych firm ;-)

Link to comment
Share on other sites

Importer jest w Warszawie i może ta pani z nim dogadać ceny i przesyłkę do sklepu .W firmie Wicko pracują sami miłośnicy psów ,a właściciel ,to wieloletni hodowca ONków.Wszyscy bardzo oddani swojej pracy połączonej z pasją .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']co 3-4 worki mozna zmienic kurczaka na jagnięcinę lub odwrotnie - po jednym takimworku mozna wrocic do poprzedniego i powinno byc ok :razz:[/quote]
owszem mozna - ale nie w moim przypadku :shake: moja suka ma atopie, w zwiazku z czym moze jesc tylko jagniecine lub rybke, a ProFormance nie ma wersji rybnej :(

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy w jakiej kondycji jest piesek .Jeśli jest sylwetka sportowa i temperament duży ,to polecam Pro Power ,a jak ma temperament spokojny to Premium Adult.Jeśli piesek ma tendęcję do tycia wtedy Maintenance albo Lamb&Rice.
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeden z chłopaków jadących na tą wystawę znalazł się w sobotę wieczorem w szpitalu .Bardzo poważna sprawa ,więc nie mogli pojechać .Sama jak się dowiedziałam ,to byłam w szoku .Widocznie tak musiało być ,bo od początku mieli problemy z tą wystawą . Lepiej ,że to w Warszawie się stało niż na wyjeżdzie.
W ich imieniu przepraszam wszystkich ,co czekali na spotkanie z nimi w Katowicach .Proszę zainteresowanych o kontakt z firmą WICKO .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam od dwóch dni psiaka ze schroniska. Dla jego zdrowia (jak i mojej wygody ;)) chciałbym przestawić go na karme suchą. W sklepie Pan bardzo zachwalał karme Bento ale po przeczytaniu tego tematu pomyślałem że lepiej zwrócić się do fachowców :).
Zatem co polecacie? Bento czy Proformance?
Psina to kundelek, waży 19 kg.
Mam jeszcze pytanie co do różnic pomiędzy karmą z kurczaka, a jagnięciny z ryżem. Mój psiak na razie nie wykazuje jakiś alergii ale może lepiej od razu podawać łagodniejszą karme?

Napisałem w tym wątku bo licze też na odpowiedź osób które z jakiś powodów przeszły z Bento na Proformance.


Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest to piesek po przejściach ,to polecam na początek dać karmę delikatną PROFormance - Lamb&Rice .Jest to taka delicja w karmach .
Ja mogę coś powiedzieć ,bo przez jakiś czas karmiłam swoje psy Bento i jest to dobra karma .Od ponad 1.5 roku moje psy jedzą PROFormance i o tej karmie mogę powiedzieć ,że jest super. Jagnięcina jest droższa od kurczaka ,ale moje psy doskonale trawią jedną i drugą .Sam musisz zdecydować co kupić dla swojego pieska .W PROFormance jest dodatkowo glukozamina i chondroityna ,oraz kelp (algi) poprawiają doskonale pigment i zawierają mnustwo minerałów,aminokwasów,witamin ,doskonale przyswajalnych.Dodatkowo algi wspomagają produkcję enzymów.
Karma ta konserwowana jest naturalnymi konserwantami - tokoferolami i rozmarynem .Nie zawiera chemicznych dodatków.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za opowiedź!
Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie dawkowania karmy. Na stronie eukanuby i royal canin są informacje ile gramów względem wagi psa podawać. Niestety na proformance i bento takiej informacji nie ma.
Mój psiak waży 19 kg.

Jaka jest różnica pomiędzy rodzajami karm :[COLOR=black][B]Premium Adult, [/B]a[B] Maintenance ? [/B][/COLOR]


[COLOR=black]Pozdrawiam[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

nie znam karmy Bento Kronnen, ale PROFormance Lamb&Rice polecam ci z czystym sumieniem :D moja suka zjadla 3 worki 15kg i zmienilam jej na inna, poniewaz smak jej sie znudzil, a ona ze wzgledow zdrowotnych moze jesc tylko jagniecine badz rybke :(

Po PROFormance siersc byla ladna i blyszczaca, sunia nabrala masy, kupki byly w porzadku :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ja zdecydowanie polecam Proformance, mój ONek ma 9 m-cy, i je już czwarty worek Large Breed Puppy - ta karma jest na jagnięcinie i naprawdę mogę tą karmę polecić każdemu właścicielowi, którego psiur ma jakie kolwiek problemy żołądkowe. Po za tym pies pięknie rośnie, ma ładną sierść i zapomniałem o jego problemach jelitowych. Gorąco polecam Ci tą karmę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='robak']Dzięki wielkie za opowiedź!
Mam jeszcze 2 pytanka odnośnie dawkowania karmy. Na stronie eukanuby i royal canin są informacje ile gramów względem wagi psa podawać. Niestety na proformance i bento takiej informacji nie ma.
Mój psiak waży 19 kg.

Jaka jest różnica pomiędzy rodzajami karm :[COLOR=black][B]Premium Adult, [/B]a[B] Maintenance ? [/B][/COLOR]


[COLOR=black]Pozdrawiam[/COLOR][/QUOTE]

Witam,
my też od miesiąca jemy Proformance LBP i służy nam świetnie. Polecam.
Robak - na stonce firmy wicco która jest dystrybutorem tej karmy jest zamieszczona informacja dotycząca dawkowania karmy. (mam ulotkę przed nosem z której wynika że twój piesek powinien jeść ok 215g PA lub ok. 230 MF). Z tego co jest napisane na ulotce wynika, że karma Premium Adult jest bardziej kaloryczna niz Maintenace

..................Premium Adult...................Maitenance
białko:............26%.................................21%
tłuszcz...........18%.................................12%
fosfor.............0.9%................................0,8%
wit A.............12000 IU...........................10000IU
wit D3...........750 IU...............................900 IU
wartość en....4190kcal/kg........................3900 kcal/kg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...