Jump to content
Dogomania

ILE WYCIERPIAŁ TEN PIES? Umęczona,chora,zagłodzona BIDULKA... PRZYBORÓWKO. Ma dom


Weronia

Recommended Posts

  • Replies 572
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda, ze nikt nie zgłosił wykroczenia w sprawie zaniedbania/znęcanie się nad sunią. Obrazkowy przykład zła człowieka względem psa..

Człowiek ten będzie czuł się bezkarny i tylko czekać na następny taki występek.

[SIZE=1](chyba, że coś dzieje się w tej sprawie to przepraszam za niedoinformowanie)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagYa^^']Szkoda, ze nikt nie zgłosił wykroczenia w sprawie zaniedbania/znęcanie się nad sunią. Obrazkowy przykład zła człowieka względem psa..
[SIZE=1][/SIZE][/quote]

No więc już wszystko wiem. Mój TZ dzwonił do Straży Miejskiej w Szamotułach, od razu wiedzieli o jakiego psa chodzi. Sytuacja wygląda tak: pies błąkał się po ulicach jednej z wiosek, przygarnęli go jacyś ludzie, na drugi dzień przyjechali funkcjonariusze i psa odwieźli do Przyborówka. Widocznie ci ludzie przetrzymali chwilowo sunię w piwnicy do przyjazdu SM i stąd ta cała historia. Całe szczęście (o ile to prawda...:roll:), że ktoś zdecydował się złapać Bidulkę i zadzwonił po pomoc.. zazwyczaj wygląda to tak, że wszyscy się brzydzą i przeganiają:/

Link to comment
Share on other sites

Coś nie działa :-(

Mam jeszcze coś takiego jakby ktoś chciał:
[IMG]http://strony.psy.pl/aura/przypinka-pies.jpg[/IMG]
[B]Metalowy pies [/B](wysokość ok. 3 cm; [U]kolor miedź/stare złoto[/U]) [I][B]z tyłu przypinka do wpięcia w klapę - [/B][B]na zacisk[/B][/I] (rasa chyba retriever ale to nie moja grupa to nie określę dokładnie)

[IMG]http://strony.psy.pl/aura/kon-krawat.jpg[/IMG]

[B]Metalowy koń[/B] (wysokość ok. 3,5 cm; [U]kolor starego srebra[/U]) do koszuli pod szyja na takim czarnym troczku (nie pamietam jak cos takiego sie nazywa). [I]Ale troczka nie mam, bo kiedys zuzylam do kapelusza :-([/I]

Jak myślicie warto to dodać? Może komuś wpadnie w oko.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak wy, ale ja po prostu nie mogę w to uwierzyć:
[U][SIZE=4][B]Allegro 120 cegiełek x 5 zł !!![/B][/SIZE][/U]
:Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!::Cool!:

Ludzie z allegro, kimkolwiek jesteście - kocham Was !:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Weroniu fajnie, że sprawa się wyjaśniła.
Fakt dobrze, że ktoś przygarnął.. dobrze, że ktoś zgłosił (mam nadzieje tylko, że to nie jest jakaś ściema, żeby kogoś kryć..)
Suńka raczej do takiego stanu nie doprowadziła się sama.. no ale mówi się trudno .. Najważniejsze wyleczyć niuńkę... wyciągnąć ją z traumy i rozweselić jej oczyska.

Dzieki, że jesteście!

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałabym pisać o tym, o czym już wszyscy pisali, ale jestem wstrząśnięta :shake:
Dawno tak nie ryczałam jak dziś nad tą biedną sunią :placz:
Postaram się pomóc, wejdę na jej bazarki, a jak przyjdzie czas włączę się do ogłaszania.
Jakby domek w Warszawie się trafił - sprawdzę :cool1:.

Strasznie biedna sunia. Dobrze, że jest bezpieczna i Pani Wanda o nią zadbała. No, brak słów zupełnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagYa^^']Weroniu fajnie, że sprawa się wyjaśniła.
Fakt dobrze, że ktoś przygarnął.. dobrze, że ktoś zgłosił (mam nadzieje tylko, że to nie jest jakaś ściema, żeby kogoś kryć..)
Suńka raczej do takiego stanu nie doprowadziła się sama.. no ale mówi się trudno .. Najważniejsze wyleczyć niuńkę... wyciągnąć ją z traumy i rozweselić jej oczyska.[/quote]

Dokładnie, ja też mam nadzieję, że to nie ściema. Nawet, jeśli sunia chodziła po ulicach, to wcześniej musiał ją ktoś do takiego stanu doprowadzić- masz rację. No ale co zrobić. Nie jedna i nie dwie takie Bidulki na dogo wystąpią:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']jak Pani Wanda dalej ją tak będzie hołubić na kolankach, to Biedulka bardzo szybko zacznie się uśmiechać :cool3:[/quote]

O ile P.Wanda da radę nosić Bidulkę na rękach.
[B]Przy tej ilości psów i pomocy fizycznej z zewnątrz (prawie zerowej) jakoś cienko to widzę.
Już nie mówiąc o ogłoszeniach dla psów.. zobaczcie jaka cisza na wątkach. Masa psów, zdjęć - ogłoszeń zero.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/watek-adopcyjny-psow-z-przyborowka-k-poznania-potrzebne-ogloszenia-129790/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/przyborowko-k-poznania-potrzebuje-pomocy-gdzie-wolontariat-potrzebne-ogloszenia-108025/index105.html[/url]

To, że w przytuliskach(P.Wandy) jest pięknie, czysto, nie znaczy, że pomoc jest niepotrzebna. Nie znam bardziej potrzebującego przytuliska.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']O matko, Izis, nie mam odwagi tego filmu włączyć..:/ Jeśli chodzi o świnie w rzeźni, to ja oglądać nie muszę, bo mięsa nie jem;) Niech oglądają mięsożercy![/quote]

Nie tylko o rzeźni tam jest.
Jest o psie żywcem wrzuconym do śmieciarki (nawet się biedak nie bronil) o innych biorących udział w eksperymentach, o rzezi delfinów w Japonii (delfin nigdy nie opuści rannego członka rodziny), o okrucieństwie w transporcie indyjskich krów przeznaczonych na skóry (glodne i spragnione mają wielokrotnie łamane ogony aby z bólu wstawały a jak to nie pomaga to wciera im się prosto w oczy curry albo pieprz), o hodowaniu "cielęcinki", o bestialstwie wobec słoni w cyrku itd. Myślę, że to trzeba obejrzeć... po prostu łez zabraknie...

Link to comment
Share on other sites

To chyba "piochtanina", takie cuś fioletowego na rany i stany zapalne.

Żeby was trochę rozweselić wspomnę sobie pewną sytuację... Kilkanaście lat temu chorowałam na ospę, siedziałam w domu i przyszedł do mojego brata super kolega (w którym się podkochiwałam;). Pech chciał, że zapomniałam, ze mam wymalowane fioletowe kropki na twarzy tym fioletowym czymś... i poszłam sobie go podrywać:diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti: Mina kolegi - bezcenna :D

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4]Allegro :134 x 5 zł[/SIZE][/B]

Mam nadzieję, że pieniądze wpływają.Sądząc po mailach od darczyńców - powinny.Ludzie są super.A jakie listy dostaję, jakie peany na Waszą (naszą) cześć.Po prostu wzruszenie zaciska gardło.Wielu z nich pisze, że są właścicielami psów, nawet kilku, w różnym wieku, często przygarnianych z ulicy lub nie mających szans na adopcję - starych i schorowanych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']
Żeby was trochę rozweselić wspomnę sobie pewną sytuację... Kilkanaście lat temu chorowałam na ospę, siedziałam w domu i przyszedł do mojego brata super kolega (w którym się podkochiwałam;). Pech chciał, że zapomniałam, ze mam wymalowane fioletowe kropki na twarzy tym fioletowym czymś... i poszłam sobie go podrywać:diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti: Mina kolegi - bezcenna :D[/quote]

Wyobrażam sobie:)) Nieźle :)

Bidulka jest wciąż smarowana polewana lekami.. ale widać, że wciąż ją swędzi- męczy się. Mam nadzieję, że już niedługo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Jest o psie żywcem wrzuconym do śmieciarki (nawet się biedak nie bronil) o innych biorących udział w eksperymentach, o rzezi delfinów w Japonii (delfin nigdy nie opuści rannego członka rodziny), o okrucieństwie w transporcie indyjskich krów przeznaczonych na skóry (glodne i spragnione mają wielokrotnie łamane ogony aby z bólu wstawały a jak to nie pomaga to wciera im się prosto w oczy curry albo pieprz), o hodowaniu "cielęcinki", o bestialstwie wobec słoni w cyrku itd. Myślę, że to trzeba obejrzeć... po prostu łez zabraknie...[/quote]

Izis, no nie mogę..:( Mam dość po prostu takich rzeczy:/ Ile można to oglądać (niekiedy na żywo niestety)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Nie tylko o rzeźni tam jest.
Jest o psie żywcem wrzuconym do śmieciarki (nawet się biedak nie bronil) o innych biorących udział w eksperymentach, o rzezi delfinów w Japonii (delfin nigdy nie opuści rannego członka rodziny), o okrucieństwie w transporcie indyjskich krów przeznaczonych na skóry (glodne i spragnione mają wielokrotnie łamane ogony aby z bólu wstawały a jak to nie pomaga to wciera im się prosto w oczy curry albo pieprz), o hodowaniu "cielęcinki", o bestialstwie wobec słoni w cyrku itd. Myślę, że to trzeba obejrzeć... po prostu łez zabraknie...[/quote]

Człowiek to nie brzmi dumnie. Człowiek to najgorsze stworzenie na swiecie:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']Izis, no nie mogę..:( Mam dość po prostu takich rzeczy:/ Ile można to oglądać (niekiedy na żywo niestety)[/quote]

Ja niestety, już nie ogladam takich filmów :shake:. To, co widziałam do tej pory w zupełności mi wystarczy. Każdy taki filmik ogłądałam na raty, bo nie miałam dostatecznie dużo siły aby dobrnąć do końca :cool3:. A potem były łzy, uczucie gorąca z żalu i bezsilności....

Mizianko dla Bidulki, mam nadzieję, że ma apetyt i powoli staje na nogi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']O ile P.Wanda da radę nosić Bidulkę na rękach.
[B]Przy tej ilości psów i pomocy fizycznej z zewnątrz (prawie zerowej) jakoś cienko to widzę.
Już nie mówiąc o ogłoszeniach dla psów.. zobaczcie jaka cisza na wątkach. Masa psów, zdjęć - ogłoszeń zero.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/watek-adopcyjny-psow-z-przyborowka-k-poznania-potrzebne-ogloszenia-129790/[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/przyborowko-k-poznania-potrzebuje-pomocy-gdzie-wolontariat-potrzebne-ogloszenia-108025/index105.html[/URL]

To, że w przytuliskach(P.Wandy) jest pięknie, czysto, nie znaczy, że pomoc jest niepotrzebna. Nie znam bardziej potrzebującego przytuliska.[/B][/quote]
no tak, racja
nic Pani Wandzie po moich miłych słowach - psów nimi nie nakarmi, weterynarza nie opłaci :roll:
jak mogłam, to pomogłam
teraz nie mam z czego niestety, więc lepiej się nie odzywać i nie zaśmiecać wątku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...