Jump to content
Dogomania

Kochani,chcą mnie wyrzucić z bloku !!!


Insomnia

Recommended Posts

No właśnie coś mi się zdaje, że ara do ciebie nie trafiają słowa "Insomnia szkoli psa, jej pies nie skacze na ludzi, nie szczeka... itd." Według tego co piszesz, nikt nie mógł by mieć dużych psów, bo niby to że one później dojrzewają to nie argument.

Dwa przykłady z mojego bloku:

1)

Moja sąsiadka ma setera. Kiedyś, jak był młody (ale już pokaźnych rozmiarów) to tak się zbiegło że równo z sąsiadką otworzyłyśmy drzwi. Pies wpadł do naszego mieszkania jak przeciąg, skakał po wszystkich fotelach i kanapach, przewrócił kwiata w doniczce i za nic w świecie nie dał się złapać. Sąsiadka baaardzo przepraszała i było jej wstyd. Ja się z tego śmiałam bo "przcież to jeszcze głupie szczenię i musi się wiele nauczyć". Poszli z nim na szkolenie i wyobraź sobie, pies najspokojniejszy w całym bloku. Czy ja w tej sytuacji miałabym walczyć z sąsiadką bo mi pies tajfun w chacie zrobił? Doceniam to że go szkolili, bo widzieli problem.

2)

Jest w bloku duży pies który od zawsze jak tylko pamiętam chodził w kagańcu ale dlatego że szczekał i podgryzał inne psy. Kilka razy zaczepił na klatce schodowej mojego psa. W końcu mój się wqrzył i też zaczął ujadać. Teraz się nienawidzą i zawsze jest hałas kiedy się spotykają na klatce. I co? Mam się wściekać że przez niego mój pies zaczął szczekać? Przecież właściciel zrobił wszystko co trzeba: kaganiec i smycz.

A co do twoich dobków. Napisałaś że większość ludzi wolałaby je widzieć w kagańcach. Czy to znaczy że one w kagańcach nie chodzą??? Na osiedlu jest jeden dobek, baaardzo spokojny, zrównoważony, zawsze spokojnie przy panu chodzi, żadnych szaleństw. Ale zawsze w kagańcu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie coś mi się zdaje, że ara do ciebie nie trafiają słowa "Insomnia szkoli psa, jej pies nie skacze na ludzi, nie szczeka... itd."

cały problem w tym, że wypowiedzi Insomni są niespójne :( :niewiem: . Raz pisze, że pies nie szczeka, na innym forum (wcale nie dawno - 2 grudnia) pisze, że sąsiedzi się skarżą, że szczeka :niewiem:

podobnie jest z innymi faktami :( .

Isomnia, może sprecyzuj (plizzz ) problem w kilku punktach - wszystko to, co dotychczas napisałaś (mniej słów a więcej konkretnych informacji)

bo przyznam się, że też już jestem nieco skołowana :o

Link to comment
Share on other sites

a ja mysle,ze chodzi o to ze w ciagu kilku ostatnich dni wprowadzilam inna metoda,bo na doga niemieckiego jednak czest nie działa zwykle szkolenie i wiem to rownie z zdoswiadczenia innych soob i hodowcow,teraz ta metoda inna skutkuje,trzeba miec na Venę sposob,bo sa to na pewno nietuzinkowe psy.

A szczeniak jak to szczeniak moze zmieniac swoje achowanie,w koncu kiedys sa efekty szkolenia i nauki i nikt nie wei kiedy to nastepuje.

I wcale nie kołuje i na pewno nie chce tu wprowadzac zamieszania.Nie mowie ze prblemy zniknely jak reka odjął,ale mowie to w pełni swiadomie ze Vena jest psem grzecznym,nie diealnie jeszcze grzecznym,ale grzecznym.

Link to comment
Share on other sites

wypowiedzi Insomni są niespójne (wcale nie dawno - 2 grudnia) pisze, że sąsiedzi się skarżą, że szczeka

Tego nie wiedziałam, bo nie czytałam innego forum nie czytam. Wychodzę z założenie, że ludzie są tu nie po to żeby kłamać. Bo to by się mijało z celem :-?

Cocerek - w wypowiedziach Insomni jest mnóstwo chaosu - ja nie twierdzę, że ktoś kłamie :( (chociaż na DG spotkałam się z różnymi sytuacjami )

Po prostu na forum Behawior Insomnia założyła temat "ODWRAŻLIWIANIE PSA !!! POMOCY !!! PILNE !!! "

i treść:

Witam,jak odwrazliwic 8-miesiecznego doga?Nie umie zostac sama,wczesniej nie wiedzailam ze jest ten problem,tylko sasiedzi mi doniesli,pare dni dzialaly nowe zabawki,kosci itd.Ale jest nadal niedobrze.Jak sobie z tym poradzic?Szukalam tego tematu na forum,ale nie ma nic dokladnego,wiec prosze o pomoc.

ja bywam na forach o wychowaniu - można czasem znaleźć dobre rady :P o wychowywaniu psów - może kiedyś się przydać

Insomnia chyba jednak jakiś problem ma, szuka rady i TRZEBA jej pomóc, tylko dobrze by było, aby ten problem był wyraźnie opisany, bo w tej chwili to nie bardzo wiadomo, jak to zrobić :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

i dog niemiecki to nie jest pies ktory slepo wszystko wykonuje,szczegolnie w wieku dorastania,gdzie buzuja hormony itp.

Vena musi wiedziec,ze cos robi po cos,a nie np.takie zwykłe siad bez nagrody badz pochwały.

Tak samo jest z oduczeniem jej złych nawyków,ona musi wiedziec ze w zamian bedzie cos lepszego niz to co do tej pory.

Ten pies mysli,nie wykonuje slepo polecen.Stad zanzaczam ze efekty sprawdzonej metody i jakiegos tam sposobu moga byc widocznie rowniez pierwszego dnia.

Wiec mnie to nie dziwi,ze to co pisala 2 grudnia np.spadlo do minimum.

Link to comment
Share on other sites

...

cały problem w tym, że wypowiedzi Insomni są niespójne :( :niewiem: . Raz pisze, że pies nie szczeka, na innym forum (wcale nie dawno - 2 grudnia) pisze, że sąsiedzi się skarżą, że szczeka :niewiem:

podobnie jest z innymi faktami :( .

Isomnia, może sprecyzuj (plizzz ) problem w kilku punktach - wszystko to, co dotychczas napisałaś (mniej słów a więcej konkretnych informacji)

bo przyznam się, że też już jestem nieco skołowana :o

Śledzę temat od samego początku i też mam mieszane uczucia. Nie sądzę aby osądzanie którejkolwiek ze stron było na miejscu. Nawet gdybyśmy znali argumenty obu stron osąd też byłby mało obiektywny.

Myślę, że Insomnia oczekuje od nas porad, jak poradzić sobie z "trudną" sąsiadką. Zwracając się do nas, zwraca się jak do przyjaciół, którzy wysłuchają i rzucą trochę pomysłów na rozwiązanie problemu. Tym bardziej, że jest to Forum społeczności szczególnej bo ściśle związanej z problemami "pieskowymi" i na pewno doświadczona w mniejszym lub większym stopniu różnymi sposobami na rozwiązywanie "napięć między-sąsiedzkich".

Aby jednak porady te miały zastosowanie do przypadku Insomnii Ona sama powinna być w porządku.

Przyznam się, że sam się już trochę pogubiłem w "zeznaniach" Insomnii.

Insomnia - proponuję więc abyś zebrała wszystkie Twoje posty do kupy i opisała krótko i zwięźle jak jest naprawdę.

Sądzę, że powinniśmy trzymać stronę Insomnii. W końcu do nas się zwróciła o radę...

Dla pocieszenia powiem Ci, że sąsiadka moich znajomych mimo, że czasami miała słuszne pretensje o szczekanie i wycie, to przegrała :o . W swojej złości (wręcz ślepej nienawiści do nich i ich piesków) sama dostarczyła im tyle argumentów przeciwko sobie, że przemyka cichutko po klatce schodowej unikając teraz już wszystkich sąsiadów... :o

Pozdrawiam.

:)

Link to comment
Share on other sites

dzis bylam zmuszona zostawic Venę na około 6 godzin,bo zmusila mnie do tego sytuacja.W kazdym razie po powrocie poszłam do sąsiadki ktora dzieli ze mna siacne,czyli obok,zapytalam sie czy Vena wyła,powiedziała że nie,ze ona nic nie słyszy,tylko czasami słyszy wycie psa z góry jakiegos(tak,ja tez go czasami slysze,szczegolnie jak jestem w lazience,ale mi to nie przeszkadza).Pani sasiadka byla bardzo mila,powiedziala,ze zawsze ktos jest w domu w dzien i mojego psa nikt nie słyszy :o

A zapytala mnie czemu pytam,to wjasnilam ze nasza wspolna pani sasiadka zlozyla na mnie skarge do administracji,ze pies za duzy,ze wyje itd.To powiedziala zeby sie nie przejmować,bo ona sama ma psa a jej pies jest bardzo wrzaskliwy jak to okreslila-tzn.pies tej czepliwej sasiadki.

Moja pewnosc co do spokojnego zachowania Veny podczas mojej nieobecnosci wzrosła !

Ale 100%-owa będzie kiedy sama nagram wszystko.

Link to comment
Share on other sites

a kolejny argument jest taki,jak Vena była mała to zostawala w innym pokoju niz teraz kiedy ja wychodze,to był moj blad,bo miala dostep do okna i drapała w nie,chcac isc ze mną,badz a mna.

Tak samo bylo na poczatku kiedy zaczelam ja zostawiac w przedpokoju i miala wstep tylko do przedpokoju i 1 pokoju,wtedy chcac sie wydostac drapała w drzwi wyjsciowe z mieszkania całego,zrobiła ślad w skorzanych drzwiach i naciskała na klamkę chcac zwyczajnie wyjsc.Teraz nie ma zadnych nowych sladów itd.Wiec jestem prawie ze pewna,ze nie wyje za mna kiedyw ychodzę,bo watpie zeby sobie wyła np.do sufitu.

Link to comment
Share on other sites

dzis bylam zmuszona zostawic Venę na około 6 godzin,bo zmusila mnie do tego sytuacja.W kazdym razie po powrocie poszłam do sąsiadki ktora dzieli ze mna siacne,czyli obok,zapytalam sie czy Vena wyła,powiedziała że nie,ze ona nic nie słyszy,tylko czasami słyszy wycie psa z góry jakiegos(tak,ja tez go czasami slysze,szczegolnie jak jestem w lazience,ale mi to nie przeszkadza).Pani sasiadka byla bardzo mila,powiedziala,ze zawsze ktos jest w domu w dzien i mojego psa nikt nie słyszy :o

A zapytala mnie czemu pytam,to wjasnilam ze nasza wspolna pani sasiadka zlozyla na mnie skarge do administracji,ze pies za duzy,ze wyje itd.To powiedziala zeby sie nie przejmować,bo ona sama ma psa a jej pies jest bardzo wrzaskliwy jak to okreslila-tzn.pies tej czepliwej sasiadki.

Moja pewnosc co do spokojnego zachowania Veny podczas mojej nieobecnosci wzrosła !

Ale 100%-owa będzie kiedy sama nagram wszystko.

no i co z tym nagraniem?

Link to comment
Share on other sites

nio wiec tak,zdarzxyl sie troxche przykry wypadek i moj dyktafon wpadl do wody,nie dziala juz tak jak trzeba tylko trzeszczy,ale pomysle nad inym sposobem.

W kazdym razie dzis otrzymałam potwierdzenie mojej skargi-nie przyjdzie do mnie zadna komisja badz inspekcja,natomiast bylo napisane ze mam uprzątnąć szafki.

Zadzwonilam w tej sprawie do pani ktora ta skarge przymowała-powiedziala ze nie zamierza ani mnie nękać ani nic,tylko po pristu cos mam zrobic z tymi meblami.Natomiast dowiedzialam sie ze w skardze bylo napisane,ze mam brudne drzwi wejsciowe <wow> prawda jest taka ze drzwi mam czyste,tyle ze dzis jak bylo pelne swiatlo na korytarzu zauważylam malutka smugę.Ponoc moja sasiadka wrecz wydzwaniała do spoldzielni w mojej sprawie.

I na tym sie sprawa skonczyla.

Na temat psa pani kierownik nie wspomniala ani słowem.

Link to comment
Share on other sites

aha,moja szanowna sąsiadka od jakichs 2-3 tygodni ma drugiego psa w domu.Również chodzi z nimi na raty,rowniez razem szczekaja,wyją itd.

Jak ja po raz pierwszy zobaczyłam z tym psiakiem to juz mało brakowało a bym powiedziala cos w stylu:"widze ze bierze pani przyklad ze mnie" oczywiscie odpowiednio dobranym tonem.

Link to comment
Share on other sites

:D :) :lol:

Zażarta walka na psiaki - szczekaki

A nie pisałem, ze najlepszę są w niej Basenji?

Ale poważnie - ze swoją sąsiadką , koleżanką wynegocjuj teraz pokój.

Możesz zablefować, ze masz jakieś dowody, nagrania, zdjęcia, film video na temat 'wrogich' piesiaków.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Babcie juz tak maja, mysla ze sa najwazniejsze a mlodych ludzi traktuja jak za przeproszeniem kupę. Babcia cos widac ze szuka guza. Z reszta ja tez mam z nimi rozne przygody. Na przyklad wchodzi do autobusu paniusia w futrze z biednych norek :-? nie taka stara, odstawiona jak by na bal szła (a pewnie zmierzała po kartofle :) ), szpile to takie ze hoho i ma pretensje ze jej sie miejsca nie ustąpi (siedzial koles wygladal jakby mial zaraz zemdlec), ale kobitka nic na to jak wygladal , i tak zrobila afere na caly autobus.

W ogole babcie takie ciagle na mnie wpadaja, nie uznaja takiej zasady ze mozna sie czasami przesunac jak jest tlok, myslą ze tylko inni tak musza robic, wpychaja sie wszedzie, depcza po stopach :-?

Wiec spoko nie przejmuj sie odchyłami sąsiadki. W ogole co za idiotyzm! kobieta kupuje se drugiego psa bo myslala pewnie ze zrobi Ci na zlosc i ze bedzie glosny ! co za.....

Link to comment
Share on other sites

moja pani sąsiadka niestety nadal mi robi na złość!!!

wczoraj zupelnie przypadkiem wyjrzałam przez wizjer bo usłyszałam jakis hałas na korytarzu a tam co widzę?

jak mopja szanowna sąsiadka wytrzepuje swoją wycieraczkę na moja i pod moje drzwi!!!!

dodam tylko ze szafki ktore staly po mojej stronie zniknely kilka dni temu,bo przyjechali po nie panowie ze schroniska w korabiewicach.

W kazdym razie wyszłam jak zobaczylam gdy to robi i zaczely sie wyzwiska ze brudas jestem,ze szczeniak,gówniara itd.I ze się jej czepiam !!! i ona sobie tego nie zyczy!

no co za babsztyl!!!

sama szuka zaczepki,niestety.

Ale nie zamierzam sie nia przejmować!

moje psy sa grzeczne jak chyba zadne w tym bloku!

Link to comment
Share on other sites

Ara,po prostu niektórzy ludzie maja ciut nierówno pod sufitem.Pamiętam jak kiedys moja ciocia mieszkała nad takim czepialcem,i jemu przeszkadzało nawet to jak maleńkie dziecko chodzilo po podłodze! a akurat wtedy chodzilo sie chodzic.I juz walił kijem od szczotki ze za głośno.Dzieciak w ogole sie bawić nie mógł,a jak cos niechcacy upadło na podłogę to juz była awantura.Moja ciocia sie go bała,bo mieszkala sama z maleńkim dzieckiem,do tego straszył że otruje jej psa-a był to bardzo grzeczny jamniczek.

Skończyło się na tym,że pan trafił do szpitala dla psychicznie chorych,a pozniej zmarł.

Ech ...

Link to comment
Share on other sites

dzis mi juz puszczą nerwy,bo ta baba mnie coraz bardziej zaczyna irytować.

Mam dosyc wyzwisk itd.pomimo tego ze jestem pewna na 100% ze to zniesławienia i zachowuje sie jak najbardziej w porządku.

Dzis nie wy3mam,bo przemyslalam cala sprawe,oskarzeni korych sie juz nie da słuchać.Zaden babsztyl nie bedzie mi bezpodstawie zycia psuł!

Ja wiem,ze dozorczyni sie z niej smieje,z tej skargi tez itd.Ale tu sie nie ma co śmiać tu trzeba ostro ;-)

Jej psy co noc szczekaja-grubo po godzinie 23,czasem i po 24.A ja wtedy śpię i słysze to w swojej sypialni!

Zaczęła wojne?To teraz bede ja to kontynować.Bron boze nie chce klamac,wymyslac niestworoznych historii tak jak ona tylko chce jej zrobic na zlosc jej wlasna bronią!

Wygarne jej m.in to ze jej psiska nie daja mi spać itd.!

Trudno,niech sie dzieje co chce,ale widac ze z nia nie mozna normalnie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...