Jump to content
Dogomania

LANDO - husky z Olkusza - Ma dom :)


basia

Recommended Posts

  • Replies 943
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wezme zaraz Lando i pojade na wies, długa linka i sprawdze co do konia. obstawiam , ze nie zrobi na nim zadnego wrazenia. Co do saren- jest pewnie taka mozliwosc aby wybic psu z bani te skonnosci, ale potrzebne sarny jako pozoranty i sprzet i kupa czasu.
ja ze swym jamorem pamietam dwie takie sytuacje: chyba 1997r, tropienie w m. Baniocha, od chałupy pod lasem. Babcia , chora, wyszła gdzis z domu. Jamor, szelki , linka 20 , naweszenie i poszedł. Po 500m pod lasem za choinki wyskoczyła sarna. Mi na dłoniach zostały tylko bomble od poparzenia, od linki. Ani babci , ani psa. Biegłem w las, na słuch, pies goniac sarne szczekał. Po kilometrze dopadłem go bo linka zaplatała sie o krzaki, pies własnie konczył przegryzanie jej. Babcia znalazła sie na sasiedniej wsi,
Innym razem samochodem z kolegą i psem wracalismy z roboty. W pewnej chwili widze stadko saren biegnace z prawej do ulicy. Zdarzyłem tylko krzyknac uwazaj ( koles kierował) dwie przebiegły tuz przd maska a trzecia przeskoczyła nad maska i wpadła na szybe nadjezdzajacego samochodu z przeciwka. Zatrzymalismy sie, koles miał otwrte okno od swojej strony a jamor siedział obok niego , ja z tyłu. w ułamku sekundy wyskoczył jego oknem i podłaczył sie do krtani sarny, ktora i tak juz była martwa.Ciagniecie za wór i pachwine - wtedy dopiero udało sie go oderwac. Normalnie to pies zawsze bandziora puszczał na hało " pusc". Natura to natura

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to jest długo przemyśłana decyzja......
Lando trafi na DT do bardzo doświadczonej osoby zajmującej się rasami północnymi....
będzie miał szansę pracy w zaprzęgu pod opieką osoby , która ma doświadczenie w takich rasach jak mamuty i psy grenlandzkie...to nie łagodne baranki....
najważniejszą jednak rzeczą, którą kierowałyśmy się to zwiększenie szans na adopcję Lando...niestety " okręg" warszawski nie kwapił się aby Lando adoptować, tel. do mnie kończyły się dobrymi chęciami.....a Jamor zawsze podkreśłał, że Lando trzeba najpierw poznać ....
Jamor ...nie wiem jak Ci dziękować za pracę nad psem....wiemy z jakimi problemami trafił do Ciebie....Nie bardzo umiem prawić komplementy.....ale należy Ci się uznanie i podziękowania....
Współpraca z Tobą jest przyjemnością.....

Link to comment
Share on other sites

Jamor nie Wawel ,a Kopalnie w Wieliczce

Pies jedzie do Hotelu Joli Solek, kwota za pobyt to 350,- chyba , ze cos sie zmienilo i Anka mnie poprawi
Udalo sie namowic sponsora- DZIEKI, na transport psa- wiec z puli Landa nie wyjdzie ani grosz

Link to comment
Share on other sites

Chciałam o tym napisać dopiero jak Lando będzie już na nowym miejscu, aby nie zapeszyć. Dziewczyny mnie uprzedziły i może to lepiej ;)

Martwię się jak Lando zniesie podróż, jak zniesie kolejną zmianę domu, otoczenia, ludzi nim się opiekujących. Na pewno będzie za Tobą tęsknił, jamor :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...