Jump to content
Dogomania

LANDO - husky z Olkusza - Ma dom :)


basia

Recommended Posts

  • Replies 943
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zaktualizowałam pierwszy post. Mam nadzieję, że jest czytelny.

[B]PROPONOWANE IMIONA DLA "naszego" PSIAKA: [/B]
[B]Lando - 2 głosy[/B]
[B]Szejk - 1 głos[/B]
[B]Argish - 1 głos[/B]
:lol:

Mnie się wszystkie podobają.. Nie wiem na które zagłosować :shake: ;)

Link to comment
Share on other sites

Narazie imię Lando jest w bannerku roboczo - jak będzie trzeba, to zmienię.

Odrobaczenie to koszt 30zł.
Chłopak potrzebuje obroży, bo kolczatkę, jaką ma na sobie musimy odesłać Kannie (proszę o adres na pw). Jeśli obroża ma być od nas, to jest to koszt 7 lub 10zł (7 zwykła, 10 mocniejsza). Jeśli nie od nas, to proszę o przesłanie nam pocztą.

Nie zapytałam też o karmę, choć wnioskuję, że mamy karmić podstawową ?


Psisko jest na spacerach naprawdę przeszczęśliwy. Dzisiaj paskudna pogoda, więc zabrałam go tylko na chwilę, ale aż szkoda mi, że nie mogę go Wam takiego radosnego pokazać. Szczęście się w nim dosłownie nie mieści :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A porządze sobie ;)
[QUOTE]Chłopak potrzebuje obroży, bo kolczatkę, jaką ma na sobie musimy odesłać Kannie (proszę o adres na pw). Jeśli obroża ma być od nas, to jest to koszt 7 lub 10zł (7 zwykła, 10 mocniejsza). [/QUOTE]
Daj mu tą mocniejszą, niech ma :p

[QUOTE]Nie zapytałam też o karmę, choć wnioskuję, że mamy karmić podstawową ?[/QUOTE]
Myślę, że podstawowa wystarczy.

[QUOTE]Narazie imię Lando jest w bannerku roboczo - jak będzie trzeba, to zmienię[/QUOTE]
A gdzie ten bannerek? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ze juz u Wiosny, na pewno bedzie miał dobrą opiekę. Husky z zasady nie sa agresywne do ludzi, bardziej do zwierząt a szczególnie tych najmniejszych. Chetnie poluja na myszy i koty.
Może bede miała okazje go zobaczyc Wiosenko u Ciebie. Ostatnio nie udało się spotkać.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/suczka-mix-husky-ze-schroniska-w-olkuszu-pilnie-potrzebne-dt-132475/#post11869804[/URL][/quote]

kurcze:oops: jak mogłam przeoczyć tę sunię... chyba dlatego ,że atakowana ciągle prze inne suki siedziała schowana w budzie:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem zdania, że najpierw obowiązkowo kastracja.

Chłopak też jest niestety burczący. Niesamowicie pilnuje miski, wczoraj "niechcący zostałam w kojcu", kiedy podałam mu karmę, i przez chwilę myślałam, że cała z niego nie wyjdę :roll: Absolutnie nie daje się dotknąć podczas jedzenia, źle byłoby, gdyby ktoś chciał wsadzić do miski rękę. Lando je łapczywie i wygląda na psa, któremu jedzenia kiedyś brakowało - miska jest dla niego skarbem.
Staram się karmić go z ręki, albo wrzucać do miski po troszeczkę, żeby dobrze kojarzył rękę i miskę blisko siebie. Myślę, że potrzeba na to trochę czasu, żeby wcześniejsze nawyki choć trochę zanikły.
Problem jest też ze skakaniem - Lando wskakuje łapami i "chwyta" nimi, czasem wtedy też burknie. Czasem robi tak (skacze) ewidentnie wtulając się i domagając głaskania, cieszy się w ten sposób przez zapięciem smyczy, kiedy wie, że idziemy na spacer. Czasem jednak jest niepewny w takich momentach.

Tyle narazie a'propos zachowania. Psisko jest przemiłe, naprawdę wytęsknione głaskania. Spacery niesamowicie go cieszą, biega, skacze, tarza się i wciska łeb pod resztkę śniegu, jaka została w rowie. Boi się jednak o okolice głowy i szyi, i czasem gdy zapinam albo odpinam smycz sztywnieje. No, ale nie wiadomo, co chłopak przeszedł, więc nic dziwić nie powinno :roll: Mam nadzieję, że czas wyleczy rany.

Link to comment
Share on other sites

wiosenko, no widać, że będziesz miała z nim zajęcie.
Nie dobrze, że tak broni miski, ale ja mu się nie dziwie. W schronisku z jakiego pochodzi to regularnego jedzenia raczej nie widział, więc.. To mądry psiak i na pewno z czasem zrozumie, że nie musi tak bardzo obawiać się o pożywienie :roll:

Czy da radę w tym tygodniu zabrać go do weta? Czy to jeszcze za wcześnie, jak uważasz?

Link to comment
Share on other sites

Po takim piekle jak olkusz to ja się nie dziwię że broni miski i boi się o swoją głowę/szyję, ma nieprzyjemne doświadczenia biedak :shake: moim zdaniem u wiosny szybko dojdzie do siebie ;)

Basiu, tak sobie pomyślałam że już torchę czasu minęło od Twoich ciasteczkowych bazarków, może znowu by byli chętni ? Było by trochę grosza na wydatki związane z młodym

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Basiu, tak sobie pomyślałam że już torchę czasu minęło od Twoich ciasteczkowych bazarków, może znowu by byli chętni ? Było by trochę grosza na wydatki związane z młodym [/QUOTE]
A pewnie, tylko jak tu czas znaleść na pieczenie :p
Tak na prawdę to przymieżam się do tego, ale ciągle mam braki czasowe :shake:

Link to comment
Share on other sites

to ja się powymądrzam :cool3:

te burczenia Landa to prawdopodobnie reakcja na traumatyczne przeżycia ( w schronisku na widok chwytaka skulił się , podwinął ogon pod siebie i cały zaczął drżeć jak osika...( on normalnie pchał sie do wyjścia, jednak "opiekunowie " postanowili wyciągnąć go za pomocą chwytaka:angryy:) jego zachowanie wtedy diametralnie się zmieniło.. skulił się uciekł do budy i "zamknął w sobie"..nie było juz z psem żadnego kontaktu..wyciągali go na siłę.. warczał dopóki nie znalazł się w samochodzie..jego agresja nie wynikała ze złego nastawienia do człowieka, raczej to reakcje lękowe,

żle mu się kojarzą pewne zachowania i stąd te kłopoty... ktoś go bardzo skrzywdzil:-(

Link to comment
Share on other sites

Basiu, wklej to na pierwszą - dopisałam nowe wpłaty.

Stan WPŁAT na konto z dnia 05.03.:
+65,00 od #1
+30,00 od #2
+100,00 od #3
+50,00 od #4
+40,00 od #5
+200,00 od #3

+100,00 od #6
+ 30,00 od #7
+50,00 od #8
+50,00 od #9
+30,00 od #10
+40,00 od #9

+15,00 od #11
+100,00 od #7
+20,00 os #12
+50,00 od #13
+58,00 od #14
+50,00 od #15

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...