Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

Uwazam ze szczeniaczkom Omegan równiez mozna podawac,poniewaz sprzyja ogólnemu rozwojowi organizmu ,w tym układu kostnego.Dawkowanie jest na opakowaniu i zalezy od wagi pieska.Mozna go kupic np. w Karusku lub innym sklepie internetowym.
Jezeli chodzi o jedzenie dla Yorka to ja jestem za sucha karmą,poniewaz wiem ze pies otrzymuje wtedy wszystkie potrzebne witaminy.Staram się nie mieszać gotowanego z suchym,no teraz jest wyjatek bo musze Fride przestawić na Royala.
Pozdrawiam
Renata

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nie jestem za stylem mieszanym. Jeślibym gotowała i podawała suche, to miałabym problemy, żeby określić czy psiak dostaje wszystko co powinien.
A jeśli ktoś umie to wyliczyć, to dobrze. Albert dostaje Purinę, Killer royala.
Z włosem u psiaków nie mam problemów.

Link to comment
Share on other sites

Royal Canin mini beauty, czy ktoś wypróbowywał tę karmę?:confused: Reklamują ją jako super produkt dla uzyskania pięknej sierści,ale nie chcę eksperymentować z Molly,bo to jeszcze szczeniaczek. Ale w przyszłości będę musiała zdecydować czy podać jej royalka dla yorków czy może ten byłby lepszy? Ma ktoś jakąś radę?

Link to comment
Share on other sites

Z tym wyolbrzymianiem wartosci suchego jedzenia nad gotowanym zdecydowanie przesadzacie :cool3: Z perspektywy czasu u siebie tez to obserwowalam, ale na szczescie dla mojego psa bezpowrotnie mi przeszlo ... Radze poczytac troche roznych informacji na temat karm komercyjnych, a pewnie szybko pojawia sie pytania o to "co tak na prawde znajduje sie tych kolorowych opakowaniach" :evil_lol:

Od roku Maja je tylko jedzenie gotowane, tylko raz dziennie o stalej porze. Jedzenie gotuje na ok. 14 - 20 dni, a potem porcje przeznaczone na dwa dni zamrazam. Sklad: mieso z indyka (indycze podudzia, aby bylo troche tluszczu), ktore stanowia 30 - 35% jedzonka, do tego warzywa (marchewka, pietruszka, brokuly, pomidory) - 45% calosci a reszte stanowi ryz. Wszystko gotuje do miekkosci, miksuje i porcjuje. Przed podaniem dodaje rozkruszone tabletki witaminowe z glukozamina, oraz mniej niz jedna mala lyzeczke Omeganu, badz oliwki.
I to wszystko :-) raz lub dwa razy w tygodniu pies obgryza (ale krotko) obgotowane kosci cielece (duze), czasami dostaje odrobine kefiru, lub 3 - 4 lyzeczki Gerberka (np. jogurt z bananami, lablko z marchewka itp.).

Majutek siersc ma blyszczaca, skore zdrowa, zadnych problemow z zebami (zadnego kamienia), doskonala kondycje, regularnie uprawia agility, obedience i flyball. Nie ma tez nadwagi, biega za rowerem, nie choruje, nie przeziebia sie ... stan zdrowia idealny a jakaz pasja jedzenia :cool3:

Dlatego tez, radze nie upierac sie tak mocno przy tym ze karmy komercyjne zawieraja wszystko co psu potrzeba ... Hmmm ... moj burek, ktorego mialam w dziecinstwie nie jadl Royala, czy Eukanuby a dozyl w zdrowiu i szczesliwosci 16 lat :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Wind Twoj przepis bardzo mi sie przyda ja narazie moje malenstwo karmie 3 razy dziennie ..a potem bedziemy stopniowo z czasem ograniczac to...co do sportow to planuje z nia trenowac agility ale jak narazie to sie uczymy siad(co juz umie) ..lezec itd:) w koncu kiedys nauke trzeba zaczac:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']czyli waszym daniem powinnam odstawic kurczaka i inne tego typu jedzenie??aha czy suche mam abierac i dawac o okreslonej poze i pies ma do dyspozycji tylko wode czy tak jak teraz suche ma dostepne caly czas??[/quote]

Ja optuje za dobrej jakosci suchym , bo pies dostaje wszystko co potrzebne, a po drugie jest to bardzo wygodne dla wlasciciela.W razie klopotów zoladkowych(a takie juz sie pare razy zdarzyły, gdy Roxi zezarla cos wstretnego na spacerze) gotowalam kurczaka z ryzem.Po pierwsze pies sikal niemozebnie, co chwila kaluza, po drugie mal cala morde ufajdana i sklejona- fakt, ze baardzo mu smakowalo:).Czasem woze córke i psa do mamy na dzien , dwa i wowczas równiez sucha karma zdaje egzamin- zabieram do woreczka i juz.Jest to po prostu mniej pracochlonne, wiec w zasadzie nie widze powodów, by przestawiac psa na jedzenie gotowane.Koszt tez nie powala, bo to raptem jakies 30 zł. na miesiac.
Do suchego mam miarke, odmierzam ilosc, sypie i zarcie w misce lezy, nie zabieram.Inna sprawa, ze Roxi nie zjada tyle ile według producenta jesc york powinien, je mniej.

Link to comment
Share on other sites

czy ja wiem czy pies sika czesciej po jedzeniu gotowanym...watpie bo przy suchym Phoebe caly czas pije i pije i dopiero wtedy sika a przy gotowanym nie az tak...w kazdym arzie nie zauwazylam powiazan oddawania moczu czestego z jedzeniem karmy gotowanej.ja juz sie zdecydowalam w koncu i moja je i to i to....nie je tylko suchego np dostaje 2 razy dziennie kurczaja i raz royala..i to i to bardzo lubi royala polyka niemal w calosci:)..takze nie ma tylko jednego suchego jedzenia bo osobiscie ja non stop konserw...nie chcialabym jesc..wiec ma urozmaicone i jej to chyba pasuje:).aha zastanawia mnie tylko dzisiaj maly "lupiez" na sierci..nie wiem czy to lupiez kilka bialych kropek ktore schodza jak sie ja glaszcze..ale zastanawiam sie od czego ma..wczoraj dostala pierwszy raz samego royala...bez domieszki wczesniejszej karmy ktora jadla u hodowcy..wiec moze to sama nie wiem od kosmetykow nie ma mozliwosci bo nie kapana jescze byla..wiec cos z jedzeniem chyba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']czy ja wiem czy pies sika czesciej po jedzeniu gotowanym...watpie bo przy suchym Phoebe caly czas pije i pije i dopiero wtedy sika a przy gotowanym nie az tak...w kazdym arzie nie zauwazylam powiazan oddawania moczu czestego z jedzeniem karmy gotowanej.

Moze nie kazdy pies tak ma, ale zapewniam, ze nie tylko moja Roxi tak reaguje na mokre jedzenie- gdzies wlasnie dopisywalam sie w watku na dogomanii na ten temat.Przy suchym pije normalnie, siusia tylko na spacerach, przy przejsciu na gotowany "kit" z ryzu i miesa- zamienia sie w lejka i mam w domu kaluze.
Roxi rowniez od malego ma łupiez, co by nie jadla- raz mniej raz wiecej, ostatnio kupilam u weta kropelki witaminowe, ktore maja pomoc po paru tygodniach- czekam na skutek.

Link to comment
Share on other sites

Ja i tak nadal uważam,że gotowane jedzenie piesiowi nie zaszkodzi.;) Zresztą w każdej lepszej książce jest opisane jak odpowiednio zbilansować jedzenie. Nie możemy pozbawiać naszego maleństwa błonnika,no i oczywiście przyjemności poznawania nowych smaków:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam uważnie post Wind i całkowicie się z nią zgadzam:lol: Tiko dostawał Royala i gotwane mięsko z jarzynami i ryżem . W tej chwili przestawił się tylko na gotowane , w misce leży karma ale omija ją szerokim łukiem . Pytałam mojego weta który na moje pytanie odpowiedział pytaniem czy ja chciałabym jesć tylko konserwy ? Pies wybiera to co dla niego najsmacznejsze ale i pewnie najlepsze .Bo jak wytłumaczyć że psy zjadają trawę gdy mają problemy żołądkowe lub brak składników odżywczych? Przecież my ,ludzie też nie zastanawiamy się każdego dnia czy dobrze zbilansowalismy swoją dietę dzienną i czy mamy wszyskie potrzebne składniki - łykamy witaminki jako dodatek uzupełniający:p Gotowa karma jest łatwa w obsłudze ,pies się nie brudzi ,chociaż troszkę pachnie tą karmą :evil_lol: co nie każdemu odpowiada;)
Co do częstszego sikania po gotowanym jedzonku ,to nic o tym mi nie wiadomo ,może jedzonko zawiera przyprawy oraz sól? a to powoduje nadmierne picie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziulka']Co do częstszego sikania po gotowanym jedzonku ,to nic o tym mi nie wiadomo ,może jedzonko zawiera przyprawy oraz sól? a to powoduje nadmierne picie ?[/QUOTE]


Albo w jedzonko jest za duzo pietruszki. Wplywa ona moczopednie, wiec skutkiem jest nadmierne sikanie :cool3:

Przy kazdej metodzie karmienia, warto raz na rok zrobic piesiowi podstawowe madania: morfologie (najlepiej z oznaczeniem kreatynine i bialka), oraz badanie moczu (z porannego sikania). My dzisiaj idziemy na okresowe badanka i bede dokladnie wiedziec, jak domowe jedzonko wplywa na ich wyniki. Oczywiscie, wyniki to nie tylko wypadkowa karmy, ale niewatpliwie zaleznosc istnieje :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

Megi rano zjada (no nie zawsze wszystko) Royala, a póżniej już gotowane. Wet powiedział że nie zaszkodzi, ale dawke witaminek trzeba zmiejszyc troche :) Czytalam że psy nie moga jesc wszystkich owocow i warzyw. A rzodkiewki mogą? :lol: Pytam bo Megi nie moze sie opanowac jak widzi rzodkiewke. W ogole ona uwielbia warzywa :lol:

Link to comment
Share on other sites

witajcie
mam pytanko dotyczace Royala dla Yorków.
Strzyge te psiaki i bardzo częstro mają ona straszny kamien na ząbkach - czyszcze je w miare możliwości, jednak on bardzo narasta...
Te yorki, ktore maja duży kamień jedza wlaśnie Royal dla Yorków...
Psiaki tej rasy jedzace inne karmy maja zęby powiedzmy zdrowsze...
Czy Ci , którzy karmia tym Royalem maja takie same spostrzezenia??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baha'] Psiaki tej rasy jedzace inne karmy maja zęby powiedzmy zdrowsze...
Czy Ci , którzy karmia tym Royalem maja takie same spostrzezenia??[/QUOTE]

[B]Baha,[/B]

To nie wina karmy Royal, tylko cecha osobnicza danego yorka. Sa yorki, ktore nie wiem czym bys karmila, a i tak robi im sie kamien. Zalezy to od pH sliny w pysku psa. Ja swoja Majke karmilam Royalem, od roku sucz je tylko gotowane i miekkie, a zeby ma idealnie biale.
Znajomy york natomiast, czego by sie nie dotknal (ostatnio Hills dla psow z problemami z kamieniem) i tak (mimo regularnego sciagania kamienia pod narkoza) cale zeby zawalone ma kamieniem, ktory daje bardzo przykre wrazenia wechowe :(

Pogadaj z wetem ... pewnie powie Ci to samo. Jest ogromna ilosc yorkow (a wlasciwie psow), ktore maja taka urode, jednakze nalezy jeszcze pamietac, ze jedzenie nie Royala, a pokarmu miekkiego moze wywolywac paskudny osad na zebach i zapaszek.


W.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam swojemu pupilowi Omegan. Tak jak przeczytałam ma on za zadanie przede wszystkim poprawić wygląd włosa i stan skóry. ponadto na opakowaniu napisane było, że urozmaica i poprawia smak jedzenia (lub coś w tym stylu, dokładnie nie pamietam). I wiecie co?! Jak wlałam łyżeczkę do miski z karmą Tofik nawet nie chciał tego dotknąć.:mad: Nie dziwie się mu bo zapach jest dla mnie okropny.:evil_lol: I tu jest problem. W jaki inny sposób podawać mu te "witaminki"?????????:placz:

Link to comment
Share on other sites

Moje panieki tez tego nie lubią:shake: Podaje im daną dawke czyli pół łyżeczki razem z jakims mięskiem lub serkiem.Wystarczy odrobinka jakiegos lepszego jedzonka:evil_lol:, a juz problem znika:lol: Dobrą metode ma równiez Wind,strzykawka prosto do pyszczka.Musze to wypróbowac:roll:
Zycze powodzenia
Renata

Link to comment
Share on other sites

To moja jest inna i zjada omegan sama..nie musze nic jej wstrzykiwac poprostu daje do jedzenia i jesli miska jest pusta to raczej napewno zjadla .nie wyobrazam sobie podawac np Cal Vit(proszek witaminowy) strzykawka..sama wszytko zjada chociaz ostatnio jest bunt odnosnie suchej karmy:|..ale witaminki sama grzecznie zjada

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...