Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Proszę o radę. Cori do pewnego czasu jadła normalnie dzienną porcję podzieloną na 3 posiłki, a teraz mamy problem już od dłuższego czasu. Podaję jej royala i kiedyś się na niego rzucała a teraz grymasi :(. Próbowałam metody opisane w wątku o niejadkach zostawianie miski na 10 min itp. Nie jest dokarmiana przy stole. Nawet już jej nie nagradzam i przestałam szkolić. Metoda 10 min może i skutkuje, ale jest pewien problem stosuje ją już długo tzn. tak mi się wydaje ok. 2 tyg. I Cori nie zje rano nie zje popołudniu no a wieczorem się już skusi, lub zje tylko popołudniową porcje. Zatem je tylko 1/3 zalecanej dawki. Jest bardzo żywa, wesoła jak my jemy to się dopomina piszczy szczeka i skacze ale jej nie daję. Martwię się bo teraz jest w wieku intensywnego wzrostu (chociaż ma 4 miesiące i jest malutka 1kg – chce żeby ładnie rosła) Jak dodam jej do karmy odrobinkę jogurtu kefirku maślanki to je aż się trzęsie i wtedy zje całę 3 porcje. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Jak myślicie powinnam popuścić i dawać jej ta karmę z jogurtem itp. (może coś innego polecicie co do karmy mogę jej dodać) czy dalej być twarda i dawać tylko suchą i niech je nawet te 1/3 dawki?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra'][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Proszę o radę. Cori do pewnego czasu jadła normalnie dzienną porcję podzieloną na 3 posiłki, a teraz mamy problem już od dłuższego czasu. Podaję jej royala i kiedyś się na niego rzucała a teraz grymasi :(. Próbowałam metody opisane w wątku o niejadkach zostawianie miski na 10 min itp. Nie jest dokarmiana przy stole. Nawet już jej nie nagradzam i przestałam szkolić. Metoda 10 min może i skutkuje, ale jest pewien problem stosuje ją już długo tzn. tak mi się wydaje ok. 2 tyg. I Cori nie zje rano nie zje popołudniu no a wieczorem się już skusi, lub zje tylko popołudniową porcje. Zatem je tylko 1/3 zalecanej dawki. Jest bardzo żywa, wesoła jak my jemy to się dopomina piszczy szczeka i skacze ale jej nie daję. Martwię się bo teraz jest w wieku intensywnego wzrostu (chociaż ma 4 miesiące i jest malutka 1kg – chce żeby ładnie rosła) Jak dodam jej do karmy odrobinkę jogurtu kefirku maślanki to je aż się trzęsie i wtedy zje całę 3 porcje. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Jak myślicie powinnam popuścić i dawać jej ta karmę z jogurtem itp. (może coś innego polecicie co do karmy mogę jej dodać) czy dalej być twarda i dawać tylko suchą i niech je nawet te 1/3 dawki?[/SIZE][/FONT][/quote]
u niejednego mojego znajomego, ktory ma yorka tak bylo... po prostu Royal juz jej przestal smakowac, moze nie pasuje jej az tak dobrze i piesek jego odmawia, naaprawdę zrobilas chyba juz wszystko, to moze jednak trza pomyszlec o innej karmię? ale... miej pod uwagę to, ze niektore yorki po prostu są wybredne i koniec i cale zycie ich gospodarzy tak i tanczą wokol nich:razz: znam tez takiego nie jednego:lol: musisz na wszystko byc gotowa, ze tak moze byc i caly czas: miesiąc je karmę, a potem odmawia się itd.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

"Jak myślicie powinnam popuścić i dawać jej ta karmę z jogurtem itp. (może coś innego polecicie co do karmy mogę jej dodać) czy dalej być twarda i dawać tylko suchą i niech je nawet te 1/3 dawki?"

Czy rada: przejdź na domowe jedzonko :lol: będzie się wydawała trochę cyniczna?
Mam nadzieję, że nie...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=3]Jadła domowe tzn. ryż + kurczak + warzywa trwało to kilka dni to samo się działo. Próbowałam Acany Biomil Hils i nic Teraz jej podaje Royal Canin Mini Junior Ultra Sensible i zjadła pierwszą porcje ze smakiem a już następne nie. Je jak jej czymś poleje :/[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']Już sama nie wiem co robić nawet się zastanawiałam czy może jej znów dziś czegoś nie ugotować.[/quote]
trudno ci, wspolczuję, moja Jeannie mnie nigdy tak od jedzenia nie odmawiala się, pewnie wymaga to bardzo duzo cierpliwosci... no coz, trzymajcie się tam jakos

Link to comment
Share on other sites

[B]Koregra[/B]
A rozmawiałaś o tym z wetem? Może ona ma jakiś problem z wydzielaniem enzymów trawiennych? Może to nie chodzi tylko o zwykłe "grymaszenie"? Zawsze warto najpierw wykluczyć inne możliwe przyczyny.

Ale jeśli to "tylko" grymas, to wybierz jedną rzecz i się jej trzymaj z żelazną konsekwencją, inaczej wychowasz sobie tyraniątko ;).

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Wczoraj Cori zjadła dwie porcje Jedną z jogurtem ale co gorsza już nie tak chętnie :( (już się jej znudził), a drugą suchą. Dziś rano schrupała ze trzy chrupeczki tylko i nic. Zobaczymy jak będzie z obiadkiem. Przeważnie zje jedną porcje na dzień. I moje kolejne pytanko Jak myślicie czy jak je tą jedną porcje to mogę jej dać trochę więcej jak 1/3 dawki. Nie dam jej na pewno całej dziennej dawki ale wtedy i tak by zjadła nawet cała:mad: . Nie wiem już co o tym myśleć, czy ona sobie tylko raz dziennie życzy czy jak :) Dobrze że jutro do weterynarza idziemy to się popytamy.[/SIZE]
[SIZE=3]Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie :Rose: [/SIZE]
[SIZE=3]Pozdrawiamy[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Zdecydowałam, że przejdę na gotowane. Nie podoba mi się to, że ona tak grymasi jest mała i powinna jeść, aby być zdrową sunią. Wet mi to polecił również, ale mam do was pytanko. Jak już ugotuję tą cudną mieszankę :) to ile tego podawać, chyba wagowo nie można porównywać z suchą karmą. Czekam na podpowiedzi bo z postów które przeczytałam to tylko o proporcjach jest dużo a o ilości na posiłek czy na dzień nic nie znalazłam[/FONT] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

a ktos uzywal moze [B]Royal Canin Oral Bar małe rasy[/B] [url]http://www.kuchniapupila.pl/1214997843.php?more=1430803133[/url]


Daj znac czy gotowane Cori wcina czy jest to samo:)))
ja ci nie pomoge z dawka bo malawcina tylko suche, czasami jakis maly kawalek jabluszka, kurczaczka albo jakis inny owocek

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę, to jakaś nowość chyba jest. Świadczy o tym choćby opakowanie - największe dostępne jakie znalazłam, to 1.5 kg. A Royal zawsze nowe karmy wypuszcza najpierw w małych paczkach. Czy bardziej tucząca? Nie wydaje mi się, chodzi po prostu o szczenięta z bardziej wrażliwym przewodem pokarmowym, takie bywają bardzo wybredne. I dla nich opracowano tę karmę (a przynajmniej ja tak to rozumiem, sądząc z opisu na stronie).

Link to comment
Share on other sites

sklad rozni sie tylko tym (reszt skladu jest ta sama)

[B]Royal Canin Mini Junior[/B]
SKŁADNIKI: gluten kukurydziany, drożdże

[B]Royal Canin Mini Junior Ultra Sensible[/B]
SKŁADNIKI : Ryż, izolowane białka roślinne L.I.P*,L-lizyna, polifosforan sodu,L-tyrozyna

tak sie zastanawiam ze chyba jest nawet mniej tuczaca niz zwykly mini junior

Wysoka strawność i tolerancja pokarmowa:
Białka L.I.P - gwarancja wysokiej strawności i ograniczenie procesu fermentacji w okrężnicy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aya']sklad rozni sie tylko tym (reszt skladu jest ta sama)

[B]Royal Canin Mini Junior[/B]
SKŁADNIKI: gluten kukurydziany, drożdże

[B]Royal Canin Mini Junior Ultra Sensible[/B]
SKŁADNIKI : Ryż, izolowane białka roślinne L.I.P*,L-lizyna, polifosforan sodu,L-tyrozyna

tak sie zastanawiam ze chyba jest nawet mniej tuczaca niz zwykly mini junior

Wysoka strawność i tolerancja pokarmowa:
Białka L.I.P - gwarancja wysokiej strawności i ograniczenie procesu fermentacji w okrężnicy[/quote]
ten ultra sensible o wiele lepszy, przynajmniej skladniki na to wskazują:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aya']serio? myslisz ze lepszy?[/quote]
serio:lol: a tak w ogole, to ja nie uwazam ze Royal jest super jedzonkiem, ale jezeli twojemu piesku pasuje, to czemu nie? jezeli chcesz to podaj mi skladniki po angielsku wlasnie tego gatunku Royala jakim chcesz karmic i razem zobaczymy jakie produkty mogą byc tam zle;)

Link to comment
Share on other sites

dzis juz mi przyszla paczka, niezle a wczoraj po 16 zamowilam:)))

zamierzam zaczac od pon jej podawac ta karme i zobaczymy jak to bedzie

tutaj jest ten sklepik, jest tanio i bardzo czesto promocje, ja kupilam 2opakowania w cenie jednego:DDD

[url]http://www.sklep.kar-ma.pl/product_info.php?products_id=1298[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...