Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

Mój York je tylko i wyłącznie gotowane żarełko. :lol:
Podaję mu ryż, kurczaka i marchewkę. Wszystko ugotowane i pachnące.
Oprócz tego podjada czasami suchą karmę firmy Royal Canin, którą polecam. Jest naprawdę dobra dla mojego psa.
Pozdrawiam wszystkich.
I mam prośbę. Powiedzcie mi, co robicie, że wasze psiaki lubią podróżować samochodem? Ja za nic nie mogę mojego włożyć do auta, bo zaraz zaczyna się ślinić i piszczy.
Błagam o doradzenie mi w tej sprawie. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nero uwielbia jezdzic samochodem ale od poczatku wszedzie z nami jezdzil. Teraz sam wskakuje do samochodu i od razu oglada wszystko przez szybe, nie ma zadnych problemow z jazda samochodem . Trudno powiedziec czemu Twoj piesek nie lubi --moze nigdy nie jezdzil lub kojarzy my sie jazda z czyms nieprzyjemnym( moze z wizytami u weta )?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']ja też mam małe pytanko - czy ktoś może wie, gdzie można zamówić próbki dobrych karm?
chciałabym spróbować Animodę i Orijena, ale nie mogę kupować od razu całych paczek, bo zazwyczaj są do wywalenia :shake:[/quote]
Atka w większych sklepach zoologicznych można kupować na kg karmę. Poszukaj - moze akurat. Możesz sobie wtedy w małe woreczki napakować po 50-100g np i próbować :cool3:

No chyba, że chodzi o puszki ale puszki są akurat bardzo małe więc nie ma problemy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']ja też mam małe pytanko - czy ktoś może wie, gdzie można zamówić próbki dobrych karm?
chciałabym spróbować Animodę i Orijena, ale nie mogę kupować od razu całych paczek, bo zazwyczaj są do wywalenia :shake:[/quote]
Może w gabinetach wet. Ja ostatnio poprosiłam o sprowadzenie próbki Royal Canin/Waltham Skin Support Canine bo nie wiedziałam jakie ma krokieciki. Pani poleciła mi tą karmę ze względu na te łysienie przy nosku oraz łysienie i łuszcznie skóry na uszkach. Zobaczymy czy to coś da. Jeśli nie to już nie mam pojęcia od czego to może być.
Próbka Cori bardzo smakowała, a ja to mogę powiedzieć tyle nieźle wonie :eviltong:
Co do próbek innych firm może warto popytać u weta.
Może napisać do danej firmy i może coś podeślą

Link to comment
Share on other sites

Intersuje mnie wasze zdanie na temat karmienia yorka Barf, ponieważ zawierzam karmić swojego yoreczka właśnie tym sposobem?
Jest dobry dla yorków? Czy nic sobie nie zrobi tymi surowymi kościami z mięsem? Od jakiego wieku zacząć go tym karmić, bo w czasie gdy go odbiorę czyli w czawrtek 14.08.2008r. będzie miała 10tyg.wiem że na początku musi jeść to co w domku, ale później chcę wprowadzać Barf.

Link to comment
Share on other sites

nie wyobrażam sobie yorka na tej diecie, tym bardziej że yorki to kanapowce nie psy pracujące. Poza tym żródło mięsa???? sklep mięsny????Szybko piesek rozstanie się ze zdrowiem. Jestem pewna że to nie przejdzie. Lepiej zainwestuj w dobrą karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote]nie wyobrażam sobie yorka na tej diecie, tym bardziej że yorki to kanapowce nie psy pracujące.[/quote]
Yorki to terriery, a nie żadne kanapowce! To żywe, aktywne pieski, wymagające sporo ruchu i rozrywki umysłowej! York był stworzony jak najbardziej do pracy - miał łapać drobne gryzonie, co zresztą moje dwa psy same z siebie chętnie praktykują do dziś. Skazując Yorka na życie kanapowej zabawki która ma lezeć i ślicznie wyglądac, skazujesz go na nudę i depresję. Z tymi pieskami jak z fretkami - jesli ich nie wybiegać, nie zapewnić im jakiegoś zajęcia, to całymi dniami śpią, zaczynają byc apatyczne, osowiałe. Gdyby moje Yorki umiały mówić, dałyby Ci po uszach za tę opinię :mad: ;) - toz dla nich nie ma nic przyjemniejszego, jak spędzić ze mna cały dzień w stajni pomagając zaganiać konie...w chwilach gdy nie ma koni, zadowalają się kotem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Barf się nie sprawdzi - zgadzam sie zdecydowanie. Pies za mały.
Ale że nie pracujące - nie zgadzam się - Twoj nie pracuje bo mu z jakis powodów nie pozwoliłas. A normalnie mogą pracowac jak kazde inne psy, np świetnie potrafią tropić, jeśli je tego nauczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Hah nie znasz mnie ani mojego psa. Mam psa napędzanego atomowo z rewelacyjną kondychą, ani grama tłuszczyku, charcia figura ;) wyrabia na rolkach, na trudnych lesnych szlakach, nie boi się błota, śniegu stworzona jest do ciągłego ruchu. Uczona jest komend, nie nudzi się w naszej rodzince, nie dostaje ochłapów ze stołu, nie chodzi po hipermarketach . Na koniki jedynie dlatego nie jest zabierana bo duża sunia która tam mieszka nie toleruje innych psów . Kotów nie gania bo nie była nigdy tego uczona ;) Myślę że jest bardzo szczęśliwym psem :)
Wielkość psa nie ma znaczenia w tej diecie.

Link to comment
Share on other sites

każdy będzie polecał Wam to co sam używa. Zobacz co dawał hodowca, poszperaj w necie, porównaj składy karm, napewno znajdziesz odpowiednią. Ja osobiście postawiłam na karmy bez zbóż bo zboża są przyczyną alergii i nie są odpowiednie biologicznie dla przewodu pokarmowego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dla mnie osobiscie nazwa karmy i jej wizerunek pt. sliczne opakowanie z wizerunkiem cudownego psiaka mało się liczy. Czytam wnikliwie składy i analizę, rankingi międzynarodowe, unikam w karmach zbóż i odpadów, zawartość mięsa od min 50%. Takie mam kryteria i ich nie zmienię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...