Jump to content
Dogomania

Roczny pies gryzie wszystko w domu


malagos

Recommended Posts

Moja znajoma "od kotów" napisała na gg z prosbą o poradę - jej roczna sunia gryzie wszystko, co znajdzie. Nie tylko ksiażki, buty, półkę, wersalkę, kable, ale też rury pod zlewem....

Jakbyście tu poradzili, co robić, to dam jej link do tematu...Proszę :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pomijam kwestię wymęczenia psa, bo to podstawa. ŻADEN pies się sam nie wychowa. A z takich doraźnych środków, to dać mu coś w zastępstwie, gryziemy firankę " nie" i dajemy zabawkę, pies zajmuje się zabawką "dobrze"- smakol. To wymaga czasu, ale efekty są znakomite. Chyba, że gryzienie wynika tutaj po prostu z braku innego zajęcia, czyli mamy psa znudzonego, niewybieganego i najzwyczajniej w świecie sam sobie szuka zajęcia, skoro pańcia innego mu nie zaoferowała.
Pod nieobecność właściciela, żeby psiak miał zajęcie polecam KONGO. Zabawkę, w którą pakujemy smakole i pies sukcesywnie wydobywa je ze środka, ale podkreślam to NIE jest sposób na pozbycie się gryzienia, bo zabawka tego za nas nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Zabawka to dobra rzecz. Niestety u mnie długo nie wytrzymała. Mój pupilek nie mógł się doczekać aż wypadną smakołyki i sobie otworzył zamknięcie a jak się skończyły to je rozgryzł je na wiele malutkich kawałków żebym go tak więcej nie męczył:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...