Jump to content
Dogomania

Będę mieć Beagle. Potrzebuje porad i mam pyt.


Tequila1017

Recommended Posts

[quote name='Kisses_xox']Z dwojga złego chyba wygodniej by mu było, gdyby miał do dyspozycji wiekszy teraz przykładowo... ogród?[/quote]
Myślisz,że nie namawiałam ojca na puszczenie go do ogrodu ?
Puszcza go tylko latem i to na góra 2 lub 3 h.:shake:
Blisko mamy las i raz na dwa tyg. chodzi z nim do niego.
Ja niestety nie mogę z nim chodzić do lasu, bo straszną ma siłę. :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może tak na początek zanim kupisz psa rasy beagle , to coś o nim poczytasz , co to za rasa, jakie to wyzwanie bo jak na razie nie jesteś przygotowana na psa.
Zaznaczam to trudna rasa w prowadzeniu , wymaga dużo nauki,cierpliwości ale też przynosi wiele radości .
Może [B]zamiast kupować psa zdecydujesz się ma adopcje[/B] , jest wiele psów do adopcji
Zajrzyj do nas ww. e - beagle . pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomo 2']A może tak na początek zanim kupisz psa rasy beagle , to coś o nim poczytasz , co to za rasa, jakie to wyzwanie bo jak na razie nie jesteś przygotowana na psa.
Zaznaczam to trudna rasa w prowadzeniu , wymaga dużo nauki,cierpliwości ale też przynosi wiele radości .
Może [B]zamiast kupować psa zdecydujesz się ma adopcje[/B] , jest wiele psów do adopcji
Zajrzyj do nas ww. e - beagle . pl[/quote]
Wiem trochę o tej rasie, bo interesuje się nią od kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

"Posiadam również cztero letniego Mastiffa, ale on nie mieszka ze mną . "
Mastiff,Bernardyn,ja już się zgubiłam,ale nadal twierdze, że to dla nie dziwne,tyle zwierząt, jedno nie szkoloe,z którym nie dajesz rady, drugi piszesz że bez problemowy (i dobrze) kolejny na dworzu, bo Twój tata... a co będzie jak ta gromada wymknie się spod kontroli,co na to wtedy Twój tata,skoro nie lubi włosów,każe psa trzymać w klatce, biedak ma ograniczony ruch i cały dzień musi siedzieć,on powinien się wybiegać, przynajmniej wyspacerować, no i jak odpukać psy zaczną walki,a szczeniak dodatkowo sikanie,to co Twój tata na to? do kojca,którego? jeszcze dodatkowo Beagle mają swój charakterek,trzeba im poświęcić troche uwagi,wyszkolić,spacerować,psu nie wystarczy wypuszczenie na podwórko i pozostawienie samopa,zresztą jak spaniel nie toleruje tego co jest,to już wogóle będzie nieszczęśliwy jak mu kolejnego dołożysz,ja jestem też ciekawa co z weteryniarzem, samo szczepienie ok 60 zł.razy 4, a jak jeden złapie jakiegoświrusa i reszta od niego,to też koszta, moja jak była w czasie pierwszych szczepień przeziębiła się od starszego, 40 zł pierwsza wizyta,kolejne szczepienia 20, dodatkowo dla tamtego też, nie wspominając o dobrej karmie,lub innym odpowiednim żywieniu,chyba nie będziesz karmić odpadkami z obiadu, dwa duże psy i dwa miejsze, dobra karma dla nich, to są koszta, dodatkowo czas i szkolenia i wychodzenie z tym w kojcu, bo jemu też ruch się należy

Link to comment
Share on other sites

Wielkie sorki !
To jest mieszaniec Bernardyna z Mastiffem i tak on za 2 tyg. będzie u mojego ojca w barze. Będzie tam przebywał już cały czas.
Ten mieszaniec nie jest mój i ja nic nie mam do gadania .
Spaniel jest mamy a Amstaff brata .
Każdy z nich sie zajmuje swoim psem .
Ja tylko pomagam w zajmowaniu się spanielką, a czasem Amstaffką.
Tak to zajmuje się moim starym królikiem,który nie długo już zdechnie :-(
Kupiłabym zamiast psa może jakieś zwierzę klatkowe np. świnka morska lub coś w tym stylu, ale nie wiem czemu rodzina sie nie zgadza .
Chyba to by było lepsze od psa, ale oni wolą kolejnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Za bardzo mieszasz się w zeznaniach, co tylko pogarsza Twoją sytuacje...
Najpierw z tego co napisałaś, wynika, ze spanielka i astka są Twoje, a teraz :shake:[/quote]

Mówiłam ogólnie, bo cały czas mówie ogólnie tzn. 'całą rodziną' :lol:
Wiem,że to może sie wydać dziwne, ale nie wnikajmy w to .

Jak na początku zadałam pytania a teraz sie czepiacie .:shake:

Link to comment
Share on other sites

na innym jeszcze wątku pisze, ze Amstaff zagryzł jej kota, a na kolejnym - 2 miechy później, że ma 3-miesięcznego kota ... Amstaff już nie chciał go zagryźć skoro jak też piszesz na innym wątku pies był nauczony agresji do kotów? przeczytałam wszystki założone wątki przez ciebie [polecam też innym:roll:] i naprawdę się gubię:cool1: uwierz,na dogo idzie znaleźć jak ktoś kłamie ... więc lepiej tego nie próbuj.:diabloti:
możesz jakoś bardziej waśnić swoją sytuację? może wtedy ci pomożemy:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ok opowiem wszystko !
Amstaff jest mojej cioci powtarzam po raz 3 !
Mastiff mieszany z Bernardynem mojego taty !
Amstaffka moje brata ! Aaaa i jeszce powiem, że jak sobie napisałam w gal. mojej amstaffki, że jest moja itp. to można powiedzieć, że tak jest. Mieszka ze mną, widze ją codziennie itd.
Spanielka mojej mamy !
Królik mój !
Coś jeszcze ? ! :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mqrtynq']Ok opowiem wszystko !
Amstaff jest mojej cioci powtarzam po raz 3 !
Mastiff mieszany z Bernardynem mojego taty !
Amstaffka moje brata ! Aaaa i jeszce powiem, że jak sobie napisałam w gal. mojej amstaffki, że jest moja itp. to można powiedzieć, że tak jest. Mieszka ze mną, widze ją codziennie itd.
Spanielka mojej mamy !
Królik mój !
Coś jeszcze ? ! :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:[/quote]
Aaa i sie poprawie 'Amstaff mieszany z Bokserem' jest mojej cioci.
Aaa i jeszcze 'Mastiff mieszany z Bernardynem' jest taty .
Bo zaraz znowu cos bedzie nie tak ;/

Link to comment
Share on other sites

to dokup sobie jeszcze cane corso, CAO, cavalierka, shih tzu i dopiero będzie wesoło!

słuchaj, nikt nie będzie do Ciebie podchodził poważne, skoro masz stado (psy powyżej jednej sztuki to już stado!) psów i nie potrafisz nad nim zapanować, bo spaniel dokucza amstaffowi. i niezbyt mądrym argumentem jest, że jeden jest cioci, drugi brata, a trzeci mamy - nad psami trzeba umieć panować a nie wprowadzać szczeniaki, bo "będą się bawić!:multi:" :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Co z tego ze kazdy pies jest"czyjs" jak mieszkaja razem sa totalnie nie wychowane i nad nimi nie panujecie?:roll:
A jeszcze chcesz nastepnego do kolekcji:roll:
Proponuje bullteriera bedzie wesolo gwarantuje ci:diabloti:[/quote]
Serio ?
Już biegne i kupuje !
Chcesz też jednego? :madgo:

No sorki, ale mnie wkurzyliście lekko xDD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mqrtynq']
No sorki, ale mnie wkurzyliście lekko xDD[/quote]

Sorki, Ty nas też...

Znając zycie, to ona i tak kupi tego beagle, a potem będą problemy, że psy atakują szczeniaka, nie potrafią się porozumieć, co robić, ble ble ble... :roll:

Dziewczyno, ja, która jeszcze nie mialam psa, ale wychowywalam i nadaj jestem w ich towarzystwie wiem, że to co robisz jest bardzo snobistyczne. 'Chce psa i bedę go mieć'. Macie tyle psów, że spokojnie możesz np. wybrowadzać tego i tego, bawić się z nimi, uczyć! Jeśli wszystkie psy bedą już odpowiedniu ulożone, to ok, mozesz myślec. Ale zastanów się ile to obowiązkow.
Może tak: powiedz mamie/bratu, że chcesz wyprowadzać jej/jego psa przez powiedzmy miesiąc... Beagle wymaga dużej ilości spacerów, musi sie wybiegać, nie ważne, czy jest 6 rano, czy 23, czy wali sniegiem i jest-7 na termometrze! Z beaglem troche jak z owczarkiem. Ten pies musi miec jakieś zajecie. Nie będzie sobie grzecznie lezał na kanapie i czekał na nic. Kto będzie utrzymywał tego psa? Czym go będziecie karmić?

Pies, to nie zabawka, którą (za dużą kase) można kupić ot tak! Pies to wyrzeczenia, poswięcenia, obwiązki... Chcesz nową bluzke? Nie, trzeba isć z psem do weta bo chory, bo skończyla się karma... Ty to powinnaś wiedzieć, skoro masz 2 lub 3 psy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dobra ! Trochę okłamałam i namieszałam :oops::oops::oops: !
Pewnie sobie myślicie 'jaka z niej debilka' lub coś w tym stylu.
Mam w domu 3 psy.
Spaniela, Amstaffa i [B]MASTIFFA[/B] ...
Ale już nie długo nie będzie ze mną mieszkać. Tylko będzie u taty w barze.
Powiedziała to,że mój Mastiff jest mieszany z Bernardynem, bo wiedziałam, że znowu będzie jakaś uwaga, ale jak on już pojedzie do taty baru to nie będzie na dworze ;)
Jak załozyłam post o tym,że Amstaff zagryza koty to chodziło o mojego Mastiffa.
Mam go ze schroniska i wszyscy mówili, że to Amstaff mieszany z Bokserem, ale moim zdaniem to Mastiff.
Wiem,że teraz mnie nie chcecie znać, bo zmyśliłam to,że jest mieszany z Bernardynem.
Udowodnie wam, że mam te 3 psy a nawet, że mam królika, bo może mi nie będziecie teraz wierzyć.
[B]Moja Spanielka Fionkaa :
[IMG]http://i41.tinypic.com/23m8q5g.jpg[/IMG]

Moja Tequilaa :
[IMG]http://i43.tinypic.com/2l8w93l.jpg[/IMG]

Mój Grzesiek (Mastiff) :
[IMG]http://i43.tinypic.com/34smt21.jpg[/IMG]

Mój królik Stasia:
[IMG]http://i41.tinypic.com/35aj091.jpg[/IMG]



[/B]I nawiązując do Grześka czy on jest Mastiffem, bo teraz wątpie ?:oops:

[B]PRZEPRASZAM !!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak, ze nie chcemy cie znać. Chciałaś porad - dostalaś.
Ale rób swoje, skoro tak zależy Ci na beagleu...
Ok, jeden pies pojedzie, ale zostaną Ci jeszcze 2!
Próbowałac cokolwiek robić z Fiona? Frisbee, dogdancing... Jakieś sztuczki...
Poćwicz z nią też posluszenstwo. Taki pies też da Ci radość. A jeśli juz wszystkie psy w domu bedą bardzo dobrze ułożone - to proszę bardzo. spaniele da się ułożyć na wzorowe psy.
Przykład - Moja ciocia ma doga niemieckiego i spanielke. Oba psy są tak świetnie ułożone, ze tylko pozazdrościć. Dog jest dla spanielki jak mama, starsza siostra.

Pytanie - czy astka i spanielka są sterylizowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']To nie jest tak, ze nie chcemy cie znać. Chciałaś porad - dostalaś.
Ale rób swoje, skoro tak zależy Ci na beagleu...
Ok, jeden pies pojedzie, ale zostaną Ci jeszcze 2!
Próbowałac cokolwiek robić z Fiona? Frisbee, dogdancing... Jakieś sztuczki...
Poćwicz z nią też posluszenstwo. Taki pies też da Ci radość. A jeśli juz wszystkie psy w domu bedą bardzo dobrze ułożone - to proszę bardzo. spaniele da się ułożyć na wzorowe psy.
Przykład - Moja ciocia ma doga niemieckiego i spanielke. Oba psy są tak świetnie ułożone, ze tylko pozazdrościć. Dog jest dla spanielki jak mama, starsza siostra.

Pytanie - czy astka i spanielka są sterylizowane?[/quote]

Astka tak . W schronisku miała ster.
Dogdance ?! Nigdy !!
Moze to tylko jak tak widzę, ale wydaje mi sie, że dogdance to męczarnia.
Frisbee ...
Hmm... może na ferie zaczniemy ; ))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mqrtynq']Astka tak . W schronisku miała ster.
Dogdance ?! Nigdy !!
Moze to tylko jak tak widzę, ale wydaje mi sie, że dogdance to męczarnia.
Frisbee ...
Hmm... może na ferie zaczniemy ; ))[/quote]
:cool1: ta tak samo jak szkolenie,kliker i jaka kolwiek praca z psem:shake::roll:
Ah jakie moje psy sa biedne,mecze je cwiczeniami,znaja sztuczki:diabloti:
Podaj jeden agrument ze dog dancing to dla psa meczarnia:razz:

Link to comment
Share on other sites

To jakiś obłęd!

Po co to było tak wszystko mieszać? Nie lepiej od razu przedstawić sprawę jasno?
Co do beagle'a, to się nie wypowiem, bo wiele jest przypadków "gadajcie co chcecie a ja i tak wezmę psa"

mnie najbardziej ustrzeliło zdanie w typie: "mam jeszcze starego królika ale on i tak niedługo zdechnie"
jako nie tylko dogo-, ale i królikomaniak oraz właścicielka obydwu zwierzaków (i nie tylko:diabloti:) jestem zszokowana takim nastawieniem! Powiedziałabyś kiedyś o psie "mam jeszcze starego psa ale on niedługo zdechnie więc nie warto się nim przejmować"??????????????:angryy::angryy::angryy:

W czym niby ten biedny króliś jest gorszy od psów?
Ach tak, zapomniałam - królik nie szczeka, nie bawi się piłeczką, nie umie sztuczek... i siedzi cały dzień w klatce!?

Współczuję tej biednej króliczynce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...