Jump to content
Dogomania

Będę mieć Beagle. Potrzebuje porad i mam pyt.


Tequila1017

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='m@dzi@']To jakiś obłęd!

Po co to było tak wszystko mieszać? Nie lepiej od razu przedstawić sprawę jasno?
Co do beagle'a, to się nie wypowiem, bo wiele jest przypadków "gadajcie co chcecie a ja i tak wezmę psa"

mnie najbardziej ustrzeliło zdanie w typie: "mam jeszcze starego królika ale on i tak niedługo zdechnie"
jako nie tylko dogo-, ale i królikomaniak oraz właścicielka obydwu zwierzaków (i nie tylko:diabloti:) jestem zszokowana takim nastawieniem! Powiedziałabyś kiedyś o psie "mam jeszcze starego psa ale on niedługo zdechnie więc nie warto się nim przejmować"??????????????:angryy::angryy::angryy:

W czym niby ten biedny króliś jest gorszy od psów?
Ach tak, zapomniałam - królik nie szczeka, nie bawi się piłeczką, nie umie sztuczek... i siedzi cały dzień w klatce!?

Współczuję tej biednej króliczynce[/quote]
Ona nie dlugo zdechnie i nie, że jest gorsza ! Kocham moją króliczke nad życie. Chorowała i tyle z nią przeszłam ...
Puszczam ją co dwa dni, żeby sobie po pokoju pobiegała góra 4 godz.
Bawię się z nią. Kocham ją, ale pewnie mi nie wierzysz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Do klikera kazdy pies sie nadaje, bo każdego psa da się wyszkolić. Tylko trzeba mieć choć trochę cierpliwości...[/quote]
Teraz będę miała ferie i duuużo czasu ; ))
Na pewno się zajmę, którymś ze sportów, a teraz nawet zaczełam czytać o różnych psich sportach ; ))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m@dzi@']Może i uwierzę, jak więcej będę wiedziała. Przede wszystkim:

- Ile lat ma króliczka?
- Na co chorowała?[/quote]
Moja króliczka ma 5 lat i 11 mies.
Choruje na 'ropnie' . Chyba będę musiała uśpić moją króliczke, bo weterynarz mówi, że ona cierpi ; ((
Kiedyś chorowała też. Jest chorowita i to bardzo .:placz:
Objawy chorób jakie przechodzi: szybko spadała jej waga, piszczała i gryzła przy dotykaniu, zaburzenie równowagi, siedziała godzinami w domku albo w kącie klatki itd.:placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mqrtynq']Moja króliczka ma 5 lat i 11 mies.
Choruje na 'ropnie' . Chyba będę musiała uśpić moją króliczke, bo weterynarz mówi, że ona cierpi ; ((
Kiedyś chorowała też. Jest chorowita i to bardzo .:placz:
Objawy chorób jakie przechodzi: szybko spadała jej waga, piszczała i gryzła przy dotykaniu, zaburzenie równowagi, siedziała godzinami w domku albo w kącie klatki itd.:placz::placz:[/quote]


A mój kłapciak 5 lat i 10 msc ;) a według króliczego kalendarza jest to około 55 lat życia człowieka, więc nie taka stara jeszcze!

ROPNIE - osoby posiadające chore króliki często stoją przed dylematem: leczyć czy uśpić? Jeśli wet mówi, że NIE MA RATUNKU, lepiej nie przeciągać cierpień. Objawy są rzeczywiście niepokojące. U zdrowych królików takie sytuacje nie są normalne - no bo jak wyobrazić sobie "siedzenie godzinami w jednym miejscu" w wykonaniu kłapciaka? Taki futrzak musi być albo chory, albo nowy i nieprzyzwyczajony do sytuacji, nerwowo rozglądając się po pomieszczeniu.
Rokowania w leczeniu jest tym gorsze im starsze i rozleglejsze są zmiany spowodowane ropniem.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Przeglądałem wątek i też postanowiłem że dodam coś od siebie.
Pochwalam madrą decyzję Martynq z wstrzymaniem się zakupu beagla tym bardziej pieska z dzikiej hodowli bez rodowodu. Przede wszystkim musisz wiedzieć że beagel jest rasą bardzo łagodną i przyjazną ale bardzo, bardzo upartą. Szkolenie beagla może tylko w bardzo nieznacznym stopniu ograniczyć jego upatość. Psy te maja doskonale rozwinięty zmysł węchu
i gdy poczują nawet minimalny zapach czy trop to nie ma żadnego ratunku. Nie przyjdą na żadne klikiery, zawołania ani smakołyki. Mówię to
z własnego doświadczenia ponieważ mam dwie beagelki z tyskiej hodowli domowej ( prawie 6-cio letnie ) i niejednokrotnie szukaliśmy po lesie jak nie jednej to drugą. Dodam jeszcze że beagel jest strasznie łakomy i wystarczy trochę nieostrożności aby z psa zrobić "beczkę" ;)
Tyle odemnie. Jeżeli będziesz kiedykolwiek zastanawiała się nad zakupem beagla to weź pod uwagę trzy rzeczy: tylko i wyłącznie hodowla z pełną dokumentacją, bardzo dużo czasu na wybieganie beagla [I](szczęśliwy beagel to zmęczony beagel)[/I] i mnóstwo, mnóstwo cierpliwości.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m@dzi@']i to jak :)
wprawdzie ja z Tobim nie chodze do zadnego klubu (niestety nie wiem jak mam przekonac rodzicow:shake: ) ale pobrykanie przez samodzielnie utworzone przeszkodki to juz cos ;)[/quote]
Moi rodzice twierdzą, że nie ma czasu, żeby do jakiegoś klubu pojechać :angryy:
Ale mam przeszkody .. Oczywiście samodzielnie zrobione .. częściej chodzę u mnie do parku, na plac .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']wiosna,wakace beda to i czas sie znajdzie:cool3:Terenowe aglity w lesie czy na lace;)Mozliwosci wiele:p[/quote]

Terenowe agility na łące to my mamy prawie codziennie :)

A z lasem to raczej latem - można wziąć rower, pies się przebiegnie, dojechać, a potem przejść się po lasku:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...