Jump to content
Dogomania

najlepszy wśród terierów - FOKS SZORSTKOWŁOSY (prosimy zakladac oddzielne tematy)


sabriel

Recommended Posts

Nigdzie nie uciekłam, byłam zajęta.
Moja suka też była wystawiana i ja nie zgadzam się z werdyktem Pani Sędziny. Poza tym kilka osób, które oglądały foksy też miało odmienne zdanie. 8)
Ale taki werdykt to oczywiście prawo sędziego.Ja mogę tylko sobie komentować i mówić o moim spojrzeniu na sprawę 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='orsini']ale za to Senga sie wystraszyla i dala drapaka:))
a Fuka odsypia pewnie:))
wiec sie nic nie dowiesz o suk sedziowaniu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

No to prawda, Sengę bardzo mocno wystraszyłeś. Fuka z pewnością nie śpi, obmyśla taktykę zlikwidowania tyłozbieżności u Makarona. Zobaczysz, jeszcze nas zaskoczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']A czego ja miałam sie tak wystraszyć? :roll:
Suki wygrała oczywiście suka z Czech ale w klasie Championów z moją suką wygrała Livia, po Idolku(właściciel: Copco)[/quote]

Senga, nie irytuj się. Twoja suka mnie osobiście bardzo się podobała, tylko nie wiem czy zwróciłaś uwagę jak Ona tym razem chodziła. Myślę, że to było główną przyczyną takiej a nie innej decyzji sędziego. A tak na marginesie: obie moje suki - moim zdaniem - przegrały z kretesem:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Copco a czemu przegraly???res Caciba nie dostales nawet????[/quote]

Ryfka dostała Resa ale to nic nie znaczy, jej potrzebne było CWC. Była to jej trzecia wystawa: Kraków - Ustroń - Warszawa. Niestety na każdej przegrywała z Czechami. Przypadek?

Link to comment
Share on other sites

Czytam Was od wczoraj i jestem trochę przerażona jak mnie teraz dowalicie skoro też mam pierwszy post.
Ale trzeba spróbować , bo inaczej się nie dowiem.
Ja na tej wystawie nie byłam, chociaż wystawiało się tam 5 z moim przydomkiem i jeden ojciec mojego przyszłego championa( ma dopiero 3 miesiące)- to zwany przez Was Makaronem, bardzo fajny pies.
Dlatego kiedy Was czytam to jestem przerażona tym ile złości i żółci się wylewa.
A przecież prawdziwych foksiarzy jest już tak mało, że powinniśmy wszyscy cieszyć się tym, że ilość psów tej rasy osiąga na wystawie wynik około 10- kiedyś bywało 80- można o to spytać chociaż Gosię G. ona jeszcze takie czasy pamięta, choć jest bardzo młoda.
Ocena sędziego jest oceną "subiektywną", choć na zdjęciu widać, że chyba tego dnia pies Fuki wyglądał lepiej, to może jednak tego dnia np.gorzej szedł.
Nie tłuczcie sędziów tylko za to że są - jak przyjrzycie się wszystkim psom jakie teraz się pokazują to one się od siebie bardzo różnią, z tego co wiem to p.sędzina lubi foksy duże i średnie, a ja wolę te mniejsze i nie pokazałabym u niej UNII, która ma w sobie YAHONA(dziadek) a ET będzie ją musiał daleko omijać, chociaż w oczach innej sędziny ( też kilka foksów wychowała) zarówno UNIA jak i jej syn to piękne zwierzęta.
Musimy się przyzwyczaić do różnych rozmiarów naszych psów i wybierać sędziów względem tego co lubią najbardziej.
Na szczęście jeszcze w trzeciej grupie nie ma takiego natłoku sędziów jak w VIII, więc łatwo nam ich zapamiętać. Pozdrawiam Muszę kończyć bo Majka się budzi i trzeba jej dać obiadek.
Ostanie zdanie do kogo z Was mogę się zwrócić o pomoc w sprawie wklejenia zdjęcia ET w wieku 8- tygodniu.
Trochę stare ale dużo już tam widać, a nowsze będą kiedy w końcu doczekam się ukończenia stronki-mocno zaawansowana.

Link to comment
Share on other sites

andzia ja tam nie bardzo rozumiem Twoj post :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bo ja np. jestem fanka Makarona:)))i mi sie on szalenie podoba, wiec gdzie tu zolc?w przezwaniu go Szkaradonem?hihihi bo fajna ksywka:))a poza tym my sobie robimy jaja:))wiesz zarty znaczy sie!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

No cieszę się przede wszystkim że wreszcie jest nas coraz więcej na tym temacie :D
Andzia 996, ja nie wylewam żółci i złości bo nie raz przegrałam i nadal żyję :D
Ja poprostu komentuję sobie decyzje sędziego.Mam do tego prawo.Nie zgadzam się z decyzją sędziego ale go nie tłukę, jak to napisałaś tylko piszę co myślę.Nie zawezmę się i nie powiem: koniec z wystawami i koniec z wystawianiem u Pani Ś.
Zgadzam się, że ocena sędziego jest subiektywna ale przecież może czasami być bardziej lub mniej dla mnie sprawiedliwa?
Nie można zabraniać komentowania i dyskusji na dany temat bo niby dlaczego?
A w gruncie rzeczy to ta dyskusja spowodowała, że kilka osób się tu odezwało :lol:
A fakt że tyle było foksów na tej wystawię bardzo mnie cieszy, a w przyszłym roku zadebiutuja nowe foksiki i bedzie ich coraz więcej :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ja też się cieszę, że jest ich coraz więcej, mnie też "Makaron " się podoba, bo przecież nie tworzyłabym sobie foksia gdyby w tym psie było coś nie tak. Teraz trzeba się tylko bardzo dobrze zastanawiać nad pracą hodowlaną, aby to co jest nie wymarło bezpotomnie- w rękach ludzi, którzy tylko mają je kochać, a o sierść dbają przy użyciu "fryzjerów" i ich maszynek.
Takich maszkaronów to ja już sporo wypuściłam, kiedy je uda mi się gdzieś spotkać, to udaję że nie widziałam, bo kłócić się z ludźmi, którzy u swoich psów osiągają wagę 13 kg i zupełnie miękką sierść czasami nie mam już siły. Szkoda zwierzaków, chociaż kochane przez swoich ludzi są bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']No ciesze sie bardzo, że moja suka Ci się podobała.Ale nie za złe chodzenie przegrała niestety a za kilka cech których wcześniej nigdy Pani Sędzina u niej nie widziała i ja też nie :lol: dziwne nieprawdaż? :D[/quote]

Nie mogę ocenić czy to jest dziwne, gdyż nie znam opisu i nie słyszałem oceny. Ale bywa różnie. Na jednej z wystaw nasza krajowa sędzina napisała, że Livia ma "ciężkie ucho". Żaden inny sędzia ani wcześniej ani później tego nie podniósł. Kilka wystaw później ta sama sędzina o "ciężkim uchu" już nic nie wspminała. Podobnych przykładów można byłoby przytaczać bez liku. Zatem, moja rada, nie bierz sobie tego wszystkiego za bardzo do serca:)

Link to comment
Share on other sites

hehehe
i tak mojej suki nic nie pobije, co prawda sztucerek, ale....
ostatnio w Szczecinie mialam 2 wystawy bo dzien przed byla krajowka...
no i na krajowej suka ma w opisie:"za szeroko chodzi tylem", a nastepnego dnia:"za wasko chodzi tylem" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a ona ani szeroka, ano waska:)))ma co innego zlego:))))))ale co tam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Copco, ja napisałam wcześniej,że nie podetnę sobie żył z powodu tej przegranej, bo nie jest ona pierwsza ani ostatnia :lol:
Ale moge sobie komentować werdykt Sędziego który jednym razem widzi piękną sukę, wymienia długą szyje, wąską głowę, krótki tułow,itp a następnym razem ta sama szyja jest krótka a tułów za długi :o :o :o
Ja także takich przykładów mogłabym wymieniać bez liku ale ten wydaje mi sie szczególnie rażący.
tak wiec Twoja rada owszem jest dobra tylko ja nie biorę sobie tego do serca od początku jeżdzenia na wystawy , a gdyby było inaczej więcej juz bym sie na nich nie pojawiła.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...