Jump to content
Dogomania

najlepszy wśród terierów - FOKS SZORSTKOWŁOSY (prosimy zakladac oddzielne tematy)


sabriel

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja właśnie dziś umówiłem moja suczkę na randkę w poniedziałek i jak dobrze wszystko pujdzie to niedługo może doczekam się szczeniaczków foksterierów. Zgadzam się z przedmówcami że foksteriery szorstkowłose mają coś specjalnego w sobie... mnie już zaczarowały bardzo dawno a od 2 lat jestem właścicielem badzo pięknej suczki :)

Link to comment
Share on other sites

Kazda sroka swoj ogonek chwali :lolJa uwazam, ze cala grupa terrierow ma to "cos" w sobie co mi akurat odpowiada - to lobuzerskie spojrzenie i temperamencik ze hej!!!

A bede obstawac, ze najladniejsze, najmadrzejsze, najkochansze sa kerry blue terriey :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moj wujek ma foxterierke szorstkowlosa, wabi sie Kama (tak samo jak moja spanielka). Wczesniej tez mial foxterierke, i tez Kame. Jako mlody chlopak mial psa tej rasy Kube. Widac jest milosnikiem foxow.

Musze przyznac, ze to bardzo madre i inteligentne psiaki, wesole i raczej bezproblemowe. Dziwne, ze jest ich tak malo.

Pozdrawiam 8)

Link to comment
Share on other sites

pewnie że na odpowiednie!!!! od lat zajmuję się hodowlą foksterierów ale niestety gładkich...:( zamierzam przerzucić się na szorstkie bo gładkie mi nie odpowiadają...tyle że mam kłopot bo foksy szorstkie są w Polsce rasą bardzo rzadką i nie wiem gdzie szukać szczeniąt w obrębie Poznania....dalej mi się jechać nie chce...:) no co? na Śląsk mam jechać?!

Przepraszam ale dlaczego gładkie ci nie odpowiadają? :o

Jestem bardzo ciekaw? Bez podtekstów!!!

Link to comment
Share on other sites

Mara, te Twoje pieski napewno czują, że Ci nie odpowiadają. Może lepiej wcale nie zawracaj sobie głowy hodowlą psów. Nawet pojechać trochę dalej Ci się nie chce :evil: Ciekawa jestem co zrobisz z tymi foksami co to Ci nie odpowiadają :evil:

Link to comment
Share on other sites

mnie się podobają foxy i gładkie i szorskie ale szczerze powiem że wybrałam gładkiego jesli bym musiała bo mniej pielęgnacji a t jest duży plus dla mnie ....

Jonten mogę wiedzieć czym różnia się charaktery tych dwóch ras ?? :o

hmm i foksy sa żadkie?? no ja bym nie powiedziała gdy tylko wyjde na dwór widze foksa i to co drugiego i to tylko szorstkie żadnego gładkiego :evil: moze uwas nie ma tyle foksików co umnie na śląsku.. ale niektóre są dość wkurzające tylko by sie gryzły :evil:

No Mara co zrobisz z tymi pami które masz ?? :evil: nie będe tutaj działac jak wróżka wiec sprubuje sie nie złościć... czekamy na odp.

Link to comment
Share on other sites

W mojej okolicy tez biega sporo foksow (znaczna wiekszosc bezrodowodu z obcietym ogonkiem przy samym "tylku" :( ). Tych takich prawdziwych foksterireow to faktycznie nie jest za wiele, na wystawach na ktorych bylem tak srednio bylo 3-4, ostatnio w Ostrodzie bylo az 8 szorstkowlosych..... a do nalbizszego jednoego z dwoch reproduktorow w miom wojewodztwie mam tak ok 150 km :)

Link to comment
Share on other sites

..... a do nalbizszego jednoego z dwoch reproduktorow w miom wojewodztwie mam tak ok 150 km :)

To nie tak źle bo ja po swoje jechałem pod Skierniewice w Polsce .

A poprzednio - ten piesek na zdjęciu - kochana Nikusia to az za Karlowe Wary!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jonten mogę wiedzieć czym różnia się charaktery tych dwóch ras ?? :o

Nie mogę być obiektywny w swoich sądach, ale słyszałem juz dwa podobne zdania co do różnic w charakterze - konkretnie od polujacych właścicieli że gładkowłose sa bardziej temperamentne z lekka licząc - nie wiem jak szorskowłose ale gladkie rzeczywiście sa bardzo "dynamiczne" :wink:

To bardzo żywe i mądre psy - a w dodatku naprawdę odważne - co niekoniecznie musi byc zaletą. Myśliwi używają ich do saren i DZIKÓW - sam widziałem zdjecie tatusia moich psów - a wlaściwie mojego już jednego psa - z martwym dzikiem.

Link to comment
Share on other sites

Mi sie wydaje ze obydwie te rasy maja sporo wspolnych cech... nie do wybiegania, odwazne...... a tak troche oddalajac sie od tematu to po mojej okolicy kraza legendy :) o facecie ktory posiada dwa foksy szorstkie i chodzi na polowania tylko z nozem :o .... i ponoc ma niezle wyniki, a jak wiadomo kazda legenda nie jest oparta tylko na fikcji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dołączam się że Foxy to najcudniejsze psy na świecie!!!!!!!!!Szkoda tylko że na północy Polski tak mało popularne, mieszkam w 15 tyś. mieście i jest ich tu tylko 4 sztuki!!!! Gdy idziemy ulicą budzimy zachwyt i dzieci i dorosłych. To śliczne dranie w kudłatej skórze!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

a ja się chciałam dowiedziec gdzie się podziali wszyscy szorscy foksiarze?

Zdaję sobie sprawę, że posiadanie foksa nie sprzyja siedzeniu przy komputerze, w końcu dużo lepiej czas spedzic z psem na włoczędze, ale....

to samo mozna powiedziec o właścicielach innych terrierów!

Hop-hop, gdzie jesteście???

Topic prawie umarł!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe powitanie.

Moje foksice (Doxa - 11,5 roku oraz Sambę - 15 miesięcy) możecie obserwować już od ponad roku (od listopada 2003( na żywo pod adresem

http://foxydoxy.republika.pl/Cam

Kamerka czynna w dni robocze od 8.00 do 15.00 (odświeżanie co 15 sekund)

Zwykle śpią w ciągu dnia.... 8-)

Zdjęcia i cała reszta na stronie http://foxydoxy.republika.pl/Samba

Po godzinach pracy - prowadzę zakład usługowy dla psów,

więc pytajcie. Będę odpowiadał w miarę wiedzy i wolnego czasu.

Link to comment
Share on other sites

Ha, to widzę, że prawdziwy psiarz wśród nas zagościł i w dodatku mężczyzna - a tu mamy nieurodzaj na facetów straszny.... 8) No i kolejnego psa wystawowego mamy w naszym gronie!

Fajnie, że podajesz link do strony, ale jakieś zdjęcia możesz nam tez tutaj pokazać - strasznie pusto jest, no i cała galeria dla Ciebie!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...