Jump to content
Dogomania

Coreczka Keiko.


ela75

Recommended Posts

Oooooooo:crazyeye:czyżby to była długowłosa shibka?:roll: Tego jeszcze w rodzinie nie było:shake: i chyba w Polsce jak było,to jakoś mało,bo cisza....:cool3: No,no ,więc nie tylko są niehodowlane długowłose akitki,ale i zaczynaja się shibalony:roll:

ela 75 możesz wstawić jeszcze jakieś zdjęcia? pokazywałaś suczke na jakiejś wystawie,co mówią sędziowie?nie widziałam nigdy w Polsce długowłosej shiby,stąd moja ciekawość.....

Link to comment
Share on other sites

Mozliwe ze pierwsza długowłosa shibka pochodzenia Polskiego;) .W niemczech są dwie...niestety po badaniach DNA niezostaly dopuszczone do hodowli:-(.
Moze po skonczeniu lnienia zmieni jeszcze siersc...ale wątpie...zobaczymy

Tamiko jako szczeniak

[url=http://www.imgbox.de][img]http://www.imgbox.de/users/ela/2064203.jpg[/img][/url]

Z Bingiem w grudniu 2008

[url=http://www.imgbox.de][img]http://www.imgbox.de/users/ela/3867250.jpg[/img][/url]

Z Bingiem w styczniu 2009

[url=http://www.imgbox.de][img]http://www.imgbox.de/users/ela/Bild030.jpg[/img][/url]

I wczorajsze zdjecie

[url=http://www.imgbox.de][img]http://www.imgbox.de/users/ela/Bild143.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela75']Nie chcą w niemczech i moze nie tylko w niemczech, no jak to powiedziec:oops::oops::oops: zeby shiba z dlugą sierscią rodzila nastepne szybowce z taką sierscią.
Chodzilo im wylącznie o tą dlugą siersc.
Poprostu nie chcą takich szybowcow w hodowli:-(
Chociarz ja uwarzam,ze są sliczne;)[/quote]

Nie do końca rozumiem....wiem,że nie chcą,ale co ma konkretnie takie badanie udowodnić,wykazać?Na czym to polega?

Link to comment
Share on other sites

Nie chcą w niemczech i moze nie tylko w niemczech, no jak to powiedziec:oops::oops::oops: zeby shiba z dlugą sierscią rodzila nastepne szybowce z taką sierscią.
Chodzilo im wylącznie o tą dlugą siersc.
Poprostu nie chcą takich szybowcow w hodowli:-(
Chociarz ja uwarzam,ze są sliczne;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela75']Moze ile genow ma taki piesek z tą sierscią
a tu link Z NIEMIECKIEGO FORUM do tych badan:
[URL="http://www.vetdnacenter.com/canine-long-hair-test.html"]Canine Coat Length Test for German Shepherd Dogs, Rottweiler, and Cardigan Welsh Corgis[/URL][/quote]

Dzięki:lol:postaram sie jakoś to rozszyfrować;)-ja nie "szprecham"....ale może jest tu ktoś ,kto to przetłumaczy :roll:

Zamierzasz poddać takiemu badaniu suczkę?
A piesek,który jest na zdjęciach też ma polskie korzenie?

Link to comment
Share on other sites

Moze ile genow ma taki piesek z tą sierscią
a tu link Z NIEMIECKIEGO FORUM do tych badan:
[url=http://www.vetdnacenter.com/canine-long-hair-test.html]Canine Coat Length Test for German Shepherd Dogs, Rottweiler, and Cardigan Welsh Corgis[/url]

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od tego, czy nam się takie shiby (akity, malamuty, husky) podobają- nie są zgodne z wzorcem rasy. Nie ma zmiłuj.
Gen długiego włosa jest u shiby recesywny i żeby się pojawił, musiało się połączyć dwóch nosicieli- ojciec i matka.
Krótko mówiąc- i Keiko Tajgeta i Aragorn Siwash Legend Hannibal mają ten gen w genotypie. Czyli wszystkie psy i suki ze skojarzenia Joko Czech Jakobin i Fudzsi Jama Brus są nosicielami tego genu. Także mój Wooffie.
Biorąc pod uwagę fakt, że taki długowłosy pies pojawił się z zupełnie innego skojarzenia w Zachodniej Europie- a jest on synem Tanasea Tetsu Go Taimatsu- można na szybko wyciągnąć wniosek, że ze strony amerykańskiej gen długiej sierści niesie ten właśnie pies.
I jego dzieci.
Od nas tylko zależy, co stanie się dalej.
Trzeba przejrzeć rodowody i unikać skojarzeń tych dwóch linii. Narazie tych dwóch. Życie pokaże, czy tylko tych dwóch.

Pozdrawiam-

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Gosiu,ten drugi długowłosy piesek miał chyba też mame-może warto niej też wspomnieć bo to b.ładna sunia ktora jest w wielu rodowodach w Europie.Mamą tego psiaka jest Mara-Shimas The Warrior Princess.gosiu ani u Ciebie w hod.ani u mnie nigdy nie urodził sie długowłosy szczeniak i oby tak zostało.Generalnie to ja wogóle tu nie pisze ale Gosia tak dokładnie napisała o moich pieskach(pierwsza para shibek w mojej hodowli)wspomniała o swoim piesku ARAGORNIE,o WOOFIM a zapomniała o mamusi tego długowłosego pieska.

pozdrawiam wszystkich właścicieli shibek.

Link to comment
Share on other sites

No cóż Gosiu,u mnie wszystkie po JOKO i BRUSIE(w tym roku kończy już 12 lat)są nosicielami tego genu a u Ciebie wszystkie psy i suki po GEISHY Siwash Legend i po Tanasea Tetsu Go Taimatsu,no no chyba musimy sie unikać:razz:
Damy rade-nie?????


do zobaczyska na wystawie w Bydgoszczy i Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

Oj lepiej wypluj te słowa, bo ludzie zaczną celowo rozmnażać tak jak długowłose akity.

A swoją drogą spotkałem się z stwierdzeniem że w przypadku akit długowłosych są one łagodniejsze, czy tak też jest w przypadku shib? Jak tam porównanie z waszym drugim pieskiem?

Link to comment
Share on other sites

Iwonko- o nikim nie zapomniałam. Tyle tylko, że Warrior Princess miała szczenięta z innymi psami i (o ile mi wiadomo na dziś) nie było tam długowłosych dzieci.
Długi włos pojawił się dopiero w skojarzeniu z Tanasea Tetsu Go Taimatsu.
Druga sprawa, to to, że mnie zasadniczo mało obchodzi, co się dzieje w Zachodniej Europie- oni mają znacznie lepsze środki do badań, dostęp do badań jest łatwiejszy, bo są powszechne i znacznie tańsze- niech się sami martwią o swoje długie włosy.
Mnie interesuje Polska.
Że sie u nas nie urodziło- fajnie, bo mamy "tylko" nosicieli.
Geishy w to nie mieszaj- ona nie ma z tym nic wspólnego.
Poza tym, "suk po Geishy" jest raptem jedna- siostra Aragorna- i już ja przypilnuję, by przejrzeć rodowody do dziesiątego pokolenia, zanim ją pokryję.
A psów po Geishy jest sześć i z wszystkimi mam taki kontakt, że jak ich uprzedzę o problemie, to na pewno nie palną głupstwa w hodowli.
I nie traktuj moich wypowiedzi, jak atak na Ciebie, bo nie takie są moje intencje, tylko takie, żeby sobie jakoś z tym problemem poradzić, dopóki tylko "tyka", a nie czekać, aż wybuchnie.
Po prostu Ty hodujesz dłużej i miałaś znacznie więcej miotów. Więc Twój problem jest większy ilościowo- chyba, że zamieciesz sprawę pod dywan.
Ja nie zamiotę.
Pozdrawiam-

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ problem może dotknąć wszystkich, zastanawiam się, czy przeglądanie rodowodów nawet do dziesiątego pokolenia coś nam da.
Na przykładzie pary shibek z Tajgety, gdzie nosicielstwo wyszło po wielu latach, wcale nie ma pewności, że to cecha rzadka i w innych skojarzeniach się nie trafi.
Bez badań, jak w ruletce, należy liczyć tylko na szczęście:-(.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Gosiu a czemu nie wspomniałaś o tej suni z Mara-Shimas,to mama tego pieska a napisałaś że 2 str.muszą to nieść!!!
A dlaczego miałm nie napisac o dzieciach WOOFFIEGO i GEISHY skoro Ty napisałaś o dzieciach (wszystkie)JOKO i BRUSA??
Ja tez jestem za ty żeby nie dopuścic do wybuchu-po co?Mysle że można temu zapobiec.A co do Twoich wypowiedzi na mój temat(psiaków)to pozwól że zostawie swojej ocenie ich intencje!!!!POD DYWAN NIE ZAMIOTE możesz byc tego pewna.Jak już pisałam w mojej hod.nie urodził sie żaden szczeniak z długim włosem,po suniach z mojej hodowli również takie sie nie rodzą,po moich reproduktoraci i po psach z moim przydomkiem kryjacych w kraju i za granicą tez nic takiego sie nie ur.W Czechach gdzie mieszkają rodzice mojej JOKO(po ojcu JOKO jest 40 miotów)nigdy nie byo takiego przyadku.Po BRUSIE który jest w wielu rodowodach w całej EUROPIE też nic niewiem o takim malcu!!!!Myslę że na Tym należy skończyć ten temat bo jak napisała ANIA problem może dotyczyć również innych.Trzeba unikać pewnych skojarzeń żeby uniknąć takich wypadków.
Aczkolwiek hodowla to metoda prób i błędów że sie tak powiem!!!!!!!!!!

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaS-P']Ponieważ problem może dotknąć wszystkich, zastanawiam się, czy przeglądanie rodowodów nawet do dziesiątego pokolenia coś nam da.
Na przykładzie pary shibek z Tajgety, gdzie nosicielstwo wyszło po wielu latach, wcale nie ma pewności, że to cecha rzadka i w innych skojarzeniach się nie trafi.
Bez badań, jak w ruletce, należy liczyć tylko na szczęście:-(.[/quote]

Witam. Na 100% moge se rownieź podpisac pod tum wiadomoszcz :lol:. U nas w Czechach nik podobnego szcz. za 15 lat hodowania SI niewidzial. Moje psy Tobi a Shibi (rod. Joko) majum prawie 11 lat i sum duźo lat rodziczami i pra, pra, prarodziczami. Za caly czas se dlugo wl. szcz. niepojawil. Nietwierdze, źe coś podobnego niema moźliwe, i źe napewno akurat oni kdeś niemajum gen na dl. wl. No nik niemoźe powiedziec, źe oni sum winni! Jedno jest ale pewne, źe zawsze na to muszum byc dwie strony! Rownieź myszle, źe jakiesz badania sum bez sensu. W hodowlach jest duźo wiency bardzo powaźniejszych wad - dysplasie, pattely, oczy, ktore majum wplyw na zdrowie pieska i jak wiem, akurat u was w PL, se tego miej wiency niebada. Dlugi wlos pieskovi wogule nieprzeszkadza! :diabloti:
Źycze duźo sukcesow w hodowaniu Shibek i malo takich ludzi, ktorzy bedum robic miedzi hodowcami zlum krew ;).
PS. Przepraszam za moj polski jazyk, no mam nadieje, źe ten co bede chcial zrozumie go, i ten co nie, to ma poprostu pecha :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Oj lepiej wypluj te słowa, bo ludzie zaczną celowo rozmnażać tak jak długowłose akity.

A swoją drogą spotkałem się z stwierdzeniem że w przypadku akit długowłosych są one łagodniejsze, czy tak też jest w przypadku shib? Jak tam porównanie z waszym drugim pieskiem?[/quote]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Źle mnie zrozumiałeś.
Chodziło mi tylko oto, że gdyby w jakimś miocie przypadkiem trafił się "hipisek" to jako osoba, która nie ma ambicji wystawienniczych i hodowlanych, chętnie się takim pieskiem zaopiekuję.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...