Jump to content
Dogomania

obroza dla briarda


sota36

Recommended Posts

Przeczytalam wiele na temat briardow i im wiecej czytam, tym mniej wiem. Mam wiec prosbe do tych, ktorzy maja briardy i potrafia poradzic mi.

Otoz moj pies ma 4.5 miesiaca. Jaka polecacie obroze dla takiego malucha? Jedni mowia o szorkach (poki jest taki niesformy - dla jego bezpieczenstwa, no ale wyciera sie sierc i na stawy sa niedobra - to zdanie hodowcy), inni proponuja kolczatke odwrocona kolcami na zewnatrz (to tez zdanie z kolei innego hodowcy briardow) , a jeszcze inni wspominaja o skorkowej lub parcianej obrozy (ale ten pomysl mi sie niezbyt podoba, bo boje sie zeby mlody z niej sie nie wysmyknal). Mysle, ze na normalna obroze briardzia (skorkowy pasek szyty na okraglo, to co poleca sie na "Briardy w Polsce" jest troche za wczesnie. Prosze o wymiane doswiadczen!

Link to comment
Share on other sites

Witam

NAsz Rino od malutkiego nosił "briardzią obrożę", Zmieniały się tylko jej rozmiary. Na rynku dostępne są trzy wymiary takiej obroży (Przynajmniej tak mi wiadomo). Obecnie oprócz "briardziej" ma jeszcze obrożę specjalną;

n_1331.jpg337.JPG

Jest ona podobna do tej ze zdjęcia, ale ma jeszcze kółko i działa podobnie jak "briardzia". (Te kolce tylko wyglądają groźnie).

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Takie szyte na okrągło nosił od malutkiego, a podobną do tej na zdjęciu kupiliśmy w tym roku i nosi ją na zmianę z tą szytą na okrągło.

Chodziło mi o to, że na początek śmiało możesz kupić tą "okrągłą" tylko mniejszy rozmiar (ona wtedy jest troszkę cięńsza i bardziej miękka), gdy będzie dorastał to można jąwymienić na większą. A ewentualnie później taką pseudo-kolczatkę (aby wymóc na nim posłuszeństwo podczas spacerów).

Pz

Link to comment
Share on other sites

Chcialm taka kupic - moj pies ma 4 i pol miesiaca, mam go 3 tydzien i troche sie boje , ze moze mi nawiac i sie wysmyknac z tej szytej na okraglo. A wtedy wiesz - tramwaj, ulica i mnostwo ludzi - mnie to przerzaz a co dopiero jego . Ale w czwartek pojde do sklepu i dokladnie takowe obroze zobacze

Link to comment
Share on other sites

My obecnie mamy "1" prawdopodobnie "3" to najmniejszy rozmiar, oprócz tego jest jeszcze regulacja na pasku. Na zdjęciu ma taką obrożę.

Nie powinien się wysmyknąć, gdyż ona się zaciska na szyi. Raczej będzie się dusił i harczał. Prędzej wyszarpie się ze zwykłej obroży.

Wprawdzie pierwszy spacer to stres ale dacie sobie radę.

Jeżeli mogę zaproponować to zapisz go na tresurę na "przedszkole". Zapisaliśmy tak Rina, miał wtedy chyba wtedy 5 miechów. Było super.

56.jpg

Na przedszkole chodził z kumplem Eforem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz - tym bardziej, ze jestes jedyny, ktoremu sie chcialo odpowiedziec! O przedszkolu juz pomyslalam - ruszamy 21. listopada. Czy moge jeszcze o cos zapytac?

Powiedz mi, czym szczeniaka karmiles, bo ja wiele tez wiem juz na temat karm i tak jak z obroza - jedni polecaja to..., inni tamto , a czlowiek glupieje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za miłe słowa o Rinie. Zdjęcie z obrożą - to okoł 18 miesięcy.

Zdjęcie z Cane Corsa to okole 5 m-cy. Zapraszam na stronę Rina do GALERI - dużo zdjęć.

www.briardrino.com

Jedzenie to temat - rzeka.

Jak karmiliśmy Rina? - przeróżnie, przeważnie świeże jedzenie.

Teraz planujemy drugiego briarda - sunię i zdecydujemy się na karmienie suchą karmą z rosołkiem z rapek.

Sucha karma - bo ma wszystkie potrzebne witaminy i inne składniki, oraz nie powoduje zbyt szybkiego wzrostu psa.

Rosół z rapek - bo zabezpiecza chrząstkę w stawach przed zbyt szybko rosnącymi kośćmi.

Nasz Rino miał i ma kłopoty ze stawami, lecz staramy się zminimalizować skutki jego zbyt szybkiego wzrostu (efektem była dysplazja stawu biodrowego). Obecnie nasz mop szaleje i nie widać po nim aby stawy sprawiały mu problemy. Niestety reproduktorem to już nie będzie. Ale i tak jest strasznie kochany. Co potrafi robić? zobacz na zdjęciu;

486.jpg

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niezly cudak na tym, zdjeciu - a podawales Arthrolex??? On czyni cuda - mojego 10 latka wyciagnelam na nim choroby stawow i jeszcze pozyl 3 lata - niedawno odszedl :(

Teraz nasz "mop" jest na Arthroflexie -a tez boje sie dysplazji.

Rowniez preferuje "domowe" jedzonko, choc podajemy tez sucha karme, by przyzwyczaic go do roznych warunkow bytowych (np dluzsze wyjazdy bez mozliwosci gotowania)

Link to comment
Share on other sites

Arthrolex i wszelkie inne cudeńka. Jednak najlepszy efekt dają rapki i rosól z rapek (dolewaliśmy do suchej karmy).

Wszelkie specyfiki działają "wspomagająco" ale to żywienie, środowisko w jakim dorasta pies i uwarunkowania genetyczne decydują o tym czy dysplazja wystąpi czy nie.

Jak popytasz hodowców to każdy ma inną dietę dla swoich briardów. Sama musisz się zdecydować co maluch będzie jadł i w jakich ilościach.

Obecnie preferujemy karmę suchą (dobrych producentów), gdyż jest odpowiednio zbilansowana. Rina już ma 22 miechy i jako smakołyk dostaje gotowane szyje indycze i wędzone uszy.

Jeżeli można coś radzić, to trzeba zwrócić uwagę na sposób poeuszania się malucha i nie lekceważyć małych "kulawizn" na którąś z łap. Jeżeli masz go zamiar wystawiać to już zacznij ćwiczyć bieganie i sprawdzanie zębów uszu ... nawet przez obcych ludzi (obcych dla psa). Przyda się na przyszłosć. Zresztą jak wypalą plany spotkań briardziaży (na stronie Sylwi Ściechury toczy się dyskusja w tym temacie) to wówczas można pogadać z właścicielami mopów i zweryfikować swoje metody wychowawcze.

124.JPG

Paczka briardów - Ariette, Orko, Rino

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

My próbowaliśmy różnych obróż. Ale większość wkręcała się w sierść.

Początkowo Gaja miała obróżkę właśnie taką szytą na okrągło. Ale wyrosła z niej.

Kupiłam jej w Karusku obrożę ManMata

b_2720.jpg

I sprawdziła się super. :)

Nie wciąga i nie wyrywa sierści. Jest częściowo zaciskowa. Duże kółko łatwo znaleźć w masie sierści (nie muszę poszukiwać zapięcia :wink: )

Link to comment
Share on other sites

DO ZDZISEK _ Wlasnie wrocilismy od weta - zdecydowalismy sie, ze 'mlody" bedzie wcinal sucha karme - jest taka nowosc - Royala - Digest & Osteo Junior - ale tego typu karmy sa tez dla doroslych psow - wiec moze zaproponuje Ci , bys sie zapoznal z nia. Z Royala jestem bardzo zadowolona - poprzedni, nasz Staruszek by na Hepaticu - i bylo super, stad to przekonanie. Kupuje ja u weta - zamowilam , jutro odbior.

Do Katerinas - nasz "mop" chodzi na zwyklej filcowanej , ale juz rozgladamy sie za szyta na okraglo. Dzieki za rade. Zdecydowalismy.

A tak w ogole - to ten nasz "psior" jest super i jest kochany!!!To fajny "pocieszek" po stracie naszego Staruszka!!!!

Link to comment
Share on other sites

Rino wsówa BENTO KRONEN - Lamb & rice. :eating:

Zawiera chondroitynę i wszelkie inne.

s_3652.jpg

BENTO KRONEN Maxi Lamb&Rice

Kompletna i zbilansowana dieta dla dorosłych psów ras większych z wrażliwym systemem trawiennym lub z problemami natury skórnej i jakości szaty. Zawiera chondroitynę (ekstrakt z małża zielonego), glukozaminę, luteinę (ekstrakt z aksamitki). Wbudowany system ochrony uzębienia Dental Health.

Link to comment
Share on other sites

Te z Royala - zawieraja kukurydze, suszone mieso drobiowegluten przeniczny, tluszcze zwierzece, izolat bialka drobiowego, watrobke drobiowa, pulpe buraczana, sole mineralne, zeolit, tran, olej roslinnyfruktooligosacharydy, celuloze oczyszczona, pierwiastki sladowe (w tym chelatowane pierwiastki sladowe) , wyciag z drozdzy, tauryne, skorupiaki, chrzaske (chondroityna) L-lizyna, wyciag z aksamitka wzniesionego witaminy - tak pisze na skladzie -

Dla psow maxi sa takie rodzaje karmy - na schorzenia zoladkowe-jelitowe i skorne, na schorzenia jelitowo - zoladkowe i kostna - stawowe , na schorzenia skorne i zoladkowo - jelitowe i schorzenia jamy ustnej oraz na schorzenia skorne z schorzenia kostno - stawowe z zoladkowo - jelitowymi. Wybierasz taka jaka Ci pasuje.

My dla naszego szczeniaka (tu Royal ma tylko 2 rodzaje) - wybralismy z lekarzem - Na ochrone przewodu pokarmoweo i ochrone stawow. Bo drugi rodzaj karmy dla maluchow jest na ochrone przeowdu pokarmowego i ochrone skory.

A ze tak zapytam - gdzie kupujesz te karme i ...cenowo jak to wyglada???

Link to comment
Share on other sites

sota36 na wstepie gratuluje malego briarda mam nadzieje, ze zawladnal juz na dobre twoim serduszkiem;-)))

Wracajac do obrozy, mozesz pomyslec, o smyczy typu halti(zakladana na pysia) jest przy okazji dobrym instrumentem do nauki chodzenia na smyczy.Tylko powinnas zwrocic uwage na wewnetrzna strone podszycia, dobrze aby potrzycie bylo z filca.

Ja osobiscie uzywalam i uzywam obrozy typu okrogla skorkowa(sciagana)jak Gosse byla mala to zmniejszalismy obwod obrozy na regolatorze.

Zdzisiu bajeranckie zdjecia!!!!!!!! koniecznie wrzuc do albumu na forum sisco.

Link to comment
Share on other sites

Sotka wcale nie musisz dziekowac, byc moze wiemy nieco wiecej na temat briardow, przy pomocy roznych odpowiedzi poglebisz swoja wiedze i tez kiedys komus ja podasz.....

Chcialam jeszcze co nieco dodac na temat jedzonka.

Pierwsza zasada, pies jest monodietetyczny wiec czeste zmiany zywieniowe(gotowane, suche)nie najlepiej wplywaja na metabolizm psa.Pewnikiem jest ze gotowanego jedzienia nie jestesmy w stanie tak sporzadzic, aby nasz pies "wyciagnal "z niego to co mu potrzebne i dodatkowo obrobka termiczna pozbawia wielu waznychskladnikow z pozywienia.

Wiem, ze juz wybralas suche jedzonko, jesli chodzi o royala znam same pozytywne opinie.

Kazdemu psu inaczej slozy karma.Proponuje sprawdzac ilosc "wydalanej"karmy :lol: w stasunku do tego ile pies jej wciaga.Im mniejsza....kupka tym lepiej.

Nie zapomninaj o podawaniu od czasu do czasu twarozku, jajeczku(zoltko), suchego pieczywka(dobrze robi na dziasla i zabki), odrobinie zmiazdzonego czosnku, no i kurzych lapkach z warzywami - wskazane w tym wieku..Jezeli bedzie taka koniecznosc, ze musisz kupic "gorsza" karme, tak czasami bywa(zaden wstyd)nie zapomnij o witaminkach.

NAJWAZNIEJSZA RZECZ BO BYC MOZE NIE WIESZ TEGO!!!!!! Briard ma kategoryczny zakaz biegania(spacerki) tuz po jedzeniu, moze dojsc do skretu zoladka, ktory moze skaczyc sie tragicznie, zle rozpoznany skret zoladka(objawy podobne do anginy)prowadzi do zgonu, jezeli w pore rozpoznany kaczy sie operacja.Wiec przyzwyczajaj maluch do jedzenia po spacerze, jak odsapnie.

A tak wogole, niech maluch zdrowo rosnie i ma sie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się Moniu i Sota, że wam się podobały. Mam całą serię na stronie Rina. Bartek wstawił także zdjęcia z "Naszego Shire" (uwielbiam powieść o hobbitach - stąd nazwa mojej firmy). Nasze Shire leży w Spytkowicach i mamy nadzieję, że kidyś powstanie tam nasze Ranczo.

449.jpg448.jpg

443.jpg

Jeżeli chodzi o karm e, to kupują ją w firmie gdzie chodziliśmy na tresurę - Katowice-Piotrowice. Z dowozem do domu - 15 kg - 195 zł polskich.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

chciałam zapytać gdzie można kupić okrągłą skórkową obrożę dla briardów bądź tą z kolcami (i czy te kolce są ozdobą czy też są czymś w rodzaju kolczatki?). pytam poniewaz nie widzialam takiej obrozy w zoologicznych i jaka jest cena przykladowych obróżek?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dziękujemy, że podobają Ci się "nasze Lasy".
Rino też się cieszy i w przyszłości Będziecie mile widziani w "Shire".
[img]http://foto.onet.pl/upload/34/23/_497765_n.jpg[/img][img]http://foto.onet.pl/upload/13/40/_497767_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/9/47/_497769_n.jpg[/img][img]http://foto.onet.pl/upload/3/26/_497773_n.jpg[/img]
Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...