Jump to content
Dogomania

Kiedy przejśc u szczeniaka na karme dla dorosłych psów??


marysia-loria

Recommended Posts

Wiec mam takie pytanie około którego miesiąca przechodzi sie z jedzenia dla szczeniaków(junior) na karme dla dorosłych psów (adult) chodzi o karme suchą i saszetki.
Mam jeszcze jedno pytanie czy dobrze zrobilam ze mój labek(labrador) je juz karme adult dla dorosłych psów w wieku 8 miesięcy??? Bo jakos tak niechcący przeszłam na saszetki i suchą karme adult gdyz mój pies który ma 9 lat je też ją i ta moja loria podjadala mu i jakos tak zostało....
Prosze piszcie jak najszybciej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']Wiec mam takie pytanie około którego miesiąca przechodzi sie z jedzenia dla szczeniaków(junior) na karme dla dorosłych psów (adult) chodzi o karme suchą i saszetki.
Mam jeszcze jedno pytanie czy dobrze zrobilam ze mój labek(labrador) je juz karme adult dla dorosłych psów w wieku 8 miesięcy??? Bo jakos tak niechcący przeszłam na saszetki i suchą karme adult gdyz mój pies który ma 9 lat je też ją i ta moja loria podjadala mu i jakos tak zostało....
Prosze piszcie jak najszybciej[/quote]
Moim zdaniem co najmniej do roku powinien jeść juniora.
A tak z ciekawości to jaka karmę podajesz?

Link to comment
Share on other sites

Psy ras dużych, do których należy Labrador powinny przechodzić na karmę dla dorosłych później niż w wieku 8 - miesięcy. To zależy głównie od karmy i zaleceń producenta, ale pies w tym wieku znajduje się jeszcze w okresie wzrostu i ma inne potrzeby niż dorosły. Z karmą Pedigree nie mam dobrych doświadczeń, odradzam - są dużo lepsze w niewiele wyższej lub tej samej cenie jeżeli kupuje się większe opakowania.

Link to comment
Share on other sites

ja proponuję napis na Pedigree itp. "min. 4% zawartości mięsa" od razu zmienicie zdanie o tych karmach...
co te biedne psiaki właściwie jedzą? zmielony karton? popioły?

Purina, Hill's itp. są w całkiem przystępnej cenie...
9-11zł/kg kiedy kupi się większą paczkę to chyba nie aż tak dużo a mięsa i wartości odżywczych stanowczo w nich więcej :p

Link to comment
Share on other sites

Ja mam owczarka niemieckiego który ma dopero 5 m-cy...
kiedy powinnam zmienić mu karmę na junior??

A je teraz Purina Pro Plan???
Czy może polecicie mi jaką inna dobra firmę karm??

Link to comment
Share on other sites

To co on teraz je !? Jesli chcesz mu zmienic na juniora oO Zmienić powinnaś conajmniej jak ukonczy 12 miesięcy, ale im większy pies tym pozniej przechodzi sie na adulta. Moja sunia york ma 10 miesięcy i za miesiąc zmieniam jej na adulta, a york a owczarek to roznica jest. Ja juz pisalam jakie karmy, Acana np.... Orijen bardzo dobra karma :]

Link to comment
Share on other sites

Czy ja napisalam ze nie moze? Pytalas sie jakie sa dobre karmy, wiec wymienilam :] Purina Pro Plan jest karmą średniej jakości, jeśli masz pieniążki i chcesz zmienić na lepszą karmę dla psa to proponuje te wymienione :] Ja sama mojego psa jakis czas karmiłam Orijenem dla szczeniąt i zmieniłam tylko dlatego, że krokiety są za duże dla mojej yoreczki, a tak to karma jest SUPER!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']A tak z ciekawości to jaka karmę podajesz?[/quote]

Podaje Pedigree ale mam zamiar to zmienić na jakąć lepszą moze na Ariona lub Acana. Jaką polecacie??[/quote]

Tylko się nie zdziw, jeśli w trakcie tego "przestawiania" psiak odmówi Ci jedzenia jakiejkolwiek innej karmy.
Jeśli przyzwyczaiłaś go do Pedigree - trudno Ci będzie teraz to odkręcić... niestety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...