Jump to content
Dogomania

mAlutka wygrała walkę o życie i o domek. Zabrze


_bubu_

Recommended Posts

[quote name='Dogo07']czy Alutka jest już w swoim domku czy jeszcze nie ?
czy nadal są zbierane na nią pieniążki ?[/quote]
Alutka przebywa obecnie u Halbiny - jest to domek tymczasowy.
I z tego, co się orientuję pieniążki na jej leczenie nadal są potrzebne.
Skontaktuj się w tej sprawie najlepiej z Halbiną, albo z Budrysek - która wyciągnęła małą ze schronu i także pokrywa koszty jej leczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytam ten wątek od początku i trzymam kciuki za maleństwo. Moje psy tylko tolerują pierś z kurczaka ( w innym razie mało ciekawe kupska były.) Głównym pożywieniem jest suche ( Eukanuba). Tak sobie myśle, że gdyby małej dać mięso z piersi kurczaka lub indyka i zagęszczać rosołek z mięsem (bez jarzyn) błyskawicznym kleikiem ryżowym dla niemowląt , bodajże BOBO-Vita.To może by załapało. Ja tak wprowadzałam pierwsze jedzonko 5 tyg. szczeniątkom i się przyjęło. Natomiast ryż nawet bardzo rozgotowany wprowadzał zamieszanie. Ale po jakimś czasie jadły i gotowany ryż i jarzyny i było ok. No i Halbina nie musiałaby gotować ryżu. hi.hi. Przypomniałam sobie że puszeczki HILSA dla szczeniąt , które można podawać już w 4 tyg, życia też są godne polecenia.

Link to comment
Share on other sites

wszystkie pomysły fajne i dzięki za nie! większość propozycji w sumie już przerobiona, ale dalej musimu kombinować... Po wczorajszej kolacyjce kupy nieciekawe... szarozielonkawobrązowe o konsystencji roztapiających się lodów i po kropelce krwi... :roll: a jadła kurczaczka z rosołkiem dla niemowląt... zjadła z apetytem dwie porcje, ale kupy nieciekawe... dziś wpychaliśmy papkę Bianki... bo nie chciała ani Intesinala, ani parówki, ani kitekat... puszkowego dla szzczeniaków nie ruszy, suchego tym bardziej...
idziemy odwiedzić cioteczkę Formicę, pewnie u niej da się na coś skusić... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Halbinko , nie chcę się wymądrzac , ale to jak z niemowlakiem . Trzeba karmic wciąz tym samym pokarmem , bez skoków raz to , raz tamto . Po pewnym czasie przewód pokarmowy załapie się . Jedna rzecz i zupełnie nic innego . Jesli kurczak , to tylko kurczak , jak cos z ryżem , to tez bez kombinowania . Daj jej czas na przyzwyczajenie jelit do określonego jedzenia . Nie dodawaj nic więcej . Dlatego najlepsza jest karma gotowa , bo jest zbilansowana . Nawet przy zmianie mleka w proszku na mleko innej firmy wystepują biegunki . Wiem , że chciało by się i żółtko , i serka , ale nie ma takiej potrzeby . Namaczaj suche i niech je , nie chce , jej kłopot :cool3: To dla jej dobra .

Link to comment
Share on other sites

To co Bianka napisala logicznie brzmi, az glupio, ze czlowiek sam o tym nie pomyslal. Faktycznie, nawet dorosly pies przy zmianach karmy reaguje biegunkami.
Moze jednak sprobowac przewalczyc tego kurczaka na kleiku..

Nie jestem pewna, zaraz zadzwonie i spytem mame, ale zdaje sie, ze rozgotowana marchew, a chyba woda z niej ma dzialania hamujace biegunke.

:roll: strasznie bym chciala byc madrzejsza i dac jakas dobra rade...malenka tak sie meczy.

Link to comment
Share on other sites

mAlutka nie dostaje już kroplówek, pije wodę i zaczyna szukać jedzenia, ale być może bo tak długim okresie niejedzenia jej trzustka nie wyrabia... dostanie więc na to lekarstwo... na razie będziemy trzymać się kurczaka i za jakiś czas próbować wprowadzać suchą karmę...

Link to comment
Share on other sites

ja częstuję "oponkami" z wielkiej michy :evil_lol:

SMACZNEGO

do "oponek" dorzucę

"Oda do krepla"

Łoj ty kreplu moj kochany
tyś we tuszczu łokompany
Jo mom smaka durś na Ciebie
Jak Cie wcinom to żech w niebie
A twoj filong z marmeladom
Na kolana przed nim padom
Możesz być popudrowany
A najlepi lukrowany
Jo i tak Cie kreplu zjym
We tyn czwortek to już wiym!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...