Jump to content
Dogomania

Samodzielny trening z psem


Goska1

Recommended Posts

Witam, Długo przeglądałam tematy na forum i zastnawiałam się go umieścić tego posta. O psich szkołach jest bardzo dużo informacji, ale zastanawiałam się, czy są miasta, gdzie ludzie sami się organizują, umiawiają się w wolnym czasie w kilka osób i sami szkolą swoje psy? Jak odnaleźć takie grupy i się przyłączyć? Oczywiście mam tu na myśli grupkę miłośników, szkoleniowców amatorów, tzn. ludzi których psy już coś umieją (coś więcej niż daj łapę i siad), ale ćwiczenie w samotności to jedno, a w grupie daje dużo więcej, mam na mysli między innymi uczenie psa koncetracji. Generalnie ćwiczę sama z psem, nawet widać jakieś postępy, raz pies wolniej raz szybciej się uczy, ale idziemy do przodu. Ale ... jeśli przechodzi obok jakiś inny pies, mój pies się wyłącza i... dobrze by było czasem się spotkać w grupie psów, żeby właście poćwiczyć przy grupce szalejących psów, żeby na egzaminie PT inne psy nie rozpraszały jego uwagi... Czy są takie spotkania poza kursami?

Link to comment
Share on other sites

Paczanga dzieki, przyznam się, że nie patrzyłam na obedience, tylko inne wątki z PT przeglądałam. Wprawdzie to obedience, a nie PT, ale jak dla mnie to chyba bez różnicy, ważne, że będzie grupka innych psów, ludzi, którzy będą rozpraszać. No nic teraz trzymam kciuki, zeby spotkanie doszło do skutku.

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Czasem też na osiedlach ludzie umawiają się na wspólne spacery (zazwyczaj ludzie w podobnym wieku albo ci, których psy lubią się najbardziej). Przyuważyłam u niektórych próby nauki, jednakże psy zwykle wybierały zabawę.
Myślę, że profesjonalne szkolenia też mogą pomóc w tym zakresie. Z tego, co się orientuję, na wyższych etapach zaawansowania na plac wchodzi po kilka psów i razem ćwiczą.

Trzeba szukać.

My byliśmy w szkole dla psów. Teraz komendy ćwiczymy samotnie na spacerach lub domu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...