Jump to content
Dogomania

Gryzie..... w zabawie.... :(


Paulinasnake

Recommended Posts

Valquiria gdy sie rozpedzi i zapedzi gryzie w zabawie.Dla niej to swietna zabawa...Dla nas...hmmm.troche mniej fajna.Probowalam metody pokazywania jej,ze to boli - typu krzyk gdy gryzie...ale mala nie puszcza.

Probowalam metody dominacji tj.przyciskalam ja lekko gdy ta gryzla. CO robic jak ja oduczyc gryzienia podczas zabawy? Nagradzac za nie gryzienie ?????

Link to comment
Share on other sites

Beato alez wlasnie ja tak robie.......

i nic............................

:(

Pisałaś, że robisz pierwszą część - objawy dezaprobaty. A kluczowa jest tu część druga - natychmiastowe przerwanie zabawy. Bo jeśli krzyczysz z bólu, ale dalej się z nią bawisz, to właśnie nagradzasz ją za gryzienie.

Link to comment
Share on other sites

nie dodalam tego ale faktem jest ,ze przerywam zabawe.A mala leci np.za mna jak odchodze i ciagnie mnie za nogawke....

Tak wiec reguly sa spelnione... mam nadzieje,ze sie jeszcze nauczy ma 8 tyg...

W kazdym razie umie zrobic siad, aportowac, chodzi za noga, puszcza mnie przodem,przychodzi an zawolanie... gdyby nie,ze to male grizzli wsjo byloby super!

acha no i jeszcze jedno pytanie: byc moze naiwne : marze o tym by....siusiala w jedno miejsce. Czy mozna psa jakos zachecic w tym kierunku? Niesc ja w to miejsce gdy widze,ze chce siusiu ?

I nagradzac,ze wysiusiala sie tam ?

Link to comment
Share on other sites

nie dodalam tego ale faktem jest ,ze przerywam zabawe.A mala leci np.za mna jak odchodze i ciagnie mnie za nogawke....

Tak wiec reguly sa spelnione... mam nadzieje,ze sie jeszcze nauczy ma 8 tyg...

Na pewno się nauczy, musisz tylko być konsekwentna, zawsze ganić gryzienie i zawsze przerywać zabawę, no i nie reagować na zaczepki. :)

acha no i jeszcze jedno pytanie: byc moze naiwne : marze o tym by....siusiala w jedno miejsce. Czy mozna psa jakos zachecic w tym kierunku? Niesc ja w to miejsce gdy widze,ze chce siusiu ?

I nagradzac,ze wysiusiala sie tam ?

Dokładnie tak. I możesz dodać do tego komendę, np. "siusiaj", "rób" itp. - wtedy jak zaczniesz z nią wychodzić na dwór, będziesz mogła również decydować o tym, gdzie sunia ma się załatwiać.

Link to comment
Share on other sites

Czasami warto dać psu rękę do gryzienia tylko na swoich warunkach

automatyczne zabieranie ręki to tak jak uciekająca zdobycz tym bardziej należy złapać .

Natomiast świadome pozostawienie ręki w pysku psa i przytrzymanie tak by pies nie mógł tej ręki wypluć skutkuje ( tylko że rękę trzeba włożyć głębiej niż on chce )

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, nie znałam jeszcze 8 tygodniowego szczeniaka, który nie podgryzałby rąk w zabawie. Niemal wszystkie z tego tak czy inaczej wyrastają.

Ja lubię z moimi psami rozmawiać i na niemal wszystko mam komendę. Jeśli Twój szczeniak rzeczywiście zna już wszystkie te komendy, które wymieniłaś, to znaczy między innymi, że rozumie, co to znaczy uczyć się i reagować na polecenia głosowe, więc ja bym nauczyła ją komendy "nie gryź". Ta komenda może się nawet przydać w przyszłości, jeżeli zamierzasz z nią trenować posłuszeństwo (np. PT czy obedience) - pomaga w oduczeniu psa podgryzania aportu.

Ja nauczyłam tej komendy moje maleńkie szczeniaki (6-tygodniowe), jeszcze zanim poszły do nowych domów. Efekt był taki, że gdy zaczynały w zabawie podgryzać ręce, na komendę "nie gryź" natychmiast je wypluwały. Oczywiście, jako psie dzieci, zaraz zaczynały znów podgryzać - co powodowało kolejne "nie gryź". Ale z czasem im się nudziło. No i w końcu całkiem z tego wyrosły.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Flaire-napisz coś więcej o tej komendzie jak uczyc??

Moja wredota wczesniej nie gryzła a teraz pojawił się właśnie nowy problem. Ma juz 8 miesiecy i zaczeła naprawde ostro sie bawic. Czasem reaguje ale wyglada mi na to ze pozwala sobie tylko w pewnych okolicznościach i z pewnymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PEPSI też bardzo lubiła gryzć w zabawie i dezaprobata ani krzyki, że boli nie pomagały. Nie wiem jak uczuliście swoje psy komendy FE, ale ja zrobiłam to w sposób następujący: trzymałam w lewej ręce rękawiczki (które ciągle mi porywała :evilbat: ) kiedy wzięła je do pyska, prawą ręką uderzyłam od dołu w szczenę, podejrzewam że przygryzła sobie jęzor, musiało ją to porządnie zaboleć bo od razu wypuściła z pyska rękawiczki. Oczywiście jednoczeście z uderzeniem powiedziałam FE. Po raz pierwszy widziałam zdziwionego psa :o :wink: . Powtórzyłyśmy całość po raz drugi, a kiedy po raz trzeci podetknęłam jej pod pysk rękawiczki i mówiłam FE, już nie ryzykowała i nie wzięła rękawiczek do pyska. Nauczyła się bardzo szybko, od tego czasu kiedy zaczynała gryzć w zabawie (a potrafiła porządnie upier...... :wink: ) wystarczyło powiedzieć FE i dokładnie wiedziała o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moi rodzice mają takiego psa. Tata ma całe pogryzione ręce, nie potrafią małej oduczyć, mimo że już zmienia zęby na stałe. Nie skutkuje nic, ale to już nie beztroska zabawa, mała od początku sprawiała problemy swoim okazywaniem dominacji i agresji :(

Dlatego jak wybierałam psa w schronisku podałam za warunek całkowity brak agresji ;) i takiego dostałam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amaka']
Tata ma całe pogryzione ręce, nie potrafią małej oduczyć, mimo że już zmienia zęby na stałe. Nie skutkuje nic, ale to już nie beztroska zabawa, mała od początku sprawiała problemy swoim okazywaniem dominacji i agresji :(

[/quote]

Nie rozumiem jak dorosły facet może być aż tak miękki żeby pozwolić się kundlowi gryźć a gdzie jego instynkt ??
to jest dla mnie nie wyobrażalne ,tak poza tym niczego facetowi nie odmawiając .
Skoro nie może dać rady i posiadanie i właściwe prowadzenie psa nie jest zgodne z jego naturą to niech jak najszybciej na szkolenie z psiakiem biega zanim dojdzie do tego że będzie trzeba go oddać komuś innemu albo uśpić

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Niestety też mam podobny problem :help1: Moja sunia ma 3 misiące i gryzie nas po kostkach i rękach, ale my sobie z tym jakoś radzimy. Nie wiem tylko jak mam reagować kiedy podgryza moje 5-letnie dziecko, mało ona jeszcze jak córka ją odpycha to warczy :evil: Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził? Dodam że specjalnie nie mam doświadczenia, mam zamiar też niedługo wybrać się z psiakiem do psiego przedszkola. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...