Jump to content
Dogomania

Nasze typy yorków.


Guest Agata_B

Recommended Posts

Guest Agata_B

Witam :)
Nie znalazłam takiego jeszcze takiego tematu, więc zakładam - może być ciekawie :)

Yorki to jedna rasa, dopuszczalne jest jedno umaszczenie lecz jest sporo rodzajów yorkshire terrierów. Różnią się one wzrostem, budową, odcieniem włosa, kształtem i wyrazem pyszczka...

Każdemu z nas podobają się inne yorki ;) więc
Zapraszam do wklejania i opisania swoich typów yorków czyli tych, ktore nam się najbardziej podobają.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

To może teraz ja :)
Podobają mi się małe (2-2,5kg), kwadratowe yoreczki (długość = wysokość).
Świecące, bystre oczka, pyszczek wesoły - "uśmiechający sie", nie podłużny:shake:
Kolorki: płaszcz jasno srebrny, pyszczek koloru soczysty blond :lol: między oczkami srebrne pasemko (niekoniecznie, choc bardzo mi sie to podoba) :loveu:

Jeżeli miałabym wskazac pieski z forum, ktore są w moim typie... byłoby tego sporo, ale napiszę tyle ile pamiętam: yorki Agnilale (Limonka, Jimmy i reszta :loveu:), spora część kardełek :loveu:, Fiona Agi76 :loveu:. Inka Ladyyork:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Jagódka&Uzi'] Poza tym nie przepadam za za długą kufą bo wyglądają jak szczurki i małymi szeroko rozstawionymi oczami. Lubię gęste błyszczące włoski ale krótsze fryzurki.[/quote]
No o tym zapomnialam napisać, też mi sie to nie podoba.

Co tak mało osób się udziela?;)

Link to comment
Share on other sites

Mi się też bardziej podobają te ciemne:loveu: (taką mam:loveu:) Czarne ze złotym pyszczkiem(tylko mojej się jeszcze nie wybarwił...):loveu: Chociaż te jaśniejsze też są fajne i mają coś w sobie...;)
W ogóle wydaje mi się że yorki są taką rasą że ujmują każdego bez względu na wygląd... Po prostu każdy york ma w sobie to coś...:loveu:
A co do wagi to wolę te mniejsze tzn. tak ok. 2,5kg;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie bardzo do gustu przypadła także Jess Tigruni..
Wolę yorki ciemne na grzbiecie a złote na łapkach i pyszczku.:loveu:
Co do wagi to nie jest dla mnie szczególnie ważna ale nie za bardzo podobają mi się te miniaturki ważące nieco ponad 1kg.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy'] mi się podobają yorki takie dorodne ok 4g,[/quote]

:bluepaw: też takie wole. Moja sąsiadka ma yoreczkę, waga 1,7 kg. , aż bałam się jej dotknąć żeby nie zrobić krzywdy, i nawet nie było czego głaskać, bo wielkości dwóch dłoni!
Mi podobają się z platynową lub stalowo niebieską szatą, a włos na pyszczku ciemno złoty, przechodzący w jasny brąz.
o i jeszcze jak na ogonie są ciemniejsze niż na grzbiecie, podchodzące pod szczenięcą czerń. :bluepaw:
Mądre spojrzenie błyszczącymi i błyskotliwymi ciemnymi ślepiami.

A co do charakteru to uwielbiam te zaczepialskie - wszędzie ich pełno, wszystko chcą wiedzieć i zobaczyć,a gdy się zmęczą ułożą się niedaleko Ciebie by być w pogotowiu. :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Ja również się wypowiem na temat typów yorków.
W moim domku zagościły dwa różne yorkaski.:loveu::loveu::loveu:
Sunia Aksa-kawał baby,waga 4 kg.pawie 2 latka,stalowy grzbiecik śliczny złoty pysiu:loveu::loveu::loveu:.Niestety jej włosek jest cieniutki i bardzo delikatny.Jest do czego się przytuić ,i co potrzymać na rączkach:evil_lol:.I duuuuuuuużo miejsca do głaskania i miziania:loveu:.Kocha wszystkie zwierzęta i ludzi.
Tosiek-9.5 miesięczny chłopak.Malutki kurdupelek zakochany do szaleństwa w swojej pani,nie odstępuje jej na krok.Niestety stał na górce jak rozdawali wzrost i wage:-(.jeszcze nam się nie udało dobić do 1.600kg.O kolorku trudno mi jest jednoznacznie coś powiedzieć bo tak jakby staneło jego wybarwianie.Jak na razie jest czarny ,a pod spodem tak jakby szatka robiła się stalowa.Włos ma gęsty i mocny(także nie jest regułą że te malutkie mają nie ładną sierść).Kocha wszystkie zwierzątka,nie lubi małych dzieci i osób bardzo głośno zachowujących się.
Podobają mi się i te malutkie i te więkrze,ale jednak z malutką przewagą na te więkrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja też lubię dorodne Yorki, takie do 4 kg (:p moja na 3,80 :p), jest się z kim pobawić i podroczyć nie bojąc się że się coś zrobi.
Włos najlepiej ciemny i krutko ścięty, oczka szkliste, czane i takie rezolutne.

A najpiękniejszy typ Yorczasa to moja niunia oczywiście!!!!:loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat specjalistką od Yorków nie jestem. Nie mniej jednak zawsze najbardziej podobały mi się Yorki srebrne, ładnie obcięte z chochlikiem w oczkach, waga tutaj nie była dla mnie ważna do momentu w którym dowiedziałam się co się robi, żeby taka a nie inna masa powstała. Owszem, nie powiem bardzo podobają mi się Yorki wystawowe z pięknie wypielęgnowanym długim włosem, ale za najważniejsze uważam, żeby piesek był przede wszystkim zadbany-czy ma fryzurkę krótką czy długą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...